До нового навчального року в закладах загальної середньої освіти підготовка триває

Газета "Актуальний погляд" 2-08-2018, 17:21 492   

До нового навчального року в закладах загальної середньої освіти підготовка триває

1 вересня поточного року всі першокласники України прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти.
Як школи району і територіальних громад готуються до початку нового навчального року? - з цим питанням ми звернулися до начальників відділів освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Гуляйпільської міської територіальної громади Р. С. Бута і В. П. Науменка.
Найперше на чому вони наголосили, що ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни. Міністерство освіти і науки України проводить масштабне підвищення кваліфікації вчителів – усі, хто навчатиме першачків з 1 вересня цього року, пройшли перенавчання.
Мета перепідготовки — зробити так, щоб усі вчителі Нової української школи володіли сучасними практиками, технологіями, методиками, формами тощо.
Так протягом червня поточого року відбулися тренінги і для вчителів англійської мови, фізичної культури та курсу «Мистецтво».
Розповідає Р. С. Бут:
“Підготовка за програмою Нова українська школа ведеться, ще з 1 вересня 2017 року. Що саме входить до підготовки нової української школи? Хочу відразу зазначити, що це не тільки закупівля нових меблів, нового дидактичного та комп’ютерного обладнання. Одним із основних завдань є кадрова підготовка вчителів початкової школи. (Про це вже йшлося).
У зв’язку з підготовкою до 1 вересня хочу сказати про фінансування  згаданої приграми. Багато що робиться в нас на ентузіазмі, але без фінансування даний напрямок реалізувати важко. Тому на 26 липня виділено коштів з Державного бюджету на нашу територію (7 загальноосвітних закладів) 370660 карбованців. Одним із лідерів по залученню коштів є наш район, який використовує не тільки державну субвенцію, а й кошти  місцевих бюджетів.
Користуючись нагодою, хочу подякувати нашим органам місцевого самоврядування, сільським радам, районній раді, які нам допомагають фінансово. А також Воздвижівській територіальній громаді, школи якої ми обслуговуємо, надаючи методичну допомогу.
Воздвижівська територіальна громада теж виділяє кошти на програму Нова українська школа.
Усього на згадану програму вже виділено з місцевих бюджетів 227680 гривень.
Що вже зроблено? По-перше, проведено навчання педагогів початкової школи, по-друге, станом на 26 липня закуплено деяке обладнання. А в Любимівській ЗОШ для 1 класу 100-відсотково придбано одномісні столи, які регулюються, стільці, шафи. І ця ж сільська рада виділяє кошти на нову програму.
Також по нашій території в деяких закладах освіти є частково планшети, трансформери індивідуально для кожного першокласника. Всього в нас планується 59 першокласників і 26 у школах Воздвижівської територіальної громади, де теж закуповуються планшети, новий дидактичний матеріал.
9 серпня ми маємо отримати ігрові дидактичні матеріали для кожного учня першого класу в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
На даний момент іде закупівля мультимедійних комплексів (проекторів та екранів).І всі 100-відсотково школи замовили меблі в кабінети першого класу. Зараз триває виготовлення меблів. Ми розраховуємо, що ці меблі в  школи будуть передані в серпні.
Сьогодні у школах тримають ремонти кабінетів 1 класу. Їх уже відремонтовано 85 %, а до 20 серпня всі кабінети будуть готові.
На сьогодні проблем з підготовкою до 1 вересня за програмою Нової української школи майже немає. Я дякую керівникам районної ради, Добропільської, Любимівської, Малинівської сільських рад, Залізничної селищної ради і Воздвижівської територіальної громади, які з розумінням ставляться до вирішення питань з підготовки до нового навчального року і виділяють потрібні кошти для придбання меблів та іншого обладнання”.
А ось про що розповів В. П. Науменко:
“Запорізька область є флагманом в Україні в галузі освіти. Люди тільки починають підходити до програми Нова українська школа, а ми цим займаємося з 1 вересня 2017 року. Для того щоб реалізувати програму, потрібні кошти. Розуміючи це, виділялися кошти на сесіях міської ради на придбання комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів. І крім програми нової української школи, ми отримували кошти з державного і обласного бюджету  на облаштування інклюзивно-ресурного центру і двох ресурсних кімнат у ЗОШ №1 і спеціалізованій ЗОШ”.
Отже, держава розрахувала, що вона забезпечує 90 відсотків реалізації програми нової школи, а 10 відсотків  місцеві території. Виходячи із цього, на придбання парт ми отримали 211892 гривень із Держбюджету. Міська рада дофінансувала на парти 376008 гривень – це не 10 відсотків, а значно більше. А всього на парти витрачено 588 тисяч гривень. На них придбано 240 нових сучасних парт для першокласників. Вартість однієї парти нам обійшлася 2450 гривень.
Крім цього, із місцевого бюджету виділено 98092 гривні і на них придбано 11 шаф-трансформерів для розміщення дидактичного матеріалу.
У червні ми отримали 114723 гривні з Держбюджету на придбання оргтехніки (ноутбуків, принтерів) та додали ще 13500  гривень з місцевого бюджету. І всього стало 128223 гривні. За них придбано 9 ноутбуків, 9 ламінаторів, 1 багатофункціональний принтер в Успенівську ЗОШ, бо в них ноутбук для першого класу був уже куплений.
Також державою виділено 146740 гривень на придбання комп’ютерної техніки, з місцевого бюджету до названої цифри добавлено 108 тисяч. Усього 253740 гривень. Це дає нам змогу закупити 11 проекторів і 11 дошок для перших класів. На липень - серпень ми уклали договори на їх поставку і фірма «Розумники» готова надати цю продукцію.
Крім цього, до 237428 гривень з держбюджету, які виділено на придбання дидактичних матеріалів, ми додали 24 тисячі з місцевого бюджету. І так у нас є 261428 гривень на закупівлю дидактичних матеріалів. Але ці кошти виділятимуться на серпень, вересень і жовтень.
У серпні ми перші три класи ЗОШ №1 і  колегіуму «Лідер» фінансуємо, потім з 1 вересня – інші школи, бо так розбита державна субвенція.
Я вдячний, що керівництво міської ради, її депутати з розумінням сприйняли програму нової української школи і допомагають її здійснювати.
Сьогодні до нас звертаються керівники відділів освіти з інших територіальних громад і запитують, де ми брали такі суперсучасні парти для першокласників. А в нас уже парти завезені і зібрані. Додам, що цього року до  шкіл громади йтиме 240 першокласників.
Тепер кілька слів про інклюзивно-ресурсний центр. Він у нас функціонуватиме з 1 вересня на базі дошкільного закладу «Сонечко». Із державного бюджету виділено 125 тисяч гривень на обладнання. Вони  використані для придбання меблів. Із місцевого бюджету використано 130 тисяч гривень для обладнання. Це - комп’ютерна техніка, дидактичний матеріал, обладнання для кабінету лікувальної фізкультури.
Також десь 100-120 тисяч гривень виділено на будівельні матеріали. Зараз іде ремонт приміщення, роботи виконує бригада комунального підприємства «Житлосервіс». Якщо цей грандіозний проект буде здійснено, то наш центр, можливо, за креативністю поступатиметься в області тільки Мелітопольському.
Є у нас, як я вже згадував, і дві ресурсні кімнати. Чому в ЗОШ №1 і СЗОШ? Тому що там є інклюзивне навчання. Для цих двох шкіл із обласного бюджету буде виділено по 235 тисяч гривень для інклюзивного навчання дітей. Також із місцевого бюджету на ці школи передбачено 200 тисяч гривень на ремонтні роботи. У СЗОШ ремонт на стадії завершення, а у ЗОШ №1 ремонт почнеться через тиждень. На 1 вересня ресурсні кімнати почнуть працювати”.

Іван КУШНІРЕНКО

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+19...+217-9
(Пд)

22.04Міжнародний день Землі
23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
  НБУ
валюта вартість
EUR30.2107 +0.01835
RUB0.41985 +0.00096
USD26.854 +0.01632
 • ОВЕН
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ЛЕВ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Возможны приятные приключения. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ВЕСЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • СКОРПИОН
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Многие получат премии или гонорары. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • СТРЕЛЕЦ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Успешны знакомства и поездки.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Пришло время пожинать плоды.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятное время для коллективных занятий или совместных мероприятий, однако, всё за чтобы вы не взялись сегодня в плане индивидуального творчества, будет успешно реализовано. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • РЫБЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Будьте осторожны с автомобилем.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе