Гуляйполе. Гуляйпільська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2

Статті / Гуляйпільський район / Про місто 28-08-2016, 08:30 2 612   

В 1903 році згідно  рішення Гуляйпільського Землячества була побудована двохкласна початкова школа. Перші учні Гуляйпільської початкової школи – це Зінченко Євдоким Трохимович, Чучко Данило Юхимович, Плющій Яків Павлович та ін. Після закінчення школи випускники отримували посвідчення, видані Олександрівською повітовою учительською радою Катеринославської губернії.

Матеріальна база нашої школи була такою:

-               одна класна кімната, в якій навчалось комбіновані класи 1, 2, більш як 100 учнів .

-               25 парт, 1 стіл, 1 стілець, 1 шафа для зошитів, 1 глобус, рахівниця, карта Росії.

-               учні виконували роботу в зошитах тільки під час уроків;

-               домашні завдання виконувались на грифельних дошках, які кожен раз витирали.

В школі викладались такі предмети: Закон Божий ,який читав місцевий піп, каліграфія, арифметика, історія Росії. Викладання проводилось  на російській мові ,українська мова була заборонена.

 

 

Гуляйполе. Гуляйпільська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2

 

Посвідчення, яке отримували випускники школи у 1903 – 1917 рр

 

В 1917 році перестали викладати Закон Божий, а з листопада вийшла заборона бити дітей. З’явилися зошити для домашніх завдань. Першими вчителями в школі були  Тоболіни Ніна Гаврилівна та Іван Лаврентійович. От що згадує про школу Приходько Таїсія Іванівна: «Вербівську середню школу я знаю з 1925 року, тоді вона була початковою і називалась  «Третьою трудовою школою», шкільне приміщення складалось з 2 класних кімнат, 2 коридорів і невеликої учительської, в школі було 4 класи, з них 1і 3 класи вчилися в першу зміну, а 2 і 4 – в другу, шкільне подвір’я і приміщення завжди були чистими і привітними, влітку на шкільному подвір’ї завжди проходили збори селян, а взимку – у великій класній кімнаті, а також у великій класній кімнаті велось навчання дорослого населення,  в ті часи працювали хоровий та драматичний гуртки, навчали дітей Поліна Павлівна Пересада, Наталія Володимирівна Телецька, Марія Олександрівна Мелюшкова, Клавдія Григорівна Антонівна.»

 В 1940 році  школа стала середньою. Зусиллями місцевих колгоспів «Ударник » та «Заповіт Леніна » було побудовано нова двоповерхова будівля – корпус школи. В будівництві школи брали участь перший учень школи Зінченко Євдоким. Але німецькі загарбники під час Великої Вітчизняної війни повністю зруйнували все шкільне обладнання.

З 1943 по 1952 роки наша школа була семирічною. Починаючи з 1952 року по 1955 рік, школа стала десятирічною, в 1952 – 1953 роки двоповерхове приміщення школи було відремонтоване зусиллями колгоспу «Заповіт Леніна » та будівельників, активну участь в оновленні школи приймали й учнів. Новий 1952 – 1953 навчальний рік почався в новому корпусі.

 

 

Гуляйполе. Гуляйпільська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2

 

 

Новий корпус школи

  

З 1954 по 1957 роки школа випустила 205 учнів з середньою освітою. Із них частина навчалась в вищих та середніх навчальних закладах, інші працювали на новобудовах, заводах, фабриках, в колгоспах.

Щербак Ольга, учениця нашої школи, першою в історії школи отримала золоту медаль 1955 рік.

В 1954 році відбувся перший випуск 10 – класників. В школі була організована майстерня по обробці дерева і металу. Всі учні 5 – 7 класів працювали в  майстерні яку збудували своїми руками.

Велику допомогу у засвоєні знань природних наук дає учня науково – дослідницька ділянка. Загальна площа землі, яка була занята під цією ділянкою, складає 14 га. На протязі 1956 – 1957 років учнів виростали високі урожаї картоплі, буряка. 1957 учні 5 -7 класів заклали фруктовий сад – було посаджено 25 тисяч дерев. Із них яблунь – 4.300 штук, груш – 1700, слив – 4000, абрикоси – 1500 штук та ін.

Велику увагу надавали гурткам. В школі працюють: гурток юних фізиків, юних техніків, радистів, юнатів ( додаток 7). Члени радіогуртка змонтували радіовузол.

У 1957 році матеріальна база була така:

   - бібліотека мала 6 508 екземплярів книг на суму 33 945 карбованців;

   - обладнані фізичний, хімічний, біологічний кабінет, географічний майданчик.

   - придбано приборів, хімікатів на 35 тисяч карбованців, обладнання для майстерні на 5 635 карбованців.

У школі 17 класів. Комсомольська організація школи налічувала 92 комсомольці, піонерська організація – 150 піонерів.

У 1958 – 1959 навчальному році у школі налічувалося 15 класів, 320 учнів, 32 вчителя – із них 13 чоловік з вищою освітою.

У школі організована виробнича бригада в складі 50 учнів. Бригадир Лютий Олександр. Бригада досягала таких успіхів:  

- виростили кукурудзи 56 га ;

   - виростили качок 6 328 штук;

   - виростили шовкопрядів 5 коробочок.

 Силами учнів було збудовано приміщення для кроликів.

 

1961 – 1962 навчальний рік

Закладено фундамент на будівництво спортзалу та розпочато будівництво майстерні. Було заощаджено 60 тисяч карбованців державних грошей. Школі навчалось 308 учнів, 11 класів

 

 

1963 - 1964 навчальний рік.

 Школа почала працювати по 11 – ти річній програмі, тому випускного класу в школі не було. Працювало вже 28 вчителів, педагогічний колектив під керівництвом директора школи Златокрильця І.І був нагороджений туристичною путівкою до Південного берегу Криму.

Учні школи виростали і зібрали 600 ц. кукурудзи на площі 25 га. Проводилась робота по вирощуванню шовкопрядів за завданням Українського науково  - дослідного інституту.

 

1965 – 1967 навчальний рік

Учні школи разом зі своєю країною готувалися до 50 – річчя Великого Жовтня .

Члени історичного гуртка зібрали і вивчили матеріали по історії колгоспу «Заповіт Леніна» та «Міжколгоспбуду».

На всіх етапах розвитку нашої країни питанням виховання було в центрі уваги. Виховання жодного учня не обійшлося без вчителя. Інженер, лікар, вчений, робітник… в кожному із них залишився вогник душі, частинка вчительського серця.

Марія Василівна Котельник – все своє життя присвятила дітям. Виховала не одне покоління юнаків та дівчат. Теплоту туші, добробуту серця, майстерність рук своїх передала дітям. Замислена, скромна, добра – такою її знали і дорослі і діти. Вона нагороджена значком «Відмінник народної освіти», Грамотою Міністерства освіти СРСР.

 

1971 – 1972 навчальний рік.

В дружині імені О. Матросова було 5 піонерських і 2 жовтенятські  групи. 77 учнів навчалося на «4» і  «5». Відмінниками навчання були Качан Тая, Домашенко Василь, Нечит Микола. Силами старшокласників був посаджений парк.

В ці  роки учні часто зустрічалися з орденоносцями ордена Леніна І. П. Мартиненком, І. М. Боднею, М. Лавриком Г. В. Колісником; з учасниками Великої Вітчизняної війни Коровкою  Г. К, Єною, Яланським В.С.

Учні великого значення придавали вивченню рідного краю. Здійснювали багатоденні походи в межах району і в межах області. Здійснили похід в заповідник «Кам’яні могили», Куйбишевське лісництво, в Дібрівський ліс, в м. Пологи.

В ці роки при школі почав працювати піонерський табір денного типу (перший в районі). Обладнали ігровий майданчик, придбано багато іграшок, відкрита кімната ігор. На колгоспному автобусі здійснили екскурсії в села району: Успенівку, Темирівку, в Дібровку.

Допомагали колгоспу  « Заповіт Леніна», колгоспу Енгельса в збиранні яблук, в очищенні цибулі, зробили облік громадської худоби колгоспу «Заповіт Леніна». Загін «Мрія» зібрав і здав 6 кг шипшини, 3 кг подорожника. Збирали металолом. Всього зібрали 10 тон металолому. Було розповсюджено книг на 70 крб.

 

1973 – 1974  навчальний рік.

В школі навчалося 379 учнів. Процент успішності був 99,7%. Найкращі учні Домашенко Вася, Сахно Оля, Пономаренко Люда, Негреба Зіна. 122 учнів навчалося на «4» і «5». Вузи поступили 3 учня ( Федот Коля, Шаровська Галя, Бойко Наташа ), в техніком 8 учнів, в училище – 9.

Проводилася різна позакласна робота. Загін «Гренада» зібрав матеріал «Поети рідного Гуляйполя», загін «Романтик» - матеріал про історію вулиці Мічуріна, Калініна, Алли Оношко.

Перший рік працював клуб вихідного дня. Організатор з позакласної роботи Бондаренко Є. П. проводила цікаві тематичні вечори, шахові турніри, КВК та ін.

Приймали активну участь у спортивному житті школи та району. Кращими спортсменами були Яланський Леонід, Білай Гриша, Шрамко Коля, Зінченко Галя та інші.

До дня перемоги випускники посадили біля школи алею декоративних дерев (малий корпус), розбили квітники.

За рік було зібрано 9 т. 700 кг металолому, 1,600 кг макулатури.

 

1974 – 1975 навчальний рік.

Комсомольська група «шукачі» навчалася в 10 класі. Проведені було уроки мужності, походи, експедиції, зустрічі з ветеранами війни і праці, конкурси, мандрівки. Після 8 класу учні їздили до Криму, а після 9 – до Києва. В класі було 28 учнів. Цікаво пройшла екскурсія до м Запоріжжя, де відвідали місцевий музей, Дніпрогес.

«Про це дзвенять ордени і медалі батьків і дідів», - під таким девізом була хвилююча зустріч з ветераном війни Кузьменком М. О. Учнями класу був виготовлений альбом «Пісні, які співали воїни в окопах та госпіталях».

З випускників цього року інститут закінчили Домашенко В, Стасик Т, технікум – Жук С., Обмачевська К., Хоботова Л., Соколова В., училище Вілінська В., Шевченко В., Бодня Н., Шрамко Н., Дерев’янко В., Шаповал Л.

Жваво йшла робота по військово - патріотичному  вихованню. Слідопити 6 класу ( кл. керівник Ніколунко Г.Г) зустрічалася з ветеранами в селі Петрівці, з колишнім в’язнем  концтабору Луциком П.Є.

 

1975 –1976 навчальний рік.  

В школі навчалося 404 учні під керівництвом педагогічного колективу з 24 вчителів 100%. Було 18 відмінників і 150 хорошистів. В цьому році успішно працював клуб інтернаціональної дружби, яким керувала Галкіна Л.А. Про його успішну роботу відмічалась в газеті «Зоря комунізму».

Восени школа приймала участь в конкурсі букетів та їх захисті і зайняла 1 місце. За відмінне навчання учні були нагороджені путівкою в місто Київ. Існував ансамбль політичної пісні, який в 1975 р зайняв 1 місце на конкурсі політичної пісні в районі.  Учасники ансамблю Зінченко О., Копилець М., Ведмідь М ..Активно працював драмгурток (керівник Домашенко В.В). Члени драмгуртка ставили п’єси на шкільній сцені і на сцені клубу колгоспу «Заповіт Леніна»

 

1976 – 1977 навчальний рік.  

 Навчалося 389 учнів. Відмінників 21, хорошистів – 140. Всією роботою керував комітет комсомолу, до складу якого входили: Веретільник І, Максименко Т, Сахно О, Закарлюка О, Альошина Г, Кущу Н, та ін. Комсоргом школи був  Закарлюка О.

В 10 класі було 32 учні. З золотою медаллю закінчив школу Сліпченко Сергій, 8 клас закінчили 46 учнів. В Московське Суворовське училище поступив Химко С.4 березня 1577 року силами драмгуртка була поставлена п’єса «В степах України».

Душею 10 класу була Таня Жук. Вона завжди першою приходила на допомогу в навчанні товаришам, відмінним організатором була Олена Онопрієнко. Це веселий товариш, вміє і співати, і танцювати. Її помічниками були Максименко Таня, Дніпрельстан Наташа, Дерев’янко Петя, Сахно Льоня.

Фомінов А – чемпіон району з метання диска і списа.

 

1977 – 1978 навчальний рік.  

             В школі навчалось 390 учнів. 10 клас закінчило 37 учнів, до першого прийшло – 25. Піонерська організація налічує 175 піонерів. Голова ради дружина Бєляєва Валентина. До складу ради дружини входили Троян Микола, Дерев’янко Валя, Дутова Ірина, Домашенко Таня, Троян Валя. Цікавими були уроки мужності, зустрічі з учасниками Великої Вітчизняної Війни Боднею І. І., Мартиненком І. П., Міщенком П. Ф. та ін.

Роботою комсомольської організації керував Закарлюка Олександр. Налічувалося 80 членів. Працювала лекторська група.

В цей рік члени секції « Молодіжний рух» КІДУ « Меридіан» провели тиждень дружби, конкурс політичного плакату. Кращі роботи  Семенюти М.      (8 – Б кл.), Міщенко В. (8 – А кл.) були направлені на районну виставку.

 

1978 – 1979  навчальний рік.  

               Десятий клас закінчила з медаллю Міщенко Антоніна. 15 учнів випускників поступили в технікум, решта – пішли працювати на підприємства.

Ніхто із старшокласників не сидів, склавши руки. Кожен десь працював. В школі працював табір праці і відпочинку « Юність - 79». В табору працювало 60 чоловік, було оброблено 60 га просапних культур на суму 2000 карбованців.

Учні школи взяли участь в весняному п’ятиденному поході по рідному краю, участь в районній спортивній грі «Зірниця».

1979 – 1980 навчальний рік.

В школі навчалось 365 учнів. Учениця 10 класу Демидюк Валентина отримала золоту медаль. На «4» , «5» навчалось 158  учнів.

Учнів зустрілися з ветеранами війни та праці Ростовцевою Є.М., Коровкою Г. К., Волох М.Н., Яковенко В. Г. та ін.

Члени історичного гуртка зібрали матеріал і дооформили альбом «Про що дзвенять ордени та медалі батьків», учні 7 – А класу оформили альбом «Історія вулиці Леніна» м. Гуляйполя.

В селі Дорожньому відбулася зустріч  з ветераном Великої Вітчизняної війни Середою І.І.

 

1980 – 1981 навчальний  рік

Працювала комсомольська група « Романтик », в якій навчалось 28 учнів (10клас), із них – 14 хорошистів. Табір праці і відпочинку в районному змаганні посів почесне ІІ місце. Пам’ятною була зустріч з учнями середньої школи №3, де було підбито підсумки роботи обох шкіл. Ця зустріч була цікавою і змістовою.     

             

1990—2003 роки

За десятиріччя у школі було випущено 320 учнів. З них закінчили з    медаллю такі учні:

 1. Горпинич Ніна Миколаївна
 2. Ведмідь Андрій Анатольович
 3. Дерев’янко Тетяна Павлівна 
 4. Домашенко Наталія Миколаївна
 5. Плющiй Тетяна Володимирівна
 6. Качан Світлана Олексіївна
 7. Карнаух Людмила Миколаївна
 8. Кущ Тетяна Валеріївна
 9. Подворко Алла Миколаївна
 10. Процик Наталія Михайлівна
 11. Велика Тетяна Петрівна
 12. Плющiй Тетяна Володимирівна
 13. Шубак Олена Іванівна
 14. Нечепорук Лiлiя Миколаївна
 15. Троян Тетяна Вiкторiвна
 16. Шрамко Олена Миколаївна
 17. Чорна Ольга Володимирівна
 18. Вайнер Тетяна Володимирівна
 19. Дерев’янко Сергій Павлович
 20. Опалейко Алла Анатолівна
 21. Панчук Олена Миколаївна
 22. Сліпченко Галина Сергіївна
 23. Родько Олена Iванiвна
 24. Цукан Наталія Сергіївна
 25. Гузій Ірина Володимирівна
 26. Семенюта Ірина Анатолівна
 27. Копилець Юлія Михайлівна
 28. Шрамко Тетяна Олексіївна
 29. Шингур Анжела Олександрівна

В школі склався творчий педагогічний колектив — 25 вчителів, яких очолив директор школи — Приходько Володимир Павлович. Дорогою знань дітей повели вчителі, досвід яких заслуговує шани: Опалейко Н. А., Біла Н. М., Лисогор А. М., Лютий 0. І., Говiна Л. С.

Активізується навчальний процес, впроваджуються нові технології школи. За підсумками роботи шкіл в освiтнiй галузі школа посіла II місце в районі. Учні займають призові місця в районних олiмпiадах.

Активну i вагому допомогу школі надали шефи — це завод лакофарбових виробів (Шейко М. М.)

Школа була зовні пофарбована, перекрили дах, заасфальтували подвір’я, естетично оформили їдальню та сцену спортивного залу, подарували школі стiльцi. Силами батьків та класних керiвникiв вiдремонтованi та осучаснені шкiльнi коридори та класні кімнати. Школа активізує позаурочну роботу, активну участь учні приймають в усіх творчих заходах, спортивних змаганнях, конкурсах. Випускник школи Іщенко Олександр Васильович — організував вiйськово — спортивний клуб ,,Патріот”, куди залучив i вихованців школи. Сам Олександр є інструктором частин спецназу, володарем ,,Чорного поясу” бойового мистецтва «Кемпо». Стопами наставника пішов учень школи Зiлiнський Дмитро, який став переможцем першості України у рамках 6-го Міжнародного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв.

Своєю поезією прославляють рідний край, випускниці ЗОШ №2 Яковенко Яна та Забава Віта (нещодавно відбулася презентація першої збірки молодої поетеси ,,Соло на лавровому листі”. На небосхилі з’явились зірки, які своєю піснею зачарували серця гуляйпiльцiв: Копилець Юлія — лауреат обласної премiТ конкурсу для обдарованої молоді в галузі естрадного мистецтва, а також призер обласного фестивалю художньої творчості 2000 i 2001 року.

Семенюта Ірина Анатоліївна — переможець (1 місце) районного конкурсу ,,Ділова людина 2000 року”.

 

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Не исключено неблагоприятное известие или неблагоприятное стечение обстоятельств. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Вечером ждите приятных гостей.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Ваша сдержанность будет воспринята близким человеком как невнимание, что может привести к недоразумениям и обидам. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Будьте осторожны с начальником.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Смело назначайте свидания.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы будете вполне здоровы, если не брать во внимание общее угнетенное состояние и некоторую нервозность. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ЛЕВ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. В голову придут плодотворные идеи.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Следует обратите внимание на решение профессиональных задач. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно достижение большого успеха в разных деловых операциях.
 • ВЕСЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • СКОРПИОН
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • СТРЕЛЕЦ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Все неприятности подстерегающие вас сегодня, воспринимайте без эмоций. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Уделите больше внимания детям.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Не будьте неблагодарными.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Вы сможете проявить свои таланты в профессиональной сфере деятельности. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Вероятна новая романтическая связь.
 • РЫБЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Вас будут волновать вопросы материального характера. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Влияние планет нейтральное - можно заниматься своим здоровьем, хозяйственными делами.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе