Село Воздвижівка

Статті / Гуляйпільський район / Про села та селища 8-06-2016, 11:35 2 377   

Село Воздвижівка Колись  це мальовниче село називалося Гарненьким. Ще пізніше - Шелехівка. А згодом йому, в 1894 році, селу  дали красиву й поетичну назву -  Воздвижівка…

Першими поселенцями , які поклали початок заснування  нинішнього села Воздвижівка були : Заїченки, Бражечки, Хохотви, Лисенки.

Село – центр сільської ради. Розташоване в 25 км від районного центру, в 12 км від залізничної станції.

До території Воздвижівської сільської ради входять населені пункти Жовтневе та Прилуки.

До 1958 року на території Воздвижівки існувало три колгоспи : ім. 17 партз’їзду, Чапаєва та Більшовицька боротьба. З 1958 року усі три колгоспи та колгосп ім. Будьонного ( села Новий Світ та Прилуки) об'єдналися в один колгосп ім. Горького. Головою колгоспу було обрано Степана Івановича Буланого.

На базі колгоспу імені Горького нині працює ПАТ " Агронива", який очолює справжній господар Новохатько Микола Миколайович.

Село Воздвижівка

На Воздвижівський землі народилося і виросло багато видатних людей,  серед них : механізатор Хохотва Семен Васильович, кавалер орденів Слави 1,2,3, ступенів. Комбайнер Єременко Микола Іванович , кавалер трьох орденів : Леніна, Трудового Червоного Прапора і " Знак Пошани", . Агроном Єна Іван Іванович удостоєний ордена Леніна, а трактористи – Іван Андрійович Буланий та Сергій Іванович Стасик нагороджені орденами Жовтневої революції.

         На території села Воздвижівки розташований навчально - виховний комплекс, дільнична лікарня ,аптека ,Будинок культури, бібліотека, музей, пошта ,філіал Ощадбанку, два магазини ,АТС ,спортивний комплекс.

Село Воздвижівка

У центрі села закладено парк, де споруджено Меморіал загиблим воїнам . Біля нього завжди проходять урочисті мітинги, присвячені Дню Перемоги та Дню визволення села. До його підніжжя воздвижівці кладуть вінки та квіти, віддаючи честь і повагу тим, кому на віки зобов’язані життям.

Село Воздвижівка

 Із року в рік іде Воздвижівка шляхами розвитку. І до цього доклали зусилля і голови сільської ради…

Першим головою сільської ради був Андрій Андрійович Кукушкін.

У 1928 році- Ільїн;

У 1930 – му – Омелько Шевель;

З 1935по 1937 роки- Андрій Юхимович Лемешко;

У 1938- му – Макуха;

З 1938 по 1941 роки- Лисенко;

1945- 1946  роки – Яким Іванович Білий;

З 1946- 1949 роки – Іван Федорович Косенко;

З 1949 по 1961 роки – Никанор Сергійович Богославський;

З 1961 по 1966 роки - Петро Пилипович Федоренко;

З 1966 по 1977 роки – Олексій Тимофієвич Андрієвський;

З 1977 по 1980 роки – Іван Пантелеймонович Хохотва;

З 1980 по 1985 роки - Михайло Онуфрійович Єременко;

З 1985 по 1987 роки - Іван Кузьмич Помилуйко;

З 1987 по 1990 роки – Марія Семенівна Богославська;

З 1990 по 1994 роки - Іван Кузьмич Помилуйко;

З 1994 по 1998 роки – Іван Павлович Козицький;

З 1998 по 2002 роки - Михайло Онуфрійович Єременко;

З 2002 по 2006 роки – Володимир Миколайович Федоренко;

З 2006 по 2010 роки - Михайло Онуфрійович Єременко;

З 2010 по 2015 роки – Ольга Олексіївна Тверденко;

З жовтня 2015 року Воздвижівським сільським головою обрано  Кравченка Олександра Івановича.

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+9...+114-6
(Пд, Пд-З)

25.03День працівників СБУ
26.03День Внутрішніх військ України
27.03Міжнародний день театру
01.04День сміху
07.04День геолога
07.04Благовіщення
07.04Всесвітній день здоров'я
  НБУ
валюта вартість
EUR30.4712 -0.56551
RUB0.42278 -0.00482
USD26.9609 -0.29538
 • ОВЕН
  Сегодня возможны перемены. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ТЕЛЕЦ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Ваше настроение улучшится.
 • РАК
  Сегодня возможны перемены. Любовные разочарования будут Вами переноситься с трудом. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Выгодно продавать валюту.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Ваши отношения могут зайти в тупик.
 • ДЕВА
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Вас может ожидать много неотложной работы дома. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
 • ВЕСЫ
  Сегодня возможны перемены. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Неблагоприятное время для коллективных занятий или совместных мероприятий, однако, всё за чтобы вы не взялись сегодня в плане индивидуального творчества, будет успешно реализовано. Успешным окажется обращение в органы власти.
 • СКОРПИОН
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Вечером хорошо размяться в тренажерном зале.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Возрастет вероятность отравления. Работы окажется снова в избытке, но она, как никогда, Вас раздражает и утомляет. Вероятно получение премии.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ВОДОЛЕЙ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. Непредвиденные событие может привести к серьезным конфликтам дома.
 • РЫБЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе