Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Газета "Актуальний погляд" 3-08-2018, 17:34 358   

Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України, раніше добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ) бере свій початок ще з березня 1923 року! З того часу внесок цієї організації можна назвати неоціненним у розвиток як району, так і держави в цілому. Не будемо говорити скільки було зроблено добрих справ, відмітимо лише, що це і початок вітчизняного літакобудування, і внесок у перемогу у Великій Вітчизняній війні, підготовка стрільців, кулеметників, саперів, пілотів тощо. Пізніше товариство було декілька разів реорганізовано, і сьогодні продовжує працювати, наслідуючи традиції патріотичного виховання молоді, надаючи освітні послуги з отримання робітничих професій, зокрема, з підготовки водіїв.
Але так може тривати не довго, бо з кожним роком спортивно-технічний клуб (СТК) продовжує занепадати, адже не отримує жодної підтримки ні від держави, ні від громади. А тих «копійок», що організація заробляє, навчаючи водіїв, ледь вистачає, щоб хоч якось триматися на плаву. І так триває не один рік.
"Ситуація, у якій ми опинилися дуже складна і скоро призведе до того, що СТК просто перестане існувати в тому статусі, як він працює зараз. І громада отримає чергову прогалину в соціальній сфері та в роботі з патріотичного виховання молоді, - говорить директор СТК Олександр Самура. - Зазначу, що одним із основних завдань Товариства залишається підготовка призовників із військово-технічних спеціальностей, участь в освітній діяльності та підготовці кадрів масових технічних професій згідно із законодавством України. Цей напрямок є головною складовою госпрозрахункової діяльності, тому що ми не отримуємо жодних преференцій від держави, а всі свої статутні зобов’язання виконуємо за рахунок відрахувань саме від цієї діяльності.
За 25 років спортивно-технічним клубом Гуляйпільської районної організації ТСО України було підготовлено близько 3 тисяч чоловік за 7 робітничими професіями. Це водії категорії А1 – скутер, А – мотоцикл, В – легковий автомобіль, С1,С – вантажний автомобіль, Д – автобус, СЕ – вантажний автомобіль з причепом, а також були курси машиністок – стенографісток та операторів радіозв’язку. А ще діяли гуртки мотоспорту, автоспорту та радіозв’язку.
Успішно проводилася програма підготовки спеціалістів для Збройних Сил України. Але з 2008 року програма підготовки кадрів була припинена за відсутністю держзамовлення.
Зараз ведеться співпраця з райвійськкоматом та Управлінням соціального захисту населення по підготовці кадрів для участі в бойових діях у зоні АТО. За три роки було підготовлено 54 водії категорій В і С. Ми співпрацюємо не тільки з Гуляйпільським УСЗН, а й з Пологівським та Куйбишевським.
Товариство проводить і волонтерську діяльність. Так клубом передано 2 вантажних автомобілі, котрі після успішного ремонту були задіяні в зоні проведення бойових дій.
Одним із основних завдань є патріотичне виховання членів Товариства. Після розпаду СРСР ідеологічне виховання громадян було майже відсутнє, тому ініціативу взяли у свої руки теперішні громадські (раніше районні) організації. Районні організації були сформовані за рахунок первинних організацій районну (шкіл, підприємств та інших організацій), основним завданням яких було знову «патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції та Законів України про Захист Вітчизни». З цією метою проводяться місячники військово-патріотичної роботи, присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Перемоги у Другій світовій війні. Ми тісно співпрацюємо з управлінням освіти та відділом молоді та спорту при Гуляйпільській РДА в підготовці та проведенні всіх етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри Сокіл (Джура). Також тісно співпрацюємо з організацією воїнів-афганців та учасниками АТО, запрошуємо їх на зустрічі з молоддю. Проводимо змагання зі стрілецького спорту.
Усі ці роки ми не отримували жодної фінансової підтримки від держави, на загальних умовах сплачуємо податки. З 2015 року ситуація ускладнилася введенням податку на нерухомість, тому тепер змушені докладати неймовірних зусиль для збереження організації.
Крім цього, сплачується податок в ЦК м. Києва та ОК м. Запоріжжя. Районна організація не заробляє коштів і є неприбутковою. Ми живемо за рахунок коштів, отриманих від навчання слухачів.
За останні п’ять років на утримання будівель та споруд було витрачено близько 65 тисяч гривень. Для успішного проведення навчального процесу було зроблено капітальний ремонт класів, але існує велика проблема із ремонтом покрівлі.
Хотілося б звернутися до небайдужих успішних підприємців, депутатів, керівників міста і району: «Якщо Вам небайдужа доля учбової організації, то прийміть рішення щодо подальшої долі СТК Гуляйпільської РО ТСО України, щоб потім не було соромно дивитися в очі молоді району та міста, тим паче, що це єдина організація в районі, яка проводить підготовку водіїв».
 
Сподіваємося, що й на «горі» району та громади задумаються про те, що краще зберегти те, що вже є, а не закривати очі на проблеми, адже вони вони від цього самі не вирішаться…

 

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +2
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR32.3099 +0.03427
RUB0.43101 +0.00103
USD28.1494 +0.069
 • ОВЕН
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Возможны приятные приключения. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РАК
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Мечты должны соответствовать реальности. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. В голову придут плодотворные идеи.
 • ВЕСЫ
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не спешите довериться малознакомым людям. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РЫБЫ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе