12 лютого - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 12-02-2020, 08:54 256   


Свята сьогодні: Міжнародний день шлюбних агентств
Примітно, що практично напередодні Дня святого Валентина 12 лютого відзначається Міжнародний день шлюбних агентств (International Day of Marriage Agencies).

Це професійне свято з'явилося в Україні — воно був зареєстроване Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України від 1 грудня 2010 року.

Ідею заснування нового свята, що належить одному з українських шлюбних агентств, підхопили багато агентств-партнерів  США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.
Іменинники сьогодні: Василь, Володимир, Григорій, Іван, Іполит, Максим, Пелагея, Петро, Степан, Федір, Феофіл.

Народний календар:

 

СОБОР ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ, ТРЬОХ СВЯТИХ

 

Василій Великий, якому церква присвячує цей день, відомий також під іменем Василя Кесарійського. Він почитається разом з Іоанном Златоустом і Григорієм Богословом як вселенський учитель. Всіх цих трьох святих згадують разом 12 лютого — тому свято також називається Трьохсвяттям (Собор вселенських учителів та святителей Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого).

За народним повір'ям, у цей день не можна прясти, тому його ще називають «днем трьох святителів-непрядильщіків». Також вважається, що на Трьохсвятття в лісах починається звіриний свадебник: звірі утворюють пари, йдуть бої між самцями, починається звірячий рід. Люди відзначали це «свято» своєрідно — подавали на стіл страви з дичини і дикого звіра (наприклад, вепра).

За поведінкою диких тварин судили про погоду. Якщо зайці приходять в сади — буде ще сувора зима. Якщо вовки виють близько до житла — теж до морозу. Снігур щебече скрипучим голосом — значить, варто чекати на заметіль. Зате миші передбачають відлигу: за добу до підвищення температури виходять з-під лісової підстилки на сніг. Тепло віщують і вкриті інеєм дерева.

Червоний місяць на Трьохсвяття обіцяє сильний вітер, а вітер, у свою чергу, обіцяє сирий рік.

В цей день пронісся вітер – до мокрого літа.

Місяць червонуватий – на великий вітер.

 

Цей день в історії:

 

1829 — Олександр Пушкін завершив поему «Полтава».

 

1908 – У Нью-Йорку стартували перші автоперегони навколо земної кулі.

 

1914 — перший політ літака «Ілля Муромець» (конструкції киянина Ігоря Сікорського) з 16 пасажирами на борту.

 

1918 — у Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.

 

1924 — Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.

 

1936 — у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

 

1939 — відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України.

 

1947 – У Приморському краї впав Сіхоте-Алінський метеорит — найбільший залізний метеорит, що спостерігався при падінні. Він відноситься до унікальних явищ природи. Загальна маса цього метеорита — близько 70 тонн.

 

1960 — у Києві став до ладу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР — тепер в Інституті ядерних досліджень НАНУ).

 

1974 — у Москві заарештовано Олександра Солженіцина.

 

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Латвією.

 

1994 – Відкрилися XVII зимові Олімпійські ігри у Ліллехаммері (Норвегія).

2010 – Відкрилися XXI зимові Олімпійські ігри у Ванкувері (Канада).

 

12 лютого - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1804 – помер Іммануіл КАНТ, німецький філософ

 

1809 – народився Чарльз ДАРВІН, англійський натураліст, засновник теорії еволюції

 

1809 – народився Авраам ЛІНКОЛЬН, 16-й президент США

 

1939 – народився Рей МАНЗАРЕК, американський рок-музикант, клавішник групи The Doors

 

1946 – Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments» 

 

1950 – народився Стів ХАККЕТ, англійський рок-музикант, гітарист групи Genesis.

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

04.10День працівників освіти
  НБУ
валюта вартість
 • ОВЕН
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Удачны коммерческие операции, возможна помощь из-за границы.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. День пройдет эффективно, если Вы направите свой потенциал на решение дел, требующих физическую нагрузку. Отложите решение любых финансовых проблем, не подписывайте никаких документов. Вероятна новая романтическая связь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Следует обратите внимание на решение профессиональных задач. Родственники помогут устроиться на интересную и доходную работу. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • РАК
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы сможете рассчитывать на помощь своей "второй половины". Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ЛЕВ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Не спешите довериться малознакомым людям. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ДЕВА
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • ВЕСЫ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. День пройдет эффективно, если Вы направите свой потенциал на решение дел, требующих физическую нагрузку. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • СКОРПИОН
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Следует обратите внимание на решение профессиональных задач. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Не будьте неблагодарными.
 • СТРЕЛЕЦ
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Вы сможете рассчитывать на помощь своей "второй половины". Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • КОЗЕРОГ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Не спешите довериться малознакомым людям. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вы бодры и инициативны, все дела будут удаваться. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Вам могут сделать выгодное деловое предложение, от которого не следует отказываться. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РЫБЫ
  Благодаря Вашему опыту сегодня удастся правильно распорядиться имеющими средствами. День пройдет эффективно, если Вы направите свой потенциал на решение дел, требующих физическую нагрузку. Неудачный день для секса. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе