Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів » Гуляйпільський Інформаційно-пізнавальний портал

Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Газета "Актуальний погляд" 2-08-2018, 17:14 515   

 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Нещодавно Україну залили потужні зливи. Не оминула негода й Гуляйпільщину. Погодні умови були зумовлені активною циклонічною діяльністю під впливом Південного циклону та проходження по території області атмосферного фронту, пов’язаного з ним. За даними місцевої метеостанції 25 липня лише за 2 години 46 хвилин випало 85 мм опадів. Цього ж дня випав і град, діаметр якого в середньому становив 12 мм. Трохи «сухішою» була погода 27 липня – випало 37 мм опадів. На метеостанції повідомляють, що за даними обласної гідрометстанції, циклон поступово зміщується із нашої території.
Довгоочікуваний дощ, про який так молилися люди ще з квітня, сьогодні наробив немало лиха: у воді опинилися і приватні будинки, і поля, і скирти сіна…
Дякуючи тому, що більшість ставків у районі стояли порожні та орендарі завчасно вжили необхідні заходи (укріплення дамб, організація пропуску води тощо), Гуляйпільщину не накрило «цунамі», бо якби хоч якийсь із повних ставків прорвало, то вода наробила б більше горя.
У черговий раз природа нагадала, що до стихії та будь-яких її проявів необхідно завжди бути готовими та своєчасно вживати всі застережні заходи.
Особливо складним був цей тиждень для пожежних-рятувальників, до яких лише за перший день надійшло майже 10 викликів. Найбільше постраждала територія Добропільської сільської ради.
До Служби порятунку «101» о 18:30 надійшло повідомлення про те, що в житловому будинку по вулиці Перемоги в селі Добропілля потребують допомоги 70-річна бабуся та її 10-річна онука. Як з’ясувалося, у результаті сильних опадів вода з полів почала стікати у низини, де знаходилися житлові будинки. Вона заповнила подвір’я та підтопила оселю. Сильний потік заблокував людей у будинку. Місцями рівень води в кімнатах досягав 70 см. Рятувальники в спеціальних костюмах дісталися до подвір’я та евакуювали з оселі бабусю з онукою.  Разом із рятувальниками землякам допомагали сільський голова та секретар сільської ради. Родину на ночівлю забрали родичі, а в сільській раді розглядають можливість тимчасового відселення потерпілих.  
Допомагали рятувальники відкачувати воду й іншим постраждалим і в селах, і в місті в людей затопило гаражі, підвали, подвір’я. У цілому по району працювало дві машини й три бригади.
Значно потерпали через непогоду й лінії електромереж (обрив проводів через вітер, повалені дерева й гілки, пробої ізоляції тощо). Відновлення електропостачання ускладнювалося й тим, що через невиплату заробітної плати зменшилася кількість штатних працівників. Тому й спромоглися зібрати лише три ремонтні бригади.
Треба подякувати енергетикам, які отримуючи по 300 грн на місяць, усе ж виконують свій обов’язок, чого не скажеш про державні органи. Скільки ще часу потрібно владі, щоб вирішити проблему енергетиків?
А що ж із нашим багатостраждальним КСК «Сучасник»? Його знову залило. Можливо восени розпочнуться ремонтні роботи? Не дуже віриться…
Мабуть, і в селі Успенівці згадали про неосвоєні кошти, виділені в минулому році на заходи задля водопониження…

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України

  НБУ
валюта вартість
EUR31.7792 +0.31785
RUB0.41717 +0.00352
USD27.8986 +0.22802
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что подведут те, на кого Вы надеялись. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. В голову придут плодотворные идеи.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • РАК
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Влиятельные люди помогут вашему продвижению по службе. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ЛЕВ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ДЕВА
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВЕСЫ
  Активный, творческий день. Следует на сегодня по возможности отложить служебную командировку. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • СТРЕЛЕЦ
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Ваше настроение улучшится.
 • ВОДОЛЕЙ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • РЫБЫ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе