9 листопада - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 9-11-2018, 07:33 281   

Свята сьогодні:

Міжнародний день антиядерних акцій


«Ми обираємо майбутнє без радіації!» — під таким девізом щорічно 9 листопада в світі проходить Міжнародний день антиядерних акцій.
Екологи та інші небайдужі громадяни влаштовують у цей день в різних містах пікети, демонстрації і акції протесту проти розвитку атомної енергетики і за підвищення її безпеки. Також вони організовують антиядерні табори близько небезпечних об'єктів і встановлюють знаки, що інформують громадян про небезпеку, в місцях з підвищеним радіоактивним фоном.

 

 


Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму

Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада у всьому світі — Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму (International Day Against Fascism, Racism and Antisemitism). Він був встановлений за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об'єднує понад 500 організацій з 49 країн.

В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої ночі» (Crystal Night), або «Ночі розбитих вітрин». Ці події в 1938 році поклали початок Холокосту — масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв. Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.

 

День книги рекордів Гіннеса

День книги рекордів Гіннеса
Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.

 

Всеукраїнський день працівників культури і майстрів народного мистецтва
Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

Він був заснований з метою відзначити вагомий внесок працівників культури і любителів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.День української писемності та мови
День української писемності та мови, який щороку відзначається в країні 9 листопада, було встановлено указом президента України Леоніда Кучми у 1997 році на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.

День української писемності та мови — це не тільки державне, але і церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

І традиційно до Дня української писемності та мови приурочена низка урочистих і святкових заходів, серед яких: покладання квітів до пам'ятника Нестору Літописцю, нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою, та інші.

Іменинники сьогодні: Андрій, Афанасій, Віллі, Іван, Капітоліна, Максим, Марк, Нестор, Микола, Сергій, Степан, Терентій

Народний календар:

НЕСТОРА

З часів Київської Русі у цей день вшановували пам’ять печерського святого, преподобного Нестора-літописця одного з найперших наших українських літописців, найдавнішого нашого історика.


Зарік на Параскеву
9 листопада — напередодні дня святої Параскеви, християнської великомучениці, яка жила у 3 столітті в Малій Азії.

В цей день було прийнято давати обітниці — обіцянки виконати якусь роботу або зробити який-небудь потрібну справу. Наприклад, селянки нерідко давали обітницю виткати за одну ніч пелену для ікони Діви Марії. За виконання обітниці Параскева, як вважалося, могла здійснити заповітне бажання або послати здоров'я близьким людям.

Якщо ж в будинок приходило нещастя, потрібно було дати обітницю і виконати її в повному мовчанні, а на наступний ранок піти до церкви і помолитися святій Параскеві, попросити її допомоги. У цьому випадку біда повинна була піти.

Цей день в історії:
1799 — переворот 18 брюмера привів Наполеона до влади у Франції.

 

1882 — у Єлисаветграді з п'єсою «Наталка-Полтавка» дебютував український театр Марка Кропивницького.

 

1907 — британський король Едуард VII отримав у подарунок найбільший діамант у світі.

 

1911 Парижанин Жорж Клод запатентував неонову рекламу 

 

1911 Пройшло успішне випробування першого у світі ранцевого парашуту РК-1 конструкції Гліба Котельникова

 

1918 — на руїнах Австро-Угорщини проголосили Австрійську Республіку.

 

1929 — народилася Олександра Пахмутова - композитор-пісняр, Народна артистка СРСР

 

1938 — у Німеччині відбулися масові погроми євреїв «Кришталева ніч».

 

1941 — Розпочалася оборона Севастополя

 

1943 — радянські війська визволили районні центри Київської області Обухів та Бородянку.

 

1961 — місто Сталіне дістало назву Донецьк.

 

1962 — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила постанову про перейменування міста Станіслав на Івано-Франківськ, а Станіславської області на Івано-Франківську область.

 

1976 — у Києві створили Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод.

 

1995 — Македонія і Україна прийняті до Ради Європи.

 

 

9 листопада - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

 

1794 – помер Григорій СКОВОРОДА, український філософ, поет

 

1818 – народився Іван ТУРГЕНЄВ, письменник («Отцы и дети»)

 

1918 – помер Гійом АПОЛЛІНЕР, французький поет

 

1967 – У Сан-Франциско вийшов перший номер журналу "Rollіng Stone"


1989 Почалося руйнування Берлінської стіни

 

1997 — в Україні вперше відзначили День української писемності та мови.

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+22...+244-4
(Пд-З)

23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
07.05День Радіо
  НБУ
валюта вартість
EUR30.1223 -0.08842
RUB0.41977 -8.0E-5
USD26.7754 -0.0786
 • ОВЕН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РАК
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Выгодно покупать валюту.
 • ДЕВА
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ВЕСЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • СКОРПИОН
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Будьте осторожны с самолетом.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе