СЕЛО ПОЛТАВКА

Статті / Гуляйпільський район / Про села та селища 18-05-2016, 11:15 3 152   

Кожна сільська рада, підприємство чи господарство має свою неповторну історію, от і село Полтавка (до 1946 року – Санжарівка) – центр сільської ради, розташоване на лівому березі річки Янчул, за 20 км від районного центру та за 109  км. від обласного. Найближча залізнична станція – Гуляйполе,засноване село на початку XIX століття  переселенцями із містечка Старих Сенжар Полтавської губернії (нині — Решетилівка Новосанжарського району).

         Серед широких ланів, вздовж і впоперек помережених зеленими лісосмугами, у луговині річки  Янчул  розкинулося село Полтавка, яке до 1946 року називалося Санжарівка. Звичайне село, яких тисячі на нашій Україні. І як у краплі води відбивається весь світ, так і в історії Полтавки можна прослідкувати разючі зміни, що  сталися з дня його заснування.

         У 1928 році були організовані колгоспи „Комсомолець”, „Вперед”, „Гігант”, „Жовтнева хвиля”. Нині ТОВ „Полтавка- 1”.

Минали роки, проходили різні життєві етапи сільського життя : реформування сільського господарства, воєнні роки, відбудова…

         Нині на території Полтавської сільської ради існує кілька селянських ( фермерських ) господарств.

Але їх об’єднує єдине - безмежна любов до рідної земля, до полтавчан, турботливе ставлення до кожного клаптика полтавської землі.

Полтавчанам є чим гордитися, адже завдячуючи Андрію Дмитренку, Миколі Пилипюку, Костянтину Дмитренку, Віталію Брові, Полтавському сільському голові  Володимиру Шишу, виконавчому та депутатському корпусу сільської ради, в селі не лише збережена, а й продовжує розвиватися соціальна інфраструктура.

Завдячуючи всім їм та колишньому  голові Гуляйпільської райдержадміністрації Олександру Дудці в  2009 році  в селі Полтавка  була відкрита перша на Гуляйпільщині котельні з використанням теплогенератора на соломі.

СЕЛО ПОЛТАВКА

У селі функціонує середня школа, у 1984 році її реорганізовано у навчально-виховний комплекс „школа - сад”.       Школа відзначається високим рівнем національно - патріотичного виховання. Результатом краєзнавчо-виховної роботи є створення шкільного музею „Історія села Полтавки” та кімнати українського побуту та етнографії.

         На території сільської ради розташовано будинок культури з залом на 550 місць, сільська бібліотека з фондом 11  тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, торгівельний комплекс, відділення зв’язку.

         На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 600 жителів села. Майже 400 з них не повернулися до рідної домівки.

Свідченням великої шани полеглим бійцям з боку полтавців є Меморіал Слави.

СЕЛО ПОЛТАВКА

Почесними громадянами с. Полтавки є воїн-визволитель  Скоморохов Іван Георгійович; колишній голова колгоспу ім. Свердлова Сергієнко Григорій Никанорович; колишній директор Полтавської середньої школи Мажаєв Володимир Федорович.

Гордістю полтавців є

новобудова – храм Святого Георгія Побідоносця.

СЕЛО ПОЛТАВКА

Полтавці - активні учасники художньої самодіяльності.

СЕЛО ПОЛТАВКА

СЕЛО ПОЛТАВКА

2016 року село Полтавка відзначатиме 210 років з дня свого заснування.

 До Полтавської сільської ради входять села:

Ольгівське  –розташоване за 26 км. від районного центру та за 108 км. від обласного. Найближча залізнична станція знаходиться за 33 км.

Охотниче  – розташоване за 30 км. від районного центру та за 119 км. від обласного. Найближча залізнична станція знаходиться за 37 км.

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


  «    Липень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

15.07День українських миротворців
  НБУ
валюта вартість
 • ОВЕН
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Возможна встреча с человеком, с которым Вы некогда были связаны по работе и не виделись очень давно. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ТЕЛЕЦ
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Возрастет вероятность отравления. В течении дня следует избегать категоричности суждений и индивидуальной работы, требующей сосредоточенности. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • РАК
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. На вечер можно запланировать поход к парикмахеру. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • ЛЕВ
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. Не будьте неблагодарными.
 • ДЕВА
  День вряд ли будет богат событиями. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Ваше желание привести квартиру в надлежащий вид, может не встретить поддержки у домашних, что приведет к долгим дебатам и ссорам. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ВЕСЫ
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Будьте осторожны с автомобилем.
 • СКОРПИОН
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. Возрастет вероятность отравления. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. На вечер можно запланировать поход к парикмахеру. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • КОЗЕРОГ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Уделите больше внимания детям.
 • РЫБЫ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе