Прощена неділя 2019: що можна і не можна робити в цей день

Статті / Різне / Цікаво та корисно 10-03-2019, 11:01 188   

Прощена неділя 2019: що не можна робити в цей день

Останній день Масляної — Прощена неділя має свої суворі приписи, що не можна робити і що можна. Адже це особливий день перед Великим постом

 

Цього року Масляна випадає на 4 березня і закінчується у Прощену неділю — 10 березня. Кожен святковий день має свою назву, традиції та вірування. Але є в масляного тижня приписи, що не можна робити у Прощену неділю 2019. Їх слід врахувати і неодмінно дотримуватись.

Що таке Прощена неділя

Що цікаво, у самому церковному календарі свято Масляна не існує. Назва події закріпилась у народі. Згідно з церковними статутами, підготовчий тиждень перед Великим постом називається Сирною седмицею. І сьогодні свято Масляна нерозривно прикріплене до Великодня.

Прощена неділя у християнському світі відома як один із найважливіших днів. Оскільки пробачити кривдників і примиритися з ворогами вважається обов’язковою умовою для єднання людини з Богом. На богослужінні у храмах у цей день читають вірші з Нового Завіту, в яких Ісус Христос під час Нагірної проповіді говорить про піст і прощення гріхів.

что нельзя делать в Прощеное воскресенье 2018

 

Також Прощену неділю називають ще Сиропусним тижнем, що означає полишення вірянами будь-якої скоромної їжі. 18 лютого завершується підготовка до Великого посту. Масляна, або Сирна седмиця, є останніми днями для того, щоб покуштувати рибу, масло, молоко, яйця, які будуть під суворою забороною аж до самого Воскресіння Христового — Великодня (28 квітня).

Що не можна робити у Прощену неділю

Майже всі звичаї, яких дотримуються, коли відзначається Масляна за днями тижня, виникли ще задовго до прийняття Київською Руссю християнства. Назви, яких дотримується Масляна за днями тижня, переважно мають язичницькі або побутові, простонародні коріння.

Масляна за днями тижня має свої назви, правила і традиції. За їх назвами легко можна визначити, чому присвятити кожен день масляного тижня. А також є суворі канони, що не можна робити в Прощену неділю 2019.

Святкувати Масляну 2019 українці почали в понеділок, 4 березня, який називається «Зустріч».

У вівторок, 5 березня, на них чекали «Загравання»;

середа, 6 березня,  — «Лакомка»;

четвер, 7 березня, — «Розгул»;

п’ятниця, 8 березня, — «Тещині вечірки»;

субота,9 березня, — «Посиденьки зовиці»;

неділя, 10 березня, — Прощений день.

 

масленица

 

Ще сьомий день називається Проводи Масляної, або Прощена неділя. Він вважається особливим — закінчення масляних гулянь і передує суворому Великому семитижневому посту. Тому з давніх-давен склалися правила, що не можна робити у Прощену неділю 2019.

 1. У Прощену неділю не можна сердитись, сваритись і дратуватись. Будь-яку неприйнятну ситуацію слід зрозуміти і розібратися в ній, або вдатися до допомоги з боку.
 2. У Прощену неділю не можна вступати в конфлікт або бути його призвідником, не варто вдаватись до поганих думок. Це розцінюється як великий гріх. Необхідно намагатись бути в цей день щирим.
 3. Також 18 лютого заборонена фізична праця, прибирання квартири і прання.
 4. Крім того, що не можна робити у Прощену неділю, як і у весь тиждень Масляної 2019, це — їсти м’ясо. Відмовитись від нього слід було ще в перший день масляного тижня.
 5. Увечері у Прощену неділю заборонено залишати залишки їжі. Їх необхідно спалити або віддати домашньому вихованцеві.
 6. Також, що не можна робити у Прощену неділю, — розпивати алкоголь і лягати спати надто пізно, оскільки після півночі настає Великий піст.

Згідно із приписами православної церкви, Сиропусна седмиця (Масниця) є особливим часом, коли віряни поступово забувають про земні радощі, умиротворяють душу в наступні сім тижнів для боротьби із пристрастями.

 

прощеное воскресенье

 

Прощена неділя: що можна робити

У цей день Масляна за днями тижня завершувалась. Люди наряджали вози з кіньми і масово йшли на головну площу за масляним опудалом, де його і спалювали. Спалювання опудала символізувало проводи холодної зими. Крім того, їжа, що залишилась після свята, або спалювалась з опудалом, або викидалась.

Однак усупереч відомому народному звичаю святкувати закінчення Масляної голосно, з піснями і танцями, священнослужителі не схвалюють цього. Неприйнятно також і радісне спалювання опудала Масляної 2019, яке супроводжується стрибками через вогнище. Пояснюється це недоречним повторенням язичницьких звичаїв, які суперечать християнським законам і приготуванню до Великого посту.

Також у цей день було прийнято просити у всіх пробачення, очищаючись від гріхів. Кожен мав сказати слова вибачення. У цей особливий день випадає шанс задуматися про вчинені справи, вчинки і думки. Прощена неділя — найкращий привід помиритися з тим, з ким посварився, почати Великий піст із чистою душею і зосередитись на добрих вчинках.

масленица

 

Вибачитись в останній день Масляної — почати Великий піст із чистою душею, без провини за душею перед рідними і близькими для вас людьми. Таке символічне очищення дозволяє сповна зосередитись на духовному житті і зайвий раз не відволікатись на мирську суєту.

Крім того, у Прощену неділю просять вибачення не тільки у живих, а й у покійників. У цей день було прийнято ходити до померлих на кладовище і залишати на могилах млинці. У сьогоднішньому світі досить вибачитись подумки і помолитися за упокій їхніх душ.

У Прощену неділю слід сходити у храм і помолитись про рідних і близьких, а також про покійних.

У цей день було прийнято митись в лазні, очищаючи своє тіло і душу від руйнівних думок. А також у ніч із Прощеної неділі перед Великим постом слід надіти чистий одяг.

 

За матеріалами politeka.net

 

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+31...+334-3
(З, Пд-З)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України
  НБУ
валюта вартість
EUR27.8482 -0.38542
RUB0.38097 -0.00333
USD25.1428 -0.1788
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РАК
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Возможны приятные приключения. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Будьте осторожны с компьютером.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • ДЕВА
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВЕСЫ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Многие получат премии или гонорары. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • СТРЕЛЕЦ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • КОЗЕРОГ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • РЫБЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе