Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Газета "Актуальний погляд" 2-08-2018, 17:14 605   

 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів
 Гуляйпільщину – затопило… За два дні на території району випало майже три місячні норми опадів

Нещодавно Україну залили потужні зливи. Не оминула негода й Гуляйпільщину. Погодні умови були зумовлені активною циклонічною діяльністю під впливом Південного циклону та проходження по території області атмосферного фронту, пов’язаного з ним. За даними місцевої метеостанції 25 липня лише за 2 години 46 хвилин випало 85 мм опадів. Цього ж дня випав і град, діаметр якого в середньому становив 12 мм. Трохи «сухішою» була погода 27 липня – випало 37 мм опадів. На метеостанції повідомляють, що за даними обласної гідрометстанції, циклон поступово зміщується із нашої території.
Довгоочікуваний дощ, про який так молилися люди ще з квітня, сьогодні наробив немало лиха: у воді опинилися і приватні будинки, і поля, і скирти сіна…
Дякуючи тому, що більшість ставків у районі стояли порожні та орендарі завчасно вжили необхідні заходи (укріплення дамб, організація пропуску води тощо), Гуляйпільщину не накрило «цунамі», бо якби хоч якийсь із повних ставків прорвало, то вода наробила б більше горя.
У черговий раз природа нагадала, що до стихії та будь-яких її проявів необхідно завжди бути готовими та своєчасно вживати всі застережні заходи.
Особливо складним був цей тиждень для пожежних-рятувальників, до яких лише за перший день надійшло майже 10 викликів. Найбільше постраждала територія Добропільської сільської ради.
До Служби порятунку «101» о 18:30 надійшло повідомлення про те, що в житловому будинку по вулиці Перемоги в селі Добропілля потребують допомоги 70-річна бабуся та її 10-річна онука. Як з’ясувалося, у результаті сильних опадів вода з полів почала стікати у низини, де знаходилися житлові будинки. Вона заповнила подвір’я та підтопила оселю. Сильний потік заблокував людей у будинку. Місцями рівень води в кімнатах досягав 70 см. Рятувальники в спеціальних костюмах дісталися до подвір’я та евакуювали з оселі бабусю з онукою.  Разом із рятувальниками землякам допомагали сільський голова та секретар сільської ради. Родину на ночівлю забрали родичі, а в сільській раді розглядають можливість тимчасового відселення потерпілих.  
Допомагали рятувальники відкачувати воду й іншим постраждалим і в селах, і в місті в людей затопило гаражі, підвали, подвір’я. У цілому по району працювало дві машини й три бригади.
Значно потерпали через непогоду й лінії електромереж (обрив проводів через вітер, повалені дерева й гілки, пробої ізоляції тощо). Відновлення електропостачання ускладнювалося й тим, що через невиплату заробітної плати зменшилася кількість штатних працівників. Тому й спромоглися зібрати лише три ремонтні бригади.
Треба подякувати енергетикам, які отримуючи по 300 грн на місяць, усе ж виконують свій обов’язок, чого не скажеш про державні органи. Скільки ще часу потрібно владі, щоб вирішити проблему енергетиків?
А що ж із нашим багатостраждальним КСК «Сучасник»? Його знову залило. Можливо восени розпочнуться ремонтні роботи? Не дуже віриться…
Мабуть, і в селі Успенівці згадали про неосвоєні кошти, виділені в минулому році на заходи задля водопониження…

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+19...+217-9
(Пд)

22.04Міжнародний день Землі
23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
  НБУ
валюта вартість
EUR30.2107 +0.01835
RUB0.41985 +0.00096
USD26.854 +0.01632
 • ОВЕН
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ЛЕВ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Возможны приятные приключения. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ВЕСЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • СКОРПИОН
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Многие получат премии или гонорары. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • СТРЕЛЕЦ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Успешны знакомства и поездки.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Пришло время пожинать плоды.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятное время для коллективных занятий или совместных мероприятий, однако, всё за чтобы вы не взялись сегодня в плане индивидуального творчества, будет успешно реализовано. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • РЫБЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Будьте осторожны с автомобилем.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе