10 вересня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 11-09-2019, 07:50 112   

10 сентября - праздники, именины, народные приметы, день в истории

 Свята сьогодні: 
 Всесвітній день запобігання самогубствам
Суїцид — це глобальна і трагічна проблема для світової охорони здоров’я. По всій землі після рішення накласти на себе руки вмирає більше людей, ніж у результаті воєн і насильницьких убивств, разом узятих.
Щорічно 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), за підтримки Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам (International Association for Suicide Prevention), проводить Всесвітній день запобігання самогубствам (World Suicide Prevention Day) з метою зміцнення і заохочення діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

 Іменинники сьогодні: Ганна, Агапон, Опанас, Олександр, Олексій, Анатолій, Ганна, Арсеній, Опанас, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Денис, Юхим, Захар, Іван, Гнат, Іларіон, Йосип, Лаврентій, Леонтій, Лук'ян, Макар, Мойсей, Микола, Павло, Сава, Сергій, Степан, Сусанна, Федір, Нестор, Панкрат, Августин, Зіновій

Народний календар:
Анна і Сава Скирдники
В цей день відзначається пам'ять двох святих — Ганни-Пророчиці і Сави Крипецького.

На Анну і Саву остання завершувалася жнива хлібів. З полів вивозили снопи, які складали в скирти — звідси і назва свята, Скирдники.

В цей час славили врожай, влаштовуючи великі свята і ярмарки. Як не дивно, саме в цей день молилися про порятунок від пияцтва. А ось свататися на Анну і Саву не варто: прихід нареченого в гості до батьків нареченої віщував біду.
Мусія
Пора завершення збирання конопель і перевезення снопів до клунь.
Починається дубовий падолист. Якщо ж листя ще міцно тримається, то зима буде люта.

Цей день в історії:

1856 — дата закінчення Кримської війни.

 

1919 — Укладено Сен-Жерменський договір, мирову угоду між Австро-Угорщиною й Антантою.

 

1920 — була прийнята конституція Австрійської республіки, згідно з якою країна стала «союзною державою» з правами широкої автономії

 

1947 — Верховна Рада СРСР заснувала медаль «За відбудову вугільних шахт Донбасу».

 

1984 — Була відкрита унікальність ДНК — «генетичні відбитки»

 

1989 — Угорська Народна Республіка відкрила свої західні кордони для біженців із Німецької Демократичної Республіки, що ознаменувало перший прорив «берлінської стіни».

 

10 вересня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1894 – народився Олександр ДОВЖЕНКО, український письменник, кінорежисер

 

1899 – народився Вольф МЕССІНГ, екстрасенс-гіпнотизер.

 

1938 – народився Карл ЛАГЕРФЕЛЬД, німецький кутюр'є

 

1950 – народився Джо ПЕРРІ, гітарист і один із засновників американської рок-групи Aerosmith

 

1955 – народилася співачка Лариса ДОЛІНА 

 

1968 – народився Гай РІЧІ, англійський кінорежисер («Карти, гроші і два стволи»), колишній чоловік МАДОННИ

  • Подобається
  • 0
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+1...+30-8
(Пд)

01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе