22 травня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 22-05-2020, 07:13 281   

 Свята сьогодні:

 Міжнародний день біологічного різноманіття

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися
 Цікаві факти про жаб: жаби — це амфібії, що населяють практично всі частини світу. Вони живуть всюди — в водоймах або болотах, на землі, навіть на глибині декількох метрів в твердому шарі глини, на деревах. Найбільший представник жаб’ячого світу — жаба-Голіаф (Conraua goliath). Ця гігантська жаба може важити більше трьох кілограмів, її довжина становить близько 90 см. Найменші жаби, що живуть на Кубі, мають довжину тіла від 8,5 мм до 12 мм, одна з них цілком може поміститися на нігті вашого мізинця.  На даний момент вченими описано більше чьотирьох тисяч видів  жаб. Уявіть собі, і це лише один з видів амфібій! Скільки ж біологічних об’єктів живе на нашій планеті?!
Двадцять другого травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності.
Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
Втрата та фрагментація природного середовища;
Конкуренція з боку інвазивних видів;
Забруднення навколишнього середовища;
Глобальні кліматичні зміни;
Опустелювання;
Зростання населення і надмірне споживання;
Безрозсудне використання природних ресурсів.
Багато з цих факторів є результатом діяльності людей.
Нагадаємо, що Міжнародний день біологічного різноманіття відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /55/201 від 08.02.2001 року.

 

Іменинники сьогодні: Микола, Христофор, Дімітрій, Василій, Ісайя, Йосип, Олена, Юлія, Роман, Ян

 

 

Народний календар:

 

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (МИКОЛИ ВЕСНЯНОГО, ТЕПЛОГО)

«В кожнім році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи (19 грудня) не буває тепла ніколи», — каже народне прислів'я. Сьогоднішнє свято — одне з найпопулярніших у народі. Встановлене з нагоди перенесення в 1087 р. мощів святого Миколая Чудотворця з лікійського міста Мири в Малій Азії до італійського міста Бара. На цій події був присутній невідомий українець, як припускають, переяславський єпископ Єфрем, який і запровадив у нас відзначення цього дня. Святий Микола народився у 260 р. в місті Патарах у Малій Азії. Був архієпископом Мира, брав участь у І Вселенському соборі. В сказаннях про його життя говориться, що він міг зціляти сліпих і глухих, допомагав бідним, відвертав від них усілякі нещастя і взагалі прославився багатьма дивами. Помер у 343 р. З розповсюдженням християнства у народному віруванні Микола Чудотворець перебрав на себе функції багатьох язичницьких богів, став покровителем мореплавців, а також торгівлі, землеробства і коней. У цьому зв'язку виникли численні прислів'я:

«Прийшов Миколай — коней випасай»,

«До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки»,

«На Миколу весняного сади картоплю»,

«По Миколі не сій вівса».

Якщо на другий день після Миколи теплого іде дощ, то все літо буде мрячним.

 • Господарі в цей день виводили коней на першу пашу.
 • Два Миколи: один з травою (22 травня), другий з морозом (19 грудня); один трав’яний, другий морозний.
 • Держи сіно до Миколи, не побоїшся зими ніколи.
 • До весняного Миколи не можна купатися, бо з чоловіка верба виросте (тобто можна простудитися й померти і на могилі з’явиться вербовий хрест).
 • До Миколи кріпись, хоч розірвись, після — живи і не тужи.
 • До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки.
 • Микола весняний коня відгодує, осінній — на двір загонить.
 • На Миколи весняного сади картоплю.
 • На Миколу заквакали жаби — вродиться добрий овес.
 • Після Миколи не можна садити баштан, бо зав’язі не буде.
 • По Миколі не сій вівса ніколи.
 • Прийшов би Микола, а тепло буде.
 • Прийшов Миколай — коней випасай.
 • Після Миколи не пускай на сіножать коней ніколи.
 • Як не вбачиш до Миколи колосу — то буде плачу й голосу.

 

Цей день в історії:

 

1849 — Авраам Лінкольн отримав патент на конструкцію плаваючого сухого доку.

 

1861 — Тараса Шевченка перепоховано в Каневі на Чернечій горі.

 

1892 — доктор Вашингтон Шеффілд винайшов тюбик для зубної пасти.

 

1846 — у Нью-Йорку заснована інформаційна агенція «Associated Press».

 

1906 — американські авіаконструктори брати Райт отримали патент на винайдений ними літак (випробований 1903 року).

 

1921 – Міська влада Чикаго вирішила штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, що з'являються на вулицях у коротких спідницях і з оголеними руками.

 

1926 — в Італії Муссоліні заборонив проведення конкурсів краси, назвавши подібні заходи аморальними.

 

1931 — розпочала свою діяльність Українська академія аграрних наук.

 

1936 — почався перший чемпіонат СРСР з футболу.

 

1939 —Гітлер та Муссоліні створили політичний та військовий альянс між Німеччиною та Італією (так званий «Залізний пакт»).

 

1960 — стався найсильніший у 20 столітті землетрус силою 9,5 балів за шкалою Ріхтера — в Чилі.

 

1972 — Вперше в історії лідер США Річард Ніксон прибув із візитом до СРСР.

 

1972 — Нова конституція змінила назву Цейлону на Республіку Шрі-Ланка.

 

1979 — похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі у Львові.

 

1990 — Фірма «Microsoft» анонсувала вихід операційної системи Windows 3.0.

 

1995 — У Львові було створено Всеукраїнське педагогічне товариство імені Григорія Ващенка.

 

1995 — Астрономи Аманда Бош та Ендрю Ривкін виявили на фотографіях, які прислав телескоп «Габбл», два нові супутники на орбіті Сатурна.

 

2009 — СБУ порушила кримінальну справу за фактом Геноциду в Україні 1932–1933 років (за ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України — «Геноцид»).

 

22 травня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1856 – заснована Третьяковська галерея

 

1859 – народився Артур Конан ДОЙЛЬ, англійський письменник, автор Шерлока Холмса

 

1885 – помер Віктор ГЮГО, французький письменник

 

1914 – народився Микола МАКАРОВ, збройовий конструктор, творець відомого пістолета

 

1916 – Здійснено Брусиловський прорив

 

1970 – народилася Наомі КЕМПБЕЛЛ, чорношкіра топ-модель

 

1976 – народився Сергій ЖУКОВ, учасник групи «Руки вверх!»

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+12...+140-4
(Пд)

29.05Міжнародний день миротворців
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня вы будете душой компании. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ТЕЛЕЦ
  День будет отмечен высокой активностью. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Возможны проблемы с пищеварением. Вам могут сделать выгодное деловое предложение, от которого не следует отказываться. Уделите больше внимания детям.
 • РАК
  Сегодня возможны перемены. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Неудачный день для секса. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • ЛЕВ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Проявляйте сдержанность, не идите напролом - и Вам представится возможность достичь задуманного. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ДЕВА
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Следует остерегаться стремления к авторитарности и чрезмерной придирчивости к недостаткам окружающих, иначе к концу дня Вы рискуете остаться в одиночестве. Повысится Ваша деловая активность.
 • ВЕСЫ
  Активный, творческий день. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. Непредвиденные событие может привести к серьезным конфликтам дома.
 • СКОРПИОН
  День не способствует нахождению общего языка с представителями власти. Возможны проблемы с пищеварением. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Удача будет сопутствовать Вам на каждом шагу.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВОДОЛЕЙ
  День придаст решимости Вашим действиям. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Пришло время пожинать плоды.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вы сможете начать любое сложное дело. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Тщательней контролируйте возросшую обидчивость, чтобы избежать ссор дома. Побольше решительности и сосредоточенности.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе