9 листопада - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 9-11-2018, 07:33 54   

Свята сьогодні:

Міжнародний день антиядерних акцій


«Ми обираємо майбутнє без радіації!» — під таким девізом щорічно 9 листопада в світі проходить Міжнародний день антиядерних акцій.
Екологи та інші небайдужі громадяни влаштовують у цей день в різних містах пікети, демонстрації і акції протесту проти розвитку атомної енергетики і за підвищення її безпеки. Також вони організовують антиядерні табори близько небезпечних об'єктів і встановлюють знаки, що інформують громадян про небезпеку, в місцях з підвищеним радіоактивним фоном.

 

 


Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму

Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада у всьому світі — Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму (International Day Against Fascism, Racism and Antisemitism). Він був встановлений за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об'єднує понад 500 організацій з 49 країн.

В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої ночі» (Crystal Night), або «Ночі розбитих вітрин». Ці події в 1938 році поклали початок Холокосту — масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв. Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.

 

День книги рекордів Гіннеса

День книги рекордів Гіннеса
Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.

 

Всеукраїнський день працівників культури і майстрів народного мистецтва
Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

Він був заснований з метою відзначити вагомий внесок працівників культури і любителів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.День української писемності та мови
День української писемності та мови, який щороку відзначається в країні 9 листопада, було встановлено указом президента України Леоніда Кучми у 1997 році на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.

День української писемності та мови — це не тільки державне, але і церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

І традиційно до Дня української писемності та мови приурочена низка урочистих і святкових заходів, серед яких: покладання квітів до пам'ятника Нестору Літописцю, нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою, та інші.

Іменинники сьогодні: Андрій, Афанасій, Віллі, Іван, Капітоліна, Максим, Марк, Нестор, Микола, Сергій, Степан, Терентій

Народний календар:

НЕСТОРА

З часів Київської Русі у цей день вшановували пам’ять печерського святого, преподобного Нестора-літописця одного з найперших наших українських літописців, найдавнішого нашого історика.


Зарік на Параскеву
9 листопада — напередодні дня святої Параскеви, християнської великомучениці, яка жила у 3 столітті в Малій Азії.

В цей день було прийнято давати обітниці — обіцянки виконати якусь роботу або зробити який-небудь потрібну справу. Наприклад, селянки нерідко давали обітницю виткати за одну ніч пелену для ікони Діви Марії. За виконання обітниці Параскева, як вважалося, могла здійснити заповітне бажання або послати здоров'я близьким людям.

Якщо ж в будинок приходило нещастя, потрібно було дати обітницю і виконати її в повному мовчанні, а на наступний ранок піти до церкви і помолитися святій Параскеві, попросити її допомоги. У цьому випадку біда повинна була піти.

Цей день в історії:
1799 — переворот 18 брюмера привів Наполеона до влади у Франції.

 

1882 — у Єлисаветграді з п'єсою «Наталка-Полтавка» дебютував український театр Марка Кропивницького.

 

1907 — британський король Едуард VII отримав у подарунок найбільший діамант у світі.

 

1911 Парижанин Жорж Клод запатентував неонову рекламу 

 

1911 Пройшло успішне випробування першого у світі ранцевого парашуту РК-1 конструкції Гліба Котельникова

 

1918 — на руїнах Австро-Угорщини проголосили Австрійську Республіку.

 

1929 — народилася Олександра Пахмутова - композитор-пісняр, Народна артистка СРСР

 

1938 — у Німеччині відбулися масові погроми євреїв «Кришталева ніч».

 

1941 — Розпочалася оборона Севастополя

 

1943 — радянські війська визволили районні центри Київської області Обухів та Бородянку.

 

1961 — місто Сталіне дістало назву Донецьк.

 

1962 — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила постанову про перейменування міста Станіслав на Івано-Франківськ, а Станіславської області на Івано-Франківську область.

 

1976 — у Києві створили Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод.

 

1995 — Македонія і Україна прийняті до Ради Європи.

 

 

9 листопада - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

 

1794 – помер Григорій СКОВОРОДА, український філософ, поет

 

1818 – народився Іван ТУРГЕНЄВ, письменник («Отцы и дети»)

 

1918 – помер Гійом АПОЛЛІНЕР, французький поет

 

1967 – У Сан-Франциско вийшов перший номер журналу "Rollіng Stone"


1989 Почалося руйнування Берлінської стіни

 

1997 — в Україні вперше відзначили День української писемності та мови.

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+7...+99-15
(Пд)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR31.3988 -0.0486
RUB0.41693 +0.00751
USD27.7743 -0.06515
 • ОВЕН
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ТЕЛЕЦ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Будьте осторожны с электроприборами.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ЛЕВ
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ДЕВА
  Активный, творческий день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ВЕСЫ
  День вряд ли будет богат событиями. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • СКОРПИОН
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня возможны перемены. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. В голову придут плодотворные идеи.
 • КОЗЕРОГ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • РЫБЫ
  Сегодня вы будете душой компании. Многие получат премии или гонорары. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе