8 жовтня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 8-10-2019, 07:43 147   

 Свята сьогодні:

 День юриста України

День юриста
 Фахівці правознавці, досконально знайомі з юридичними науками, чинним законодавством і маючи практичну діяльністю в області права, завжди були затребувані в цивілізованому суспільстві. Причина гранично проста — цивілізоване суспільство прагне регулювати всі свої внутрішні і зовнішні взаємини, керуючись загальноприйнятими правилами, порядками і нормами — законами, а так як наша людська практика взаємин постійно зростає і досить багатогранна, то і законів, що регламентують їх потрібно все більше і більше. Розібратися в цьому всьому «порядку» простій, не пов’язаній з юриспруденцією людині, все частіше і частіше стає не під силу. На допомогу приходять кваліфіковані юристи.
Сучасна і незалежна Україна ще зовсім юна в правовому відношенні держава. Однак, неухильно дотримуючись основних принципів побудови цивілізованого суспільства, вона, підхопивши естафету минаючого правового поля колишнього Радянського Союзу, з величезною ретельністю прийнялася за формування нової правової бази своїх власних суспільних взаємовідносин. Приймаючи до уваги складні процеси, які в цивілізованому суспільстві мають постійний характер, адже наші реалії вимагають і постійного вдосконалення навіть вже розробленої і прийнятої законодавчої бази, Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято — День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.
Порядок в державі і благополуччя її громадян невід’ємно пов’язано з максимальним дотриманням і повагою прав і свобод людини. Це важке завдання для молодої держави, але від його вирішення залежить життєздатність будь-якого цивілізованого суспільства. Забезпечення правових гарантій на практиці вимагає не мало зусиль і ерудиції, гарної професійної кваліфікації та досвіду юридичної роботи.

 

Іменинники сьогодні: Єфросинія, Сергій, Герман, Досифея, Пафнутій, Микола, Олександр

 

Народний календар:

ЄФРОСИНІЇ (Преподобної Єфросинії)

Цей день у народі ще називали «капусником», бо, за повір'ям, пошаткована капуста мала довго й добре зберігатися.
Не треба в капусту й олії, як пошаткуєш на Фросинії.
Коли на Єфросинії тепла погода, то ще тепло триватиме три тижні.
Якщо цього дня випаде сніг, то зима встановиться на Михайла (21 листопада).
Ранній сніг на ранню й теплу весну; якщо він глибокий, то наступною року буде добрий врожай, якщо сухий, то літо буде погоже.

 

Цей день в історії:

1596 — Підписано Берестейську унію, створено греко-католицьку Церкву.

 

1886 — Харківська міська публічна бібліотека прийняла перших відвідувачів.

 

1914 — Уперше в ході Першої світової війни застосовано бомбардувальну авіацію.

 

1918 — Польська регентська рада проголосила незалежність Польщі.

 

1938 — В Ужгороді створено перший уряд автономного Закарпаття, яке з 30 грудня 1938 р. почало називатися Карпатською Україною.

 

1941 — німецькі війська вийшли до Азовського моря. Був зданий Маріуполь. У ході боїв потрапила в оточення 18-а армія Південного фронту. У полон потрапило понад 100 тисяч червоноармійців.

 

1944 — оволодівши с. Лавочне Львівської області, радянські війська повністю зайняли тодішню лінію західного кордону УРСР (без Закарпаття, яке до УРСР ввійшло 1945 року).

 

1945 — інженер зі штату Массачусетс Персі Спенсер запатентував мікрохвильову піч.

 

1961 — У Переяслав-Хмельницькому відкрито монумент на честь 300 річчя возз'єднання України з Росією.

 

1967 — спецзагін болівійської армії взяв у в полон Ернесто Че Гевару. Наступного дня він був розстріляний.

 

1970 — Олександру Солженіцину присуджено Нобелівську премію в галузі літератури.

 

1991 — Верховна Рада України ухвалила закон про громадянство України.

 

1996 — У Мадриді міністри закордонних справ України та Іспанії підписали Договір про дружбу та співробітництво між двома країнами.

 

8 жовтня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1871 – народився Іван ПІДДУБНИЙ, легендарний борець

 

1892 – народилася поетеса Марина ЦВЄТАЄВА

 

1896 – Вперше опублікований індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах

 

1939 – народився Пол ХОГАН, австралійський кіноактор («Крокодил Данді»). 

 

1945 – помер Фелікс ЗАЛТЕН, австрійський письменник і журналіст, автор історії оленяти Бембі

 

1948 – народився Джонні РЕМОУН, американський рок-музикант, гітарист групи The Ramones

 

1970 – народився Метт ДЕЙМОН, американський кіноактор ( «Урятувати рядового Райана»)

  • Подобається
  • 0
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+2...+42-2
(З)

19.02Міжнародний день захисту морських ссавців
21.02Міжнародний день рідної мови
22.02Міжнародний день підтримки жертв злочинів
24.02Масниця
01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе