Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Газета "Актуальний погляд" 2-08-2018, 17:14 551   

 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Нещодавно Україну залили потужні зливи. Не оминула негода й Гуляйпільщину. Погодні умови були зумовлені активною циклонічною діяльністю під впливом Південного циклону та проходження по території області атмосферного фронту, пов’язаного з ним. За даними місцевої метеостанції 25 липня лише за 2 години 46 хвилин випало 85 мм опадів. Цього ж дня випав і град, діаметр якого в середньому становив 12 мм. Трохи «сухішою» була погода 27 липня – випало 37 мм опадів. На метеостанції повідомляють, що за даними обласної гідрометстанції, циклон поступово зміщується із нашої території.
Довгоочікуваний дощ, про який так молилися люди ще з квітня, сьогодні наробив немало лиха: у воді опинилися і приватні будинки, і поля, і скирти сіна…
Дякуючи тому, що більшість ставків у районі стояли порожні та орендарі завчасно вжили необхідні заходи (укріплення дамб, організація пропуску води тощо), Гуляйпільщину не накрило «цунамі», бо якби хоч якийсь із повних ставків прорвало, то вода наробила б більше горя.
У черговий раз природа нагадала, що до стихії та будь-яких її проявів необхідно завжди бути готовими та своєчасно вживати всі застережні заходи.
Особливо складним був цей тиждень для пожежних-рятувальників, до яких лише за перший день надійшло майже 10 викликів. Найбільше постраждала територія Добропільської сільської ради.
До Служби порятунку «101» о 18:30 надійшло повідомлення про те, що в житловому будинку по вулиці Перемоги в селі Добропілля потребують допомоги 70-річна бабуся та її 10-річна онука. Як з’ясувалося, у результаті сильних опадів вода з полів почала стікати у низини, де знаходилися житлові будинки. Вона заповнила подвір’я та підтопила оселю. Сильний потік заблокував людей у будинку. Місцями рівень води в кімнатах досягав 70 см. Рятувальники в спеціальних костюмах дісталися до подвір’я та евакуювали з оселі бабусю з онукою.  Разом із рятувальниками землякам допомагали сільський голова та секретар сільської ради. Родину на ночівлю забрали родичі, а в сільській раді розглядають можливість тимчасового відселення потерпілих.  
Допомагали рятувальники відкачувати воду й іншим постраждалим і в селах, і в місті в людей затопило гаражі, підвали, подвір’я. У цілому по району працювало дві машини й три бригади.
Значно потерпали через непогоду й лінії електромереж (обрив проводів через вітер, повалені дерева й гілки, пробої ізоляції тощо). Відновлення електропостачання ускладнювалося й тим, що через невиплату заробітної плати зменшилася кількість штатних працівників. Тому й спромоглися зібрати лише три ремонтні бригади.
Треба подякувати енергетикам, які отримуючи по 300 грн на місяць, усе ж виконують свій обов’язок, чого не скажеш про державні органи. Скільки ще часу потрібно владі, щоб вирішити проблему енергетиків?
А що ж із нашим багатостраждальним КСК «Сучасник»? Його знову залило. Можливо восени розпочнуться ремонтні роботи? Не дуже віриться…
Мабуть, і в селі Успенівці згадали про неосвоєні кошти, виділені в минулому році на заходи задля водопониження…

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR32.3099 +0.03427
RUB0.43101 +0.00103
USD28.1494 +0.069
 • ОВЕН
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Возможны приятные приключения. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РАК
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Мечты должны соответствовать реальности. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. В голову придут плодотворные идеи.
 • ВЕСЫ
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не спешите довериться малознакомым людям. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РЫБЫ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе