13 березня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини / Новини Гуляйполя 13-03-2018, 07:35 199   

Іменинники сьогодні: Нестор, Марина, Василь, Микола, Кіра, Арсен, Купріян, Мелетій, Нифонт, Домніка

 

Народний календар:

ВАСИЛЯ ТЕПЛОГО, КАПЕЛЬНИКА, Василя-плаксивця

За іменем сповідника християнської віри Василія, що помер у 750 р. За багатовіковими спостереженнями, цього дня, як правило, буває відлига. Сонце вже досить відчутно пригріває. З дахів починає капати зледенілий сніг. Вважається, що на Василя Теплого мисливцям треба збиратися полювати на зайців. Помічено: коли цього дня випадає дощ, то літо буде мокрим.

Вважалося, що в цей день весна «повністю забирає своє право від зими», бо «Василь зі стріхи капає — землю поквапує».

 

ІОАННА КАССІАНА

Встановлений на честь Іоанна Касіана. Він перший на Заході (в Римі) зробив кодифікацію, тобто систематизацію законів, що регулювали чернече життя. Народився близько 360 р. у Придунав'ї, як гадають, був скіфом. Багато років провів у монастирі у Віфлеємі, згодом потрапив у Константинополь, став учнем Іоанна Золотоустого. Останню третину свого життя провів у Римі. Помер у 435 р. В народних приповідках і легендах України він виглядає похмурим і злим чоловіком і лихо тому, на кого він гляне. «Касіян на скот згляне — скот валить, на дерево — дерево валить», — говорить прислів'я. Раніше око Касіяна вважалося настільки небезпечним, що в цей день селяни взагалі не виходили з осель, особливо до сходу сонця. Однак не всі легенди зображують преподобного Касіяна таким страшним: у деяких із них він бореться з бісами.

В цей день також відмічається пам'ять КАССІАНА  ЗАТВОРНИКА, що жив у XIII-XIVст. в Києво-Печерському монастирі. Він був постником і чудотворцем – гонителем бісів. Похований у Дальніх печерах.

 

Цей день в історії:

1325 — заснована столиця ацтекської імперії Теночтитлан (зараз — Мехіко).

 

1519 — іспанський конкістадор Ернан Кортес висадився з загоном солдатів в Мексиці.

 

1639 — коледж у Кембриджі (Массачусетс, США) названий Гарвардським на честь свого першого великого спонсора Джона Гарварда.

 

1669 — підписані Глухівські статті — договір про права українських козаків, укладений між Москвою та козацьою старшиною.

 

1809 — сер Джордж Гордон зайняв місце в британській Палаті лордів як лорд Байрон.

 

1881 — народоволець Гнат Гриневицький підірвав бомбою карету з царем Олександром ІІ, який того ж дня помер.

 

1917 — до Києва із заслання повернувся Михайло Грушевський.

 

1917 — над будівлею Центральної Ради ухвалено підняти жовто-блакитний прапор.

 

1921 — Монголія (до того Зовнішня Монголія) проголосила незалежність від Китаю.

 

1940 — Фінляндія і СРСР підписали мирний договір. Закінчення радянсько-фінської війни.

 

1949 — у Канаді почала діяльність Українська Вільна Академія Наук.

 

1997 — Україна та НАСА підписали договір про політ у космос українського космонавта. Ним став Леонід Каденюк.

 

2013 — обраний 266-й Папа Римський Франциск I

 

13 березня - свята, іменини, народні прикмети, день в історії

1781 – Вільям ГЕРШЕЛЬ відкрив Уран, сьому планету Сонячної системи

 

1942 – народився СКЕТМЕН ДЖОН, американський співак, композитор

 

1960 – народився Юрій АНДРУХОВИЧ, український письменник, поет та есеїст

 

1960 – народився Адам КЛЕЙТОН, бас-гітарист ірландської рок-групи U2

 

1961 – у Києві сталася «Куренівська трагедія». Внаслідок техногенної катастрофи загинули понад 1500 мешканців Куренівки, а також пасажирів міського транспорту, що потрапили у зону лиха.

 

1999 – ШЕР на чотири тижні окупувала верхню сходинку американського хіт-параду з піснею Believe

 

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Неділя
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-29-15
(З)

  НБУ
валюта вартість
EUR31.4142 -0.27338
RUB0.41902 -0.00158
USD27.8371 -0.02988
 • ОВЕН
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ТЕЛЕЦ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Вы станете ещё более серьезным и трудолюбивым. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Вас будут волновать вопросы материального характера. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. В голову придут плодотворные идеи.
 • РАК
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ЛЕВ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Возможны приятные приключения. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ДЕВА
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Мечты должны соответствовать реальности. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СТРЕЛЕЦ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • КОЗЕРОГ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Не спешите довериться малознакомым людям. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе