Жнива-2018. Який урожай дають гуляйпільські ниви?

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 6-07-2018, 02:24 579   

Жнива-2018. Який урожай дають гуляйпільські ниви?

Жнива-2018. Який урожай дають гуляйпільські ниви?

На полях району тривають жнива, результати яких, на жаль, у цьому році не зовсім тішать сільгоспвиробників.
Спека та відсутність у квітні, травні та червні продуктивних дощів призвели до того, що на нивах спостерігається різний рівень визрівання пшениці. Через це одні товариства вже завершують збирання врожаю, а інші – лише починають. Негативні наслідки для цьогорічних хлібів мало й те, що восени минулого року в ґрунті не було потрібної кількості вологи  і сільгоспвиробники не отримали достатньої густоти посівів.
Нині ж ми бачимо наслідки цього: на полях спостерігається врожайність від 10 ц/га до 60 ц/га. На початку тижня середня врожайність по району становила 23,4 ц/га.
Хоч погода і зіграла поганий жарт з аграріями, та все ж вони роблять усе можливе й неможливе, щоб якісно та оперативно завершити жнива. Так, станом на 2 липня ПП «Агрофірма «Зелений Гай» уже зібрала 70% від посіяного, ТОВ «Еталон-Агро-Плюс» - 60%, ПАТ «Аграрний Дім» - 59%, ТОВ «Надія» - 56%, ПП «СП Діло СК-Агро» - 54%, ТОВ «Полтавка-1» - 53%, ПСП «МИР» - 50%, ТОВ «Україна» - 50%.
 Уцілому, ситуація свідчить про те, що жнивна кампанія 2018-го не буде такою ж успішною, як у минулі роки.
Не в кращому стані й інші культури.
«Погодні умови створили проблеми і для ярових культур. Сходи ячменю зріджені, розкущіння погане, - розповідає директор ТДВ «Агронива» Микола Новохатько.  – Вплинула засуха і на соняшник та кукурудзу. Розвиток цих рослин призупинився, а через те, що після посіву різко вдарила засуха і частина насіння опинилася в сухій землі – маємо зріджені сходи. Кукурудза виросла близько одного метра і вже викинула волоток. Що з неї буде? Що ж до соняшника, то він теж не кращий. На метровому стеблі вже викинулася голівка й зацвіла. Якщо не буде дощів, то й зерна не буде.
У цілому, якщо говорити про жнива 2018 року, то непогано буде, якщо середня врожайність по району буде хоча б 30 ц/га. Та й то такий показник можливий лише за рахунок озимих зернових культур.
Така врожайність впливає і на економіку господарств. Тим паче, що зараз закупівельні ціни не відповідають собівартості вирощеної продукції. Ціна на добрива, гербіциди, пальне постійно зростає, а аграріям необхідно в першу чергу розрахуватися із пайщиками, виплатити вчасно заробітну плату, сплатити податки».
Жнива ще тривають. Сподіваємося, що кропітка праця трударів принесе бажані результати.

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-35-8
(З)

22.02Міжнародний день підтримки жертв злочинів
01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
04.03Масниця
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR30.6588 -0.06393
RUB0.412 +0.00069
USD27.0026 -0.08493
 • ОВЕН
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не исключено, что вечером Вас ждет радостное свидание. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • ТЕЛЕЦ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, придется взвалить на себя все домашние обязанности или ухаживать за больным родственником. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • РАК
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ЛЕВ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • ДЕВА
  День подобьет Вас на споры со старшими. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • СКОРПИОН
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • СТРЕЛЕЦ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Доверительная беседа вернет Вам уверенность в своих силах. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Не исключено неблагоприятное известие или неблагоприятное стечение обстоятельств. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • РЫБЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Ваша сдержанность будет воспринята близким человеком как невнимание, что может привести к недоразумениям и обидам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Выгодно покупать валюту.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе