12 лютого - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 12-02-2020, 08:54 79   


Свята сьогодні: Міжнародний день шлюбних агентств
Примітно, що практично напередодні Дня святого Валентина 12 лютого відзначається Міжнародний день шлюбних агентств (International Day of Marriage Agencies).

Це професійне свято з'явилося в Україні — воно був зареєстроване Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України від 1 грудня 2010 року.

Ідею заснування нового свята, що належить одному з українських шлюбних агентств, підхопили багато агентств-партнерів  США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.
Іменинники сьогодні: Василь, Володимир, Григорій, Іван, Іполит, Максим, Пелагея, Петро, Степан, Федір, Феофіл.

Народний календар:

 

СОБОР ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ, ТРЬОХ СВЯТИХ

 

Василій Великий, якому церква присвячує цей день, відомий також під іменем Василя Кесарійського. Він почитається разом з Іоанном Златоустом і Григорієм Богословом як вселенський учитель. Всіх цих трьох святих згадують разом 12 лютого — тому свято також називається Трьохсвяттям (Собор вселенських учителів та святителей Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого).

За народним повір'ям, у цей день не можна прясти, тому його ще називають «днем трьох святителів-непрядильщіків». Також вважається, що на Трьохсвятття в лісах починається звіриний свадебник: звірі утворюють пари, йдуть бої між самцями, починається звірячий рід. Люди відзначали це «свято» своєрідно — подавали на стіл страви з дичини і дикого звіра (наприклад, вепра).

За поведінкою диких тварин судили про погоду. Якщо зайці приходять в сади — буде ще сувора зима. Якщо вовки виють близько до житла — теж до морозу. Снігур щебече скрипучим голосом — значить, варто чекати на заметіль. Зате миші передбачають відлигу: за добу до підвищення температури виходять з-під лісової підстилки на сніг. Тепло віщують і вкриті інеєм дерева.

Червоний місяць на Трьохсвяття обіцяє сильний вітер, а вітер, у свою чергу, обіцяє сирий рік.

В цей день пронісся вітер – до мокрого літа.

Місяць червонуватий – на великий вітер.

 

Цей день в історії:

 

1829 — Олександр Пушкін завершив поему «Полтава».

 

1908 – У Нью-Йорку стартували перші автоперегони навколо земної кулі.

 

1914 — перший політ літака «Ілля Муромець» (конструкції киянина Ігоря Сікорського) з 16 пасажирами на борту.

 

1918 — у Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.

 

1924 — Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.

 

1936 — у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

 

1939 — відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України.

 

1947 – У Приморському краї впав Сіхоте-Алінський метеорит — найбільший залізний метеорит, що спостерігався при падінні. Він відноситься до унікальних явищ природи. Загальна маса цього метеорита — близько 70 тонн.

 

1960 — у Києві став до ладу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР — тепер в Інституті ядерних досліджень НАНУ).

 

1974 — у Москві заарештовано Олександра Солженіцина.

 

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Латвією.

 

1994 – Відкрилися XVII зимові Олімпійські ігри у Ліллехаммері (Норвегія).

2010 – Відкрилися XXI зимові Олімпійські ігри у Ванкувері (Канада).

 

12 лютого - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1804 – помер Іммануіл КАНТ, німецький філософ

 

1809 – народився Чарльз ДАРВІН, англійський натураліст, засновник теорії еволюції

 

1809 – народився Авраам ЛІНКОЛЬН, 16-й президент США

 

1939 – народився Рей МАНЗАРЕК, американський рок-музикант, клавішник групи The Doors

 

1946 – Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments» 

 

1950 – народився Стів ХАККЕТ, англійський рок-музикант, гітарист групи Genesis.

  • Подобається
  • 0
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+10-10
(Пд)

24.02Масниця
01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе