Прощена неділя 2019: що можна і не можна робити в цей день

Статті / Різне / Цікаво та корисно 10-03-2019, 11:01 147   

Прощена неділя 2019: що не можна робити в цей день

Останній день Масляної — Прощена неділя має свої суворі приписи, що не можна робити і що можна. Адже це особливий день перед Великим постом

 

Цього року Масляна випадає на 4 березня і закінчується у Прощену неділю — 10 березня. Кожен святковий день має свою назву, традиції та вірування. Але є в масляного тижня приписи, що не можна робити у Прощену неділю 2019. Їх слід врахувати і неодмінно дотримуватись.

Що таке Прощена неділя

Що цікаво, у самому церковному календарі свято Масляна не існує. Назва події закріпилась у народі. Згідно з церковними статутами, підготовчий тиждень перед Великим постом називається Сирною седмицею. І сьогодні свято Масляна нерозривно прикріплене до Великодня.

Прощена неділя у християнському світі відома як один із найважливіших днів. Оскільки пробачити кривдників і примиритися з ворогами вважається обов’язковою умовою для єднання людини з Богом. На богослужінні у храмах у цей день читають вірші з Нового Завіту, в яких Ісус Христос під час Нагірної проповіді говорить про піст і прощення гріхів.

что нельзя делать в Прощеное воскресенье 2018

 

Також Прощену неділю називають ще Сиропусним тижнем, що означає полишення вірянами будь-якої скоромної їжі. 18 лютого завершується підготовка до Великого посту. Масляна, або Сирна седмиця, є останніми днями для того, щоб покуштувати рибу, масло, молоко, яйця, які будуть під суворою забороною аж до самого Воскресіння Христового — Великодня (28 квітня).

Що не можна робити у Прощену неділю

Майже всі звичаї, яких дотримуються, коли відзначається Масляна за днями тижня, виникли ще задовго до прийняття Київською Руссю християнства. Назви, яких дотримується Масляна за днями тижня, переважно мають язичницькі або побутові, простонародні коріння.

Масляна за днями тижня має свої назви, правила і традиції. За їх назвами легко можна визначити, чому присвятити кожен день масляного тижня. А також є суворі канони, що не можна робити в Прощену неділю 2019.

Святкувати Масляну 2019 українці почали в понеділок, 4 березня, який називається «Зустріч».

У вівторок, 5 березня, на них чекали «Загравання»;

середа, 6 березня,  — «Лакомка»;

четвер, 7 березня, — «Розгул»;

п’ятниця, 8 березня, — «Тещині вечірки»;

субота,9 березня, — «Посиденьки зовиці»;

неділя, 10 березня, — Прощений день.

 

масленица

 

Ще сьомий день називається Проводи Масляної, або Прощена неділя. Він вважається особливим — закінчення масляних гулянь і передує суворому Великому семитижневому посту. Тому з давніх-давен склалися правила, що не можна робити у Прощену неділю 2019.

 1. У Прощену неділю не можна сердитись, сваритись і дратуватись. Будь-яку неприйнятну ситуацію слід зрозуміти і розібратися в ній, або вдатися до допомоги з боку.
 2. У Прощену неділю не можна вступати в конфлікт або бути його призвідником, не варто вдаватись до поганих думок. Це розцінюється як великий гріх. Необхідно намагатись бути в цей день щирим.
 3. Також 18 лютого заборонена фізична праця, прибирання квартири і прання.
 4. Крім того, що не можна робити у Прощену неділю, як і у весь тиждень Масляної 2019, це — їсти м’ясо. Відмовитись від нього слід було ще в перший день масляного тижня.
 5. Увечері у Прощену неділю заборонено залишати залишки їжі. Їх необхідно спалити або віддати домашньому вихованцеві.
 6. Також, що не можна робити у Прощену неділю, — розпивати алкоголь і лягати спати надто пізно, оскільки після півночі настає Великий піст.

Згідно із приписами православної церкви, Сиропусна седмиця (Масниця) є особливим часом, коли віряни поступово забувають про земні радощі, умиротворяють душу в наступні сім тижнів для боротьби із пристрастями.

 

прощеное воскресенье

 

Прощена неділя: що можна робити

У цей день Масляна за днями тижня завершувалась. Люди наряджали вози з кіньми і масово йшли на головну площу за масляним опудалом, де його і спалювали. Спалювання опудала символізувало проводи холодної зими. Крім того, їжа, що залишилась після свята, або спалювалась з опудалом, або викидалась.

Однак усупереч відомому народному звичаю святкувати закінчення Масляної голосно, з піснями і танцями, священнослужителі не схвалюють цього. Неприйнятно також і радісне спалювання опудала Масляної 2019, яке супроводжується стрибками через вогнище. Пояснюється це недоречним повторенням язичницьких звичаїв, які суперечать християнським законам і приготуванню до Великого посту.

Також у цей день було прийнято просити у всіх пробачення, очищаючись від гріхів. Кожен мав сказати слова вибачення. У цей особливий день випадає шанс задуматися про вчинені справи, вчинки і думки. Прощена неділя — найкращий привід помиритися з тим, з ким посварився, почати Великий піст із чистою душею і зосередитись на добрих вчинках.

масленица

 

Вибачитись в останній день Масляної — почати Великий піст із чистою душею, без провини за душею перед рідними і близькими для вас людьми. Таке символічне очищення дозволяє сповна зосередитись на духовному житті і зайвий раз не відволікатись на мирську суєту.

Крім того, у Прощену неділю просять вибачення не тільки у живих, а й у покійників. У цей день було прийнято ходити до померлих на кладовище і залишати на могилах млинці. У сьогоднішньому світі досить вибачитись подумки і помолитися за упокій їхніх душ.

У Прощену неділю слід сходити у храм і помолитись про рідних і близьких, а також про покійних.

У цей день було прийнято митись в лазні, очищаючи своє тіло і душу від руйнівних думок. А також у ніч із Прощеної неділі перед Великим постом слід надіти чистий одяг.

 

За матеріалами politeka.net

 

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+12...+145-9
(Пд-З)

29.05Міжнародний день миротворців
  НБУ
валюта вартість
EUR29.385 +0.24087
RUB0.40836 +0.00375
USD26.3047 +0.19225
 • ОВЕН
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Мечты должны соответствовать реальности. При встрече с любимым человеком, возможны серьезные осложнения отношений, вплоть до размолвки. Пришло время пожинать плоды.
 • ТЕЛЕЦ
  День хорош для деловых начинаний. Ваша работа и долг перед близкими поглотят все Ваше внимание. Тщательней контролируйте возросшую обидчивость, чтобы избежать ссор дома. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. В отношении с начальством не рекомендуется терять чувство меры и такта. Хороший момент для начала ремонта, переделок в квартире, покупки мебели. Будьте осторожны с автомобилем.
 • РАК
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Встреча с любимым человеком будет необыкновенно страстной. Возможна встреча с человеком, с которым Вы некогда были связаны по работе и не виделись очень давно. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ЛЕВ
  День хорош для деловых начинаний. День пройдет эффективно, если Вы направите свой потенциал на решение дел, требующих физическую нагрузку. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ДЕВА
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ВЕСЫ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. На вечер можно запланировать поход к парикмахеру. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День хорош для деловых начинаний. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • КОЗЕРОГ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош для деловых начинаний. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Успешны знакомства и поездки.
 • РЫБЫ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Пришло время пожинать плоды.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе