СЕЛО ПОЛТАВКА

Статті / Гуляйпільський район / Про села та селища 18-05-2016, 11:15 2 560   

Кожна сільська рада, підприємство чи господарство має свою неповторну історію, от і село Полтавка (до 1946 року – Санжарівка) – центр сільської ради, розташоване на лівому березі річки Янчул, за 20 км від районного центру та за 109  км. від обласного. Найближча залізнична станція – Гуляйполе,засноване село на початку XIX століття  переселенцями із містечка Старих Сенжар Полтавської губернії (нині — Решетилівка Новосанжарського району).

         Серед широких ланів, вздовж і впоперек помережених зеленими лісосмугами, у луговині річки  Янчул  розкинулося село Полтавка, яке до 1946 року називалося Санжарівка. Звичайне село, яких тисячі на нашій Україні. І як у краплі води відбивається весь світ, так і в історії Полтавки можна прослідкувати разючі зміни, що  сталися з дня його заснування.

         У 1928 році були організовані колгоспи „Комсомолець”, „Вперед”, „Гігант”, „Жовтнева хвиля”. Нині ТОВ „Полтавка- 1”.

Минали роки, проходили різні життєві етапи сільського життя : реформування сільського господарства, воєнні роки, відбудова…

         Нині на території Полтавської сільської ради існує кілька селянських ( фермерських ) господарств.

Але їх об’єднує єдине - безмежна любов до рідної земля, до полтавчан, турботливе ставлення до кожного клаптика полтавської землі.

Полтавчанам є чим гордитися, адже завдячуючи Андрію Дмитренку, Миколі Пилипюку, Костянтину Дмитренку, Віталію Брові, Полтавському сільському голові  Володимиру Шишу, виконавчому та депутатському корпусу сільської ради, в селі не лише збережена, а й продовжує розвиватися соціальна інфраструктура.

Завдячуючи всім їм та колишньому  голові Гуляйпільської райдержадміністрації Олександру Дудці в  2009 році  в селі Полтавка  була відкрита перша на Гуляйпільщині котельні з використанням теплогенератора на соломі.

СЕЛО ПОЛТАВКА

У селі функціонує середня школа, у 1984 році її реорганізовано у навчально-виховний комплекс „школа - сад”.       Школа відзначається високим рівнем національно - патріотичного виховання. Результатом краєзнавчо-виховної роботи є створення шкільного музею „Історія села Полтавки” та кімнати українського побуту та етнографії.

         На території сільської ради розташовано будинок культури з залом на 550 місць, сільська бібліотека з фондом 11  тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, торгівельний комплекс, відділення зв’язку.

         На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 600 жителів села. Майже 400 з них не повернулися до рідної домівки.

Свідченням великої шани полеглим бійцям з боку полтавців є Меморіал Слави.

СЕЛО ПОЛТАВКА

Почесними громадянами с. Полтавки є воїн-визволитель  Скоморохов Іван Георгійович; колишній голова колгоспу ім. Свердлова Сергієнко Григорій Никанорович; колишній директор Полтавської середньої школи Мажаєв Володимир Федорович.

Гордістю полтавців є

новобудова – храм Святого Георгія Побідоносця.

СЕЛО ПОЛТАВКА

Полтавці - активні учасники художньої самодіяльності.

СЕЛО ПОЛТАВКА

СЕЛО ПОЛТАВКА

2016 року село Полтавка відзначатиме 210 років з дня свого заснування.

 До Полтавської сільської ради входять села:

Ольгівське  –розташоване за 26 км. від районного центру та за 108 км. від обласного. Найближча залізнична станція знаходиться за 33 км.

Охотниче  – розташоване за 30 км. від районного центру та за 119 км. від обласного. Найближча залізнична станція знаходиться за 37 км.

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Неділя
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

08.12День благодійництва
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Именно сегодня Вам, возможно, повезет решить проблемы личной жизни. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Многие будут сегодня чересчур эмоциональны. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Вечером ждите приятных гостей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Наконец принесет плоды дело, которое Вы уже считали совсем гиблым. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Будьте осторожны с начальником.
 • РАК
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Смело назначайте свидания.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ДЕВА
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. В голову придут плодотворные идеи.
 • ВЕСЫ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно достижение большого успеха в разных деловых операциях.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. На всякий случай обойдите вопросы наследства, иначе ничего, кроме раздражения и обид, не получится. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • СТРЕЛЕЦ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Не спешите довериться малознакомым людям. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • КОЗЕРОГ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Уделите больше внимания детям.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Не будьте неблагодарными.
 • РЫБЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Гармоничная космическая ситуация способствует Вашему финансовому благополучию. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Вероятна новая романтическая связь.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе