Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади? » Гуляйпільський Інформаційно-пізнавальний портал

Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Газета "Актуальний погляд" 3-08-2018, 17:34 277   

Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?
Чи виживе спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України без підтримки держави й громади?

Спортивно-технічний клуб Гуляйпільської районної організації Товариства сприяння обороні України, раніше добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ) бере свій початок ще з березня 1923 року! З того часу внесок цієї організації можна назвати неоціненним у розвиток як району, так і держави в цілому. Не будемо говорити скільки було зроблено добрих справ, відмітимо лише, що це і початок вітчизняного літакобудування, і внесок у перемогу у Великій Вітчизняній війні, підготовка стрільців, кулеметників, саперів, пілотів тощо. Пізніше товариство було декілька разів реорганізовано, і сьогодні продовжує працювати, наслідуючи традиції патріотичного виховання молоді, надаючи освітні послуги з отримання робітничих професій, зокрема, з підготовки водіїв.
Але так може тривати не довго, бо з кожним роком спортивно-технічний клуб (СТК) продовжує занепадати, адже не отримує жодної підтримки ні від держави, ні від громади. А тих «копійок», що організація заробляє, навчаючи водіїв, ледь вистачає, щоб хоч якось триматися на плаву. І так триває не один рік.
"Ситуація, у якій ми опинилися дуже складна і скоро призведе до того, що СТК просто перестане існувати в тому статусі, як він працює зараз. І громада отримає чергову прогалину в соціальній сфері та в роботі з патріотичного виховання молоді, - говорить директор СТК Олександр Самура. - Зазначу, що одним із основних завдань Товариства залишається підготовка призовників із військово-технічних спеціальностей, участь в освітній діяльності та підготовці кадрів масових технічних професій згідно із законодавством України. Цей напрямок є головною складовою госпрозрахункової діяльності, тому що ми не отримуємо жодних преференцій від держави, а всі свої статутні зобов’язання виконуємо за рахунок відрахувань саме від цієї діяльності.
За 25 років спортивно-технічним клубом Гуляйпільської районної організації ТСО України було підготовлено близько 3 тисяч чоловік за 7 робітничими професіями. Це водії категорії А1 – скутер, А – мотоцикл, В – легковий автомобіль, С1,С – вантажний автомобіль, Д – автобус, СЕ – вантажний автомобіль з причепом, а також були курси машиністок – стенографісток та операторів радіозв’язку. А ще діяли гуртки мотоспорту, автоспорту та радіозв’язку.
Успішно проводилася програма підготовки спеціалістів для Збройних Сил України. Але з 2008 року програма підготовки кадрів була припинена за відсутністю держзамовлення.
Зараз ведеться співпраця з райвійськкоматом та Управлінням соціального захисту населення по підготовці кадрів для участі в бойових діях у зоні АТО. За три роки було підготовлено 54 водії категорій В і С. Ми співпрацюємо не тільки з Гуляйпільським УСЗН, а й з Пологівським та Куйбишевським.
Товариство проводить і волонтерську діяльність. Так клубом передано 2 вантажних автомобілі, котрі після успішного ремонту були задіяні в зоні проведення бойових дій.
Одним із основних завдань є патріотичне виховання членів Товариства. Після розпаду СРСР ідеологічне виховання громадян було майже відсутнє, тому ініціативу взяли у свої руки теперішні громадські (раніше районні) організації. Районні організації були сформовані за рахунок первинних організацій районну (шкіл, підприємств та інших організацій), основним завданням яких було знову «патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції та Законів України про Захист Вітчизни». З цією метою проводяться місячники військово-патріотичної роботи, присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Перемоги у Другій світовій війні. Ми тісно співпрацюємо з управлінням освіти та відділом молоді та спорту при Гуляйпільській РДА в підготовці та проведенні всіх етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри Сокіл (Джура). Також тісно співпрацюємо з організацією воїнів-афганців та учасниками АТО, запрошуємо їх на зустрічі з молоддю. Проводимо змагання зі стрілецького спорту.
Усі ці роки ми не отримували жодної фінансової підтримки від держави, на загальних умовах сплачуємо податки. З 2015 року ситуація ускладнилася введенням податку на нерухомість, тому тепер змушені докладати неймовірних зусиль для збереження організації.
Крім цього, сплачується податок в ЦК м. Києва та ОК м. Запоріжжя. Районна організація не заробляє коштів і є неприбутковою. Ми живемо за рахунок коштів, отриманих від навчання слухачів.
За останні п’ять років на утримання будівель та споруд було витрачено близько 65 тисяч гривень. Для успішного проведення навчального процесу було зроблено капітальний ремонт класів, але існує велика проблема із ремонтом покрівлі.
Хотілося б звернутися до небайдужих успішних підприємців, депутатів, керівників міста і району: «Якщо Вам небайдужа доля учбової організації, то прийміть рішення щодо подальшої долі СТК Гуляйпільської РО ТСО України, щоб потім не було соромно дивитися в очі молоді району та міста, тим паче, що це єдина організація в районі, яка проводить підготовку водіїв».
 
Сподіваємося, що й на «горі» району та громади задумаються про те, що краще зберегти те, що вже є, а не закривати очі на проблеми, адже вони вони від цього самі не вирішаться…

 

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +2
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України

  НБУ
валюта вартість
EUR31.7792 +0.31785
RUB0.41717 +0.00352
USD27.8986 +0.22802
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что подведут те, на кого Вы надеялись. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. В голову придут плодотворные идеи.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • РАК
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Влиятельные люди помогут вашему продвижению по службе. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ЛЕВ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ДЕВА
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВЕСЫ
  Активный, творческий день. Следует на сегодня по возможности отложить служебную командировку. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • СТРЕЛЕЦ
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Ваше настроение улучшится.
 • ВОДОЛЕЙ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • РЫБЫ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе