Село ПРИЮТНЕ

Статті / Гуляйпільський район / Про села та селища 29-06-2016, 13:13 2 323   

Село  ПРИЮТНЕ Село Приютне – центр сільської ради, розташоване за 37 км від районного центру, за 140 км від обласного центру. Найближча залізнична станція знаходиться за 49 км.

                Історія села Приютне веде в глибінь  ХІХ століття. Село Приютне розкинулось серед безмежних степів, обрамлених ставочками та балками. Свого часу воно приютило багато хороших людей різних національностей: українців, росіян, греків, євреїв...

         Село почало заселятися в 1830-1840 роках. Приютне, як і всі єврейські села Гуляйпільського району, мало свого попечителя, який приїздив у село два рази на рік. У 1929 році в селі Приютному було організовано колгосп „Форуйс”, що означає „рухатися вперед”. В перший час колгосп мав 120 коней, кілька бричок та косарок. Пізніше було придбано 1 молотарку та трактор. Сумлінна праця селян значно покращила умови життя у селі. Відкривалися червоні кутки, а через деякий час обладнали сільський клуб. В 1940-1941 роках колгосп вже мав 4 трактори, 1 комбайн, 2 автомашини.

У 1952 році сільським головою був обраний Пепа Василь Федорович, секретарем Павленко Марія  Іванівна і Колеса Любов Савеліївна.

Тоді до  Приютненської сільської ради входили села: Розкішне, Ремівка (Веселе), хутір Шевченко, Новодарівка, Приютне.

                На даний час  Приютненська сільська рада об’єднує три села: Приютне, Ремівка, Новодарівка.

Тридцять років безмінно пропрацював головою виконавчого комітету Приютненської сільської ради Олексій Ананійович Дігтяр.

У 80-х роках сільським головою обиралася Пилипенко Поліна Гуріївна.

З 1990 року по 2010 рік сільським головою працював Лопатін Сергій Володимирович. 

 З 2010 року сільським головою  обрано Турченко Івана Васильовича.

Приютненці свято шанують пам'ять про загиблих визволителів та односельчан, на їхню честь збудовано Меморіальний Комплекс.

Село  ПРИЮТНЕ

Окрім закладів  сільської соціальної  сфери, якими опікується сільська рада, для малечі села встановлено ось цей дитячий ігровий майданчик:

Село  ПРИЮТНЕ

Окрасою села є прекрасні квітучі та ошатні сільські вулиці

Село  ПРИЮТНЕ

 Ось таке воно чудове село – Приютне.

  • Подобається
  • +5
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+9...+118-13
(Пн-З)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе