Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Газета "Актуальний погляд" 3-08-2018, 17:34 425   

Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України, раніше добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ) бере свій початок ще з березня 1923 року! З того часу внесок цієї організації можна назвати неоціненним у розвиток як району, так і держави в цілому. Не будемо говорити скільки було зроблено добрих справ, відмітимо лише, що це і початок вітчизняного літакобудування, і внесок у перемогу у Великій Вітчизняній війні, підготовка стрільців, кулеметників, саперів, пілотів тощо. Пізніше товариство було декілька разів реорганізовано, і сьогодні продовжує працювати, наслідуючи традиції патріотичного виховання молоді, надаючи освітні послуги з отримання робітничих професій, зокрема, з підготовки водіїв.
Але так може тривати не довго, бо з кожним роком спортивно-технічний клуб (СТК) продовжує занепадати, адже не отримує жодної підтримки ні від держави, ні від громади. А тих «копійок», що організація заробляє, навчаючи водіїв, ледь вистачає, щоб хоч якось триматися на плаву. І так триває не один рік.
"Ситуація, у якій ми опинилися дуже складна і скоро призведе до того, що СТК просто перестане існувати в тому статусі, як він працює зараз. І громада отримає чергову прогалину в соціальній сфері та в роботі з патріотичного виховання молоді, - говорить директор СТК Олександр Самура. - Зазначу, що одним із основних завдань Товариства залишається підготовка призовників із військово-технічних спеціальностей, участь в освітній діяльності та підготовці кадрів масових технічних професій згідно із законодавством України. Цей напрямок є головною складовою госпрозрахункової діяльності, тому що ми не отримуємо жодних преференцій від держави, а всі свої статутні зобов’язання виконуємо за рахунок відрахувань саме від цієї діяльності.
За 25 років спортивно-технічним клубом Гуляйпільської районної організації ТСО України було підготовлено близько 3 тисяч чоловік за 7 робітничими професіями. Це водії категорії А1 – скутер, А – мотоцикл, В – легковий автомобіль, С1,С – вантажний автомобіль, Д – автобус, СЕ – вантажний автомобіль з причепом, а також були курси машиністок – стенографісток та операторів радіозв’язку. А ще діяли гуртки мотоспорту, автоспорту та радіозв’язку.
Успішно проводилася програма підготовки спеціалістів для Збройних Сил України. Але з 2008 року програма підготовки кадрів була припинена за відсутністю держзамовлення.
Зараз ведеться співпраця з райвійськкоматом та Управлінням соціального захисту населення по підготовці кадрів для участі в бойових діях у зоні АТО. За три роки було підготовлено 54 водії категорій В і С. Ми співпрацюємо не тільки з Гуляйпільським УСЗН, а й з Пологівським та Куйбишевським.
Товариство проводить і волонтерську діяльність. Так клубом передано 2 вантажних автомобілі, котрі після успішного ремонту були задіяні в зоні проведення бойових дій.
Одним із основних завдань є патріотичне виховання членів Товариства. Після розпаду СРСР ідеологічне виховання громадян було майже відсутнє, тому ініціативу взяли у свої руки теперішні громадські (раніше районні) організації. Районні організації були сформовані за рахунок первинних організацій районну (шкіл, підприємств та інших організацій), основним завданням яких було знову «патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції та Законів України про Захист Вітчизни». З цією метою проводяться місячники військово-патріотичної роботи, присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Перемоги у Другій світовій війні. Ми тісно співпрацюємо з управлінням освіти та відділом молоді та спорту при Гуляйпільській РДА в підготовці та проведенні всіх етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри Сокіл (Джура). Також тісно співпрацюємо з організацією воїнів-афганців та учасниками АТО, запрошуємо їх на зустрічі з молоддю. Проводимо змагання зі стрілецького спорту.
Усі ці роки ми не отримували жодної фінансової підтримки від держави, на загальних умовах сплачуємо податки. З 2015 року ситуація ускладнилася введенням податку на нерухомість, тому тепер змушені докладати неймовірних зусиль для збереження організації.
Крім цього, сплачується податок в ЦК м. Києва та ОК м. Запоріжжя. Районна організація не заробляє коштів і є неприбутковою. Ми живемо за рахунок коштів, отриманих від навчання слухачів.
За останні п’ять років на утримання будівель та споруд було витрачено близько 65 тисяч гривень. Для успішного проведення навчального процесу було зроблено капітальний ремонт класів, але існує велика проблема із ремонтом покрівлі.
Хотілося б звернутися до небайдужих успішних підприємців, депутатів, керівників міста і району: «Якщо Вам небайдужа доля учбової організації, то прийміть рішення щодо подальшої долі СТК Гуляйпільської РО ТСО України, щоб потім не було соромно дивитися в очі молоді району та міста, тим паче, що це єдина організація в районі, яка проводить підготовку водіїв».
 
Сподіваємося, що й на «горі» району та громади задумаються про те, що краще зберегти те, що вже є, а не закривати очі на проблеми, адже вони вони від цього самі не вирішаться…

 

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +2
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+19...+217-9
(Пд)

22.04Міжнародний день Землі
23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
  НБУ
валюта вартість
EUR30.2107 +0.01835
RUB0.41985 +0.00096
USD26.854 +0.01632
 • ОВЕН
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ЛЕВ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Возможны приятные приключения. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ВЕСЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • СКОРПИОН
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Многие получат премии или гонорары. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • СТРЕЛЕЦ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Успешны знакомства и поездки.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Пришло время пожинать плоды.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятное время для коллективных занятий или совместных мероприятий, однако, всё за чтобы вы не взялись сегодня в плане индивидуального творчества, будет успешно реализовано. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • РЫБЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Будьте осторожны с автомобилем.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе