ГОМІН СТЕПУ ЗА ПЛЕЧИМА » Гуляйпільський Інформаційно-пізнавальний портал

ГОМІН СТЕПУ ЗА ПЛЕЧИМА

Газета "Актуальний погляд" 12-05-2018, 10:46 162   

ГОМІН СТЕПУ ЗА ПЛЕЧИМА

Сьогодні, 12 травня, виповнюється 90 років від дня народження кавалеру ордена Трудового Червоного Прапора, ветерану праці, шанованій у районі людині - Володимиру Андрійовичу Куриленку. Його життя - то цікава повість про покоління, яке пережило два голодомори, Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років, освоювало цілину і, незважаючи на всілякі труднощі, працювало заради того, щоб у земляків був хліб на столі й до хліба. Тому й обрав він собі професію інженера-механіка, бо розумів, що багатих врожаїв сільгоспкультур можна добитися тільки на високопродуктивній сучасній техніці.

Володимир Андрійович Куриленко народився 12 травня 1928 року в селі Гуляй-Поле в родині робітника, яка тоді проживала на вулиці Степній. У батьків – Андрія Панасовича, робітника пром-артілі «Червоний металіст» (пізніше завод сільськогосподарського обладнання) і колгоспниці артілі «Червоний прапор» Ганни Мефодіївни було четверо дітей: Марія, Віктор, Олексій і Володимир.
- На жаль, сестри і братів уже немає, - сумно зітхнув Володимир Андрійович, коли ми зустрілися з ним у його будиночку, де він господарює разом із дружиною Марією Миколаївною. – Шкільна біографія моя, - зауважив співрозмовник, - почалася з Подолянської початкової школи №2, а продовжилася в Гуляйпільській середній школі, де встиг до війни 1941-1945 років закінчити тільки 5-й і 6-й класи.
Як пережили важкі воєнні роки, згадувати навіть не хочеться. У 1943 році восени мама отримала похоронку, де повідомлялося, що під Мелітополем загинув у бою з фашистами її чоловік, а мій батько, Андрій Панасович. Поховали його на братському кладовищі села Розенгоф. Тоді тяжко було всім: і дорослим, і малим, але люди жили надією на перемогу над ненависним ворогом.
Щоб допомогти матері пережити горе й нестатки, пішов Володимир у жовтні 1943 року працювати в колгосп «Червоний прапор». Довелося трудитися на взуттєвій фабриці, закінчити курси трактористів, а вечорами вчитися в школі робітничої молоді.
Не оминула його і служба в обмеженому контингенті радянський військ у Німеччині. Служив так, що заробив відпустку додому, під час якої встиг одружитися з Марією Миколаївною.
Після служби спочатку працював у тракторній бригаді Івана Полікарповича Мартиненка трактористом, де впроваджували квадратно-гніздовий спосіб сівби кукурудзи.
- Як пережили два голодомори?
- Перший, 1932-1933 років, я не пам’ятаю, – згадував В. А. Куриленко. - Під час другого, 1946-1947 років, працював у тракторній бригаді, де готували нехитру їжу для механізаторів. Тоді ми поїли в степу всіх ховрахів. Не хочеться про те й згадувати.
З 1956 року до 1961 року навчався в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства, де здобув спеціальність інженера-механіка. Під час літніх канікул Володимир разом із товаришами-студентами побував у Казахстані на збиранні хлібів. Працюючи комбайнером, зібрав посівів пшениці на 608 гектарах, за що був нагороджений медаллю «За освоєння цілини».
Після закінчення вузу молодого спеціаліста направили працювати головним інженером птахорадгоспу «Гуляйпільський».
- Там я пройшов не школу, а цілу академію: під керівництвом директора господарства Миколи Аполоновича Куруся, який бережно ставився до своїх кадрів, чим міг допомагав їм вирішувати складні виробничі питання, навчився працювати з людьми, - із вдячністю розповідав В. А. Куриленко,

ГОМІН СТЕПУ ЗА ПЛЕЧИМА

Поступово до ініціативного, неспокійного головного спеціаліста, який дружив із наукою, прийшов досвід і вміння отримувати високі врожаї сільгоспкультур, бо наявна в господарстві техніка працювала бездоганно, у чому була і заслуга головного спеціаліста.
Беручкого, ініціативного інженера помітило районне керівництво, і в 1965 році В. А. Куриленко отримав призначення на посаду головного інженера районного управління сільського господарства райвиконкому. На ній він пробув до березня 1968 року. Далі його трудовий шлях продовжився в колгоспі імені Горького, де Володимира Андрійовича обрали головою правління. І як показав час, не помилилися у своєму виборі. Молодий керівник енергійно взявся за будівництво приміщень свинотоварної ферми №1, середньої школи, дитячого комбінату, асфальтування доріг у селі Воздвижівці, і цей перелік можна продовжувати ще довго.
У 1973 році за досягнення високих результатів у Всесоюзному соціалістичному змаганні колгосп імені Горького було нагороджено перехідним Червоним прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ЦК ВЦРПС. Тоді ж господарство було представлене на Всесоюзній виставці досягнень народного господарства (ВДНГ), а голова колгоспу удостоївся Золотої медалі ВДНГ. Тоді ж господарство отримало автомобіль «Жигулі».
У листопаді 1975 року В. А. Куриленка призначили начальником управління сільського господарства Гуляйпільського райвиконкому.
- Сюди Володимир Андрійович прийшов після заслуженого агронома республіки, кавалера двох орденів Леніна Павла Захаровича Солодуна, який пішов на заслужений відпочинок, - згадував колишній головний зоотехнік районного управління В. А. Семенюта. - Мені довелося працювати під керівництвом Володимира Андрійовича, і я із задоволенням згадую ті роки.
Тоді управління справді було управлінням для всіх сільських господарств району і разом із ними працювало на досягнення позитивних результатів. Дружна, злагоджена робота всіх відділів управління і господарств забезпечувала успіх, і наш район постійно знаходився в першій п’ятірці сільських районів області.
Володимир Андрійович уважно ставився до розвитку галузі тваринництва. Для полегшення роботи тваринників на фермах запроваджували механізацію трудомістких процесів (мехдоїння корів, роздачу кормів, видалення відходів із приміщень), прокладали дороги з твердим покриттям на фермах. У цьому була заслуга й відділу головного інженера, який очолював В. М. Потапенко.
Дякуючи начальнику управління, відділ тваринництва отримав автомашину ГАЗ-469, яка полегшувала нам роботу. Заслуга Володимира Андрійовича і в тому, що моя сім’я одержала житло. І я вдячний йому за це, - говорить В.А. Семенюта.
Начальник управління завжди з повагою ставився до своїх спеціалістів і зарекомендував себе грамотним, творчим керівником. Усе це добре бачиться на відстані років.
- Дійсно, ми активно займалися механізацією ферм, зміцненням матеріально-технічної бази колгоспів і радгоспів, - говорив В. А. Куриленко. - це забезпечувало отримання високих результатів як у тваринництві, так і в рільництві. У цьому нам допомагали керівники господарств: М. Г. Бібік, Б. О. Горпинич, І. М. Скоромний, В. В. Шаровський, А. Т. Жук та інші. Був тісний контакт і з райвиконкомом, райкомом партії і з усіма службами, причетними до сільського господарства.
На посаді начальника управління, потім - голови ради районного агропромислового об’єднання (РАПО) Володимир Андрійович Куриленко пропрацював до вересня 1990 року, до виходу на заслужений відпочинок. Але довго дома не засидівся і пішов трудитися інженером з газифікації району, цій роботі віддав 7 років.
Трудовий стаж ювіляра складає 56 років. За багаторічну успішну роботу В. А. Куриленко нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора (1977 рік), медалями «За доблесну працю», «За освоєння цілини», «Ветеран праці», регіональною медаллю «За заслуги перед Гуляйпільським краєм», обирався депутатом районної ради трьох скликань, був першим заступником голови райвиконкому.
Свого часу Володимир Андрійович разом із дружиною Марією Миколаївною народили і виховали сина і дочку. Прикро, що сина вже немає серед живих, а донька, онуки та правнуки не забувають дороги до їхнього двору, біля якого духмяно пахне цвіт бузку, а під будинком радують господарів білим квітом розлогі черешні.

Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України

  НБУ
валюта вартість
EUR31.7792 +0.31785
RUB0.41717 +0.00352
USD27.8986 +0.22802
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что подведут те, на кого Вы надеялись. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. В голову придут плодотворные идеи.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • РАК
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Влиятельные люди помогут вашему продвижению по службе. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ЛЕВ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ДЕВА
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВЕСЫ
  Активный, творческий день. Следует на сегодня по возможности отложить служебную командировку. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • СТРЕЛЕЦ
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Ваше настроение улучшится.
 • ВОДОЛЕЙ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • РЫБЫ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе