10 червня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії » Гуляйпільський Інформаційно-пізнавальний портал

10 червня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 10-06-2018, 13:52 105   

 Свята сьогодні:

 День працівників текстильної і легкої промисловості

Легка промисловість включає 25 галузей
 Відомо, що перші подушки з’явилися ще в стародавній Месопотамії. М’які подушки стали вперше використовувати в Греції. У Стародавньому Римі настільки цінували зручність і комфорт, що військове керівництво навіть звільняло від служби найкращих стрільців для відстрілу птиці на пір’я для подушок.
Першими наповнювачами для подушок служили солома, шерсть або пух. Подушки прикрашали різними візерунками, вишивкою або бахромою. Робили ці візерунки з бісеру. Але спочатку подушки виготовлялися з твердих матеріалів. Наприклад, в Єгипті і Китаї їх робили з металу або дерева, порцеляни або каменю, і використовували з метою підтримки зачіски при муміфікації.
Подушки - не єдиний продукт сучасної легкої промисловості. Легка промисловість включає 25 підгалузей, широке коло підприємств і організацій. До неї відносяться такі види промисловості, як текстильна промисловість, бавовняна, лляна, вовняна, шовкова, трикотажна, швейна, шкіряна, хутряна, взуттєва та ряд інших галузей.
Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80г. «Про святкові і пам’ятні дні».
В Україні День працівників текстильної і легкої промисловості відзначається відповідно до Указу Президента України від 9 червня 1994 року № 285/94, у другу неділю червня і носить назву «День працівників легкої промисловості».
Цей день - професійне свято працівників та ветеранів галузі легкої промисловості. Саме завдяки ним населення областей і міст має можливість купувати якісну продукцію місцевого виробництва. Адже сьогодні підприємства легкої промисловості, постійно удосконалюючи технологію виробництва, розширюють асортимент і поліпшують якість своєї продукції.
У цей день від усієї душі вітаємо всіх робітників і фахівців, ветеранів підприємств легкої промисловості, всіх, хто причетний до галузі, що виробляє товари для населення, зі святом! Бажаємо вам, дорогі трудівники, міцного здоров’я, нових трудових здобутків, процвітання, успіхів у праці, щастя і благополуччя у кожній родині!
В 2018 році День працівників текстильної і легкої промисловості припадає на 10 червня.

 

Іменинники сьогодні: Микита, Ігнатій, Олена, Геронтій, Євтихій, Елконіда, Елладій, Герман, Макар, Діонісій (Денис), Миколай, Ігнатій, Петро, Іраклій, Гермогена

 

Народний календар:

МИКИТИ-ГУСЯТНИКА

Сповідник Микита був єпископом міста Халкідона у Малій Азії. Жив у IX ст. Вважається охоронцем гусей.

Гуси - «найбільш важливі та дорогі в сільському побуті домашні птахи особливо з весни вимагають ретельного догляду, бо коли в цей час починають пускати на воду гусенят, вони досить часто гинуть десятками, стаючи жертвами хижих птахів і інших тварин, і тому не без підстави народ дав гусям особливого святого покровителя. За народними уявленнями, святий Микита охороняє переважно маленьких гусей, не допускаючи до них орлів, яструбів і інших хижих птахів».

Треба зауважити, що святий Микита (з'єднав у свідомості селянина двох святих преподобного Микиту, колишнього єпископа Халкідонського в IX ст., і великомученика Микиту, який жив у IV ст.) був на думку селян захисником і покровителем гусей - домашніх і диких. Два Микити-гусаря (гусятника) розділені відстанню приблизно в чотири місяці (10 червня / 28 травня і 28 / 15 вересня), вони як би регулювали приліт і відліт у теплі країни диких гусей, встановлювали терміни появи на світ (яєць) домашніх гусей та забою (різання) їх, тобто, по суті, виконували однакові функції, що, безумовно, сприяло об'єднанню святих у традиційній культурі в один образ.

 

ЄВТИХІЯ  СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА

На Євтихія день тихий — до врожаю.

 

Цей день в історії:

978 — Князь Володимир сів на київський престол.

 

1793 — У Парижі створено перший у світі публічний зоопарк.

 

1865 — У Мюнхені відбулася прем'єра опери Ріхарда Ваґнера «Трістан та Ізольда».

 

1907 — Французькі інженери брати Люм'єр винайшли спосіб друку кольорових фотографій, які планували використовувати для виробництва кольорового кіно.

 

1909 — Пасажирський корабель «Славонія», що зазнав катастрофи біля Азорських островів, уперше у світі використав сигнал SOS.

 

1917 — У Києві розпочав роботу I Всеукраїнський селянський з'їзд.

 

1921 — Заснований музей-садиба Льва Толстого «Ясна Поляна».

 

1936 — У СРСР створена кіностудія «Союзмультфільм»

 

1964 — У Москві відкритий пам'ятник Тарасові Шевченку.

 

1984 — Американці провели перше успішне випробування протиракетної системи в космосі.

 

2003 — Дует «Modern Talking» знову розпався.

 

10 червня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1836 – помер Андре АМПЕР, французький учений. Його ім'ям названа одиниця виміру сили електричного струму

 

1858 – помер Роберт БРАУН, шотландський ботанік, що відкрив безладний рух дрібних часток у рідині або газі під впливом ударів молекул навколишнього середовища, що одержав назву "браунівський рух"

 

1929 – народилася Людмила ЗИКІНА, співачка, народна артистка СРСР 

 

1943 – угорець Ласло Біро винайшов кулькову ручку

 

1951 – народився Василь ШКЛЯР, український письменник (Залишенець. Чорний ворон)

 

1982 – померла Гала ДАЛІ, дружина Сальвадора Далі

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України

  НБУ
валюта вартість
EUR31.6296 -0.14963
RUB0.41227 -0.0049
USD27.6967 -0.20187
 • ОВЕН
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вероятно достижение большого успеха в разных деловых операциях.
 • РАК
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Удача будет сопутствовать Вам на каждом шагу.
 • ЛЕВ
  День придаст решимости Вашим действиям. Вы сможете интуитивно понять как согласовать Ваши личные честолюбивые замыслы с желаниями окружающих Вас людей. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • ДЕВА
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Выгодно покупать валюту.
 • ВЕСЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • СКОРПИОН
  День не способствует нахождению общего языка с представителями власти. Вы сможете рассчитывать на помощь своей "второй половины". Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Будьте осторожны с компьютером.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Выгодно продавать валюту.
 • РЫБЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе