Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Газета "Актуальний погляд" 3-08-2018, 17:34 398   

Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України, раніше добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ) бере свій початок ще з березня 1923 року! З того часу внесок цієї організації можна назвати неоціненним у розвиток як району, так і держави в цілому. Не будемо говорити скільки було зроблено добрих справ, відмітимо лише, що це і початок вітчизняного літакобудування, і внесок у перемогу у Великій Вітчизняній війні, підготовка стрільців, кулеметників, саперів, пілотів тощо. Пізніше товариство було декілька разів реорганізовано, і сьогодні продовжує працювати, наслідуючи традиції патріотичного виховання молоді, надаючи освітні послуги з отримання робітничих професій, зокрема, з підготовки водіїв.
Але так може тривати не довго, бо з кожним роком спортивно-технічний клуб (СТК) продовжує занепадати, адже не отримує жодної підтримки ні від держави, ні від громади. А тих «копійок», що організація заробляє, навчаючи водіїв, ледь вистачає, щоб хоч якось триматися на плаву. І так триває не один рік.
"Ситуація, у якій ми опинилися дуже складна і скоро призведе до того, що СТК просто перестане існувати в тому статусі, як він працює зараз. І громада отримає чергову прогалину в соціальній сфері та в роботі з патріотичного виховання молоді, - говорить директор СТК Олександр Самура. - Зазначу, що одним із основних завдань Товариства залишається підготовка призовників із військово-технічних спеціальностей, участь в освітній діяльності та підготовці кадрів масових технічних професій згідно із законодавством України. Цей напрямок є головною складовою госпрозрахункової діяльності, тому що ми не отримуємо жодних преференцій від держави, а всі свої статутні зобов’язання виконуємо за рахунок відрахувань саме від цієї діяльності.
За 25 років спортивно-технічним клубом Гуляйпільської районної організації ТСО України було підготовлено близько 3 тисяч чоловік за 7 робітничими професіями. Це водії категорії А1 – скутер, А – мотоцикл, В – легковий автомобіль, С1,С – вантажний автомобіль, Д – автобус, СЕ – вантажний автомобіль з причепом, а також були курси машиністок – стенографісток та операторів радіозв’язку. А ще діяли гуртки мотоспорту, автоспорту та радіозв’язку.
Успішно проводилася програма підготовки спеціалістів для Збройних Сил України. Але з 2008 року програма підготовки кадрів була припинена за відсутністю держзамовлення.
Зараз ведеться співпраця з райвійськкоматом та Управлінням соціального захисту населення по підготовці кадрів для участі в бойових діях у зоні АТО. За три роки було підготовлено 54 водії категорій В і С. Ми співпрацюємо не тільки з Гуляйпільським УСЗН, а й з Пологівським та Куйбишевським.
Товариство проводить і волонтерську діяльність. Так клубом передано 2 вантажних автомобілі, котрі після успішного ремонту були задіяні в зоні проведення бойових дій.
Одним із основних завдань є патріотичне виховання членів Товариства. Після розпаду СРСР ідеологічне виховання громадян було майже відсутнє, тому ініціативу взяли у свої руки теперішні громадські (раніше районні) організації. Районні організації були сформовані за рахунок первинних організацій районну (шкіл, підприємств та інших організацій), основним завданням яких було знову «патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції та Законів України про Захист Вітчизни». З цією метою проводяться місячники військово-патріотичної роботи, присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Перемоги у Другій світовій війні. Ми тісно співпрацюємо з управлінням освіти та відділом молоді та спорту при Гуляйпільській РДА в підготовці та проведенні всіх етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри Сокіл (Джура). Також тісно співпрацюємо з організацією воїнів-афганців та учасниками АТО, запрошуємо їх на зустрічі з молоддю. Проводимо змагання зі стрілецького спорту.
Усі ці роки ми не отримували жодної фінансової підтримки від держави, на загальних умовах сплачуємо податки. З 2015 року ситуація ускладнилася введенням податку на нерухомість, тому тепер змушені докладати неймовірних зусиль для збереження організації.
Крім цього, сплачується податок в ЦК м. Києва та ОК м. Запоріжжя. Районна організація не заробляє коштів і є неприбутковою. Ми живемо за рахунок коштів, отриманих від навчання слухачів.
За останні п’ять років на утримання будівель та споруд було витрачено близько 65 тисяч гривень. Для успішного проведення навчального процесу було зроблено капітальний ремонт класів, але існує велика проблема із ремонтом покрівлі.
Хотілося б звернутися до небайдужих успішних підприємців, депутатів, керівників міста і району: «Якщо Вам небайдужа доля учбової організації, то прийміть рішення щодо подальшої долі СТК Гуляйпільської РО ТСО України, щоб потім не було соромно дивитися в очі молоді району та міста, тим паче, що це єдина організація в районі, яка проводить підготовку водіїв».
 
Сподіваємося, що й на «горі» району та громади задумаються про те, що краще зберегти те, що вже є, а не закривати очі на проблеми, адже вони вони від цього самі не вирішаться…

 

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +2
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-03-3
(З, Пд-З)

19.01Водохреща
20.01День Автономної Республіки Крим
22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
  НБУ
валюта вартість
EUR31.9471 +0.04822
RUB0.42191 +0.00238
USD28.0336 +0.02511
 • ОВЕН
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Отложите решение любых финансовых проблем, не подписывайте никаких документов. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ТЕЛЕЦ
  День вряд ли будет богат событиями. Возрастет вероятность отравления. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • РАК
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ЛЕВ
  День вряд ли будет богат событиями. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • ДЕВА
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ВЕСЫ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Возможны приятные приключения. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • ВОДОЛЕЙ
  День вряд ли будет богат событиями. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РЫБЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе