Дорога їжа: як ціни на продукти зміняться до літа

Новини / Думки політологів 9-02-2017, 15:25 737   

<p style="text-align: justify;">Продукти в Україні будуть поступово дорожчати і далі, кажуть експерти. Всі фото: Pixabay</p>
Продукти в Україні будуть поступово дорожчати і далі, кажуть експерти.

Нинішнього січня було порушено багаторічні продуктові традиції в Україні: зазвичай після передноворічного підвищення цін їжа трохи дешевшає, але на початку цього року більшість соціально-значущих продуктів продовжили дорожчати, пише UBR.

"Тільки свинина і сало подешевшали на 1%. Ціни на м'ясо птиці та курячі яйця залишилися на колишньому рівні", – повідомив виконавчий директор громадської організації "Економічний дискусійний клуб" Олег Пендзин.

За його даними, лідером подорожчання став картопля, додав у січні відразу 16% (+84 копійок на кілограмі). У столиці оптом цей продукт можна купити по 4,2 – 4,5 грн/кг. У роздробі товар відпускають мінімум по 6 грн/кг.

Решта овочі борщового набору дорожчали вдвічі меншими темпами, ніж картопля, в середньому, на 8 – 9% за місяць (додаючи 30 – 40 копійок на кілограмі). Такі дані наводять в Асоціації постачальників торговельних мереж. Морква на оптових ринках зараз продають по 3,2 – 3,8 грн/кг, капусту по 3 – 4 грн/кг. У тому ж ціновому діапазоні пропонуються цибулю і буряк.

"Тим не менш, овочі в січні 2017 року коштують приблизно в два рази дешевше, ніж рік тому", – зазначає Пендзин.

vegetables-1650125_1280Овочі дорожчатимуть аж до нового врожаю

У свою чергу експерт аграрного бізнесу Денис Марчук зазначає різке подорожчання часнику, який в кінці минулого року коштував 60 грн/кг, а тепер – 90 грн/кг.

За словами голови Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексія Дорошенко, овочі і далі продовжать додавати в ціні приблизно по 5% щомісяця до весни, коли на ринку з'являться ранні капуста, морква і буряк. Рухати ціни вгору будуть два фактори: вартість зберігання, яка залежить від ціни на енергоресурси, і скорочення запасів якісного товару.

Серед найбільш швидкозростаючих в ціні товарів експерти називають також молочні продукти. Так, за даними Асоціації виробників молока, закупівельна ціна сировини в січні поточного року, в порівнянні з січнем 2016 року, зросла майже на 50%. За місяць сире молоко екстра-класу подорожчало на 3,9%, до 9,43 грн/л. А найдешевший продукт – молоко першого сорту – подорожчало відразу на 7%, до 8,82 грн за літр. Відповідно, підняли ціни і переробники. За місяць кефір додав в ціні 10% – до 25,09 грн за літр.

Сметана і сир подорожчали на 6% (на 4 грн), до 42-43 грн/л. Ціна на йогурти в січні постійно коливалася і досягла свого піку 27 січня – 49 грн за літр, після чого опустилася до 46,62 грн.

"Крім дефіциту сировини і дорогих енергоресурсів, у вартість продукції харчопрому закладаються і курсові ризики, які впливають на вартість імпортних інгредієнтів", – говорить Марчук.

Цінові рекорди ставить і хлібна продукція. За словами Дорошенка, за січень хліб подорожчав більш ніж на 4% або на 40 – 50 копійок за буханець.

bread-1696161_1280Хліба українці їдять більше, ніж належить

"Це дуже багато, враховуючи, що хліб, нарівні з картоплею і макаронними виробами займає дуже велике місце в структурі споживання", – зазначає Пендзин. За його підрахунками, середньостатистичний українець з'їдає 110 – 112 кг хліба на рік при нормі до 100 кг, а картоплі – 140 кг на рік при нормі раціонального споживання 124 кг. Зате м'яса ми їмо менше, ніж передбачалося: всього 51,4 кг замість 80 кг/рік.

До літа вартість чорного хліба досягне 12,60 грн за буханець, а білого – 13 грн, прогнозують експерти.

Також продовжить дорожчати яловичина, ціни на яку в січні виросли майже на 5 грн за кіло, а в деяких областях і на 15 грн. Причина банальна – скорочується поголів'я ВРХ. Зараз вартість яловичої вирізки вже досягає 250-260 грн/кг, решта частини туші продають по 110-200 грн/кг.

"Буде рости в ціні і цукор, тому що збільшується його експорт", – додав Пендзин.

За січень цей продукт додав 3% в ціні, до 17 грн/кг. Як прогнозують у Національній асоціації цукровиробників "Укрцукор", експорт цукру з України в 2016/2017 маркетинговому році (МР, вересень-серпень) складе 500 тис. тонн, що в 4,4 рази більше, ніж роком раніше.

_pixabay_11Експорт цукру тягне ціни вгору

"Є цілий комплекс факторів, що штовхають ціни вгору, і практично повна відсутність стримуючого впливу держави. Це і зростання вартості перевезень через подорожчання палива, і збільшення витрат на оплату праці персоналу через підвищення мінімальних відрахувань із зарплат", – доповнює Пендзин.

В результаті, як зазначав Дорошенко, запланована урядом у бюджеті-2017 інфляція в 8% буде перевищена вже в кінці першого кварталу.

Стримувати зростання цін практично по всіх товарних позиціях буде їх достатня пропозиція, адже дефіциту їжі в Україні немає. "Тому в кінцевому підсумку ціна буде залежати від платоспроможного попиту всередині країни", – говорить Марчук.

Джерело: Сегодня.ua.

 

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+1...+30-11
(Пд)

29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
11.02Всесвітній день хворого
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  День подобьет Вас на споры со старшими. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Вероятно получение премии.
 • ТЕЛЕЦ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. В голову придут плодотворные идеи.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РАК
  Сегодня Вы организованны, собранны, способны выполнить большую работу. Возможны проблемы с пищеварением. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ЛЕВ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ДЕВА
  Сегодня вы будете душой компании. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Успешным окажется обращение в органы власти.
 • ВЕСЫ
  День будет отмечен высокой активностью. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Скорее всего, именно этот день позволит Вам прийти к согласию с партнёром или обрести мир в душе. Смело назначайте свидания.
 • СКОРПИОН
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня возможны перемены. Возможны проблемы с пищеварением. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • РЫБЫ
  Активный, творческий день. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе