В цей день православні віруючі вшановують пам'ять святого Георгія Побідоносця. Під час правління імператора Діоклетіана він постраждав за віру — після восьмиденних мук був обезголовлений.

Перед смертю святий Георгій зміг з легкістю знищити ідолів у храмі Аполлона і навернути в християнство дружину самого імператора Олександру. Цьому святому приписується перемога над змієм, який опустошував землі. Цей сюжет відомий кожному.

 

Єгорій Весняний

6 травня відзначається народне свято Єгорій Весняний. У православному церковному календарі це день пам'яті праведника і великого мученика Георгія Побідоносця – одного з найбільш шанованих святих.

З цього дня починалися активні польові роботи. На поля, які були засіяні раніше, віруючі виходили служити молебні, ниви окропляли святою водою.

 

Крім того, особливою силою володіла так звана «юріївська роса». Вона з'являлася рано вранці. У цей час потрібно було вийти на луг і покататися по траві. Вважалося, що це додасть сил і здоров'я.

Якщо вигнати на світанку худобу на пасовисько, то це піде їй на користь. Так і говорили: «На Юрія роса — не треба коням вівса». При цьому юріївські роси могли заподіяти і шкоди домашнім тваринам. Якщо хтось хотів зла господарям, він міг зібрати росу, намочити в ній полотно, а потім накинути на худобу. В результаті у корів зникало молоко, а телята втрачали зір.

День Дажбога

День Дажбога відзначається в понеділок, 6 травня. Це язичницьке свято на честь бога родючості, цілющої сили і сонячного світла. В цей же день слов'яни шанували Ярила – бога сонця і Арія – сина Дажбога. Цих двох персонажів стародавніх легенд завжди порівнюють один з одним і з Дажбогом. Існує думка, що це образи одного бога.

 

В день свята згадують, як Дажбог відмовився від кохання Марени – богині, яка уособлює смерть, і вибрав Живу – богиню життя і родючості. Це означає прихід весни і відродження нового життя. У цей день вшановують солов'я – провісника весни. В народі вважали, що ця пташка надіслана Дажбогом для того, щоб одним крилом відкрити весну, а іншим закрити зиму. 

 

За матеріалами m.znaj.ua