ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Газета "Актуальний погляд" 7-09-2018, 21:30 599   

ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Гуляйпільщина багата спортивними талантами. Успіхи дітей на уроках фізичного виховання, заняття в спортивних секціях ДЮСШ, в гуртку з боксу, на заняттях з дитячого фітнесу… На перший погляд, буденно і нічого особливого, але насправді саме так прищеплюється любов до спорту гуляйпільським дітлахам. Тож ми вирішили запитати в учителів та тренерів, як, на їхню думку, можна стати не лише тренером, а й спортивним прикладом для своїх вихованців.

 

Анжела Тертишна, учитель фізичного виховання ЗОШ №1: «Прикладом для дітей станеш лише тоді, коли будеш із ними самим собою.
Згадую свій перший урок. Це було щось неймовірне: діти переживали, а я ще більше. З першого дня вчителювання я намагалася дотримуватися всіх рекомендацій,  які нам давали у виші, але з часом зрозуміла, що це вже інші діти. Їм потрібно менше контролю, але більше свободи вибору і довіри, лише тоді вони з величезним задоволенням навчаються і зростають не з року в рік, а щодня. І коли діти на урок біжать так, що аж школа трясеться, а по закінченні уроку просять ще якусь гру – це і є найкращий досвід та приклад».

 

Вікторія Рябко, тренер з баскетболу ДЮСШ: «Корзина, м’яч та бажання – це практично все, що потрібно для гри в баскетбол. Крім того, сьогодні спробувати себе в цьому виді спорту, нехай і на аматорському рівні, певне, мають змогу всі хлопчики і дівчата. А щоб стати спортивним прикладом для своїх вихованців, варто просто любити вид спорту, якому навчаєш. Хоч я особисто, через певні обставини, і не займаюся спортом професійно, та щодня живу ним, адже тренерська робота просто неможлива без цього.
Дехто вважає, що тренером бути важко. Так, дійсно, це досить емоційна й виснажлива робота. Але я її люблю понад усе, як і баскетбол та всіх своїх вихованців, до яких ставлюся  як до своїх власних дітей».

 

Віталій Мансуров, керівник гуртка з боксу РЦДЮТ: «Груша, рукавички, зал, “перша кров”, азарт. Ось те, що переповнює тих, хто вперше приходить на наші заняття. Згодом, для одних вони стають буденними і нецікавими, а для інших – тим, без чого неможливе подальше життя.
Є такий вдалий вислів: «Чемпіон не може бути лінивим. Лінивий не може бути чемпіоном». Ось і весь секрет. Я бачив дуже багато талановитих дітей, які хапали все на льоту. Однак вони швидко «згорали», у них зникало бажання. А ще на них погано впливала вулиця.
Моїм завданням і є залучити гуляйпільську молодь до занять спортом. Але над цим повинні працювати ще й батьки, які чомусь побоюються віддавати своїх чад на бокс, думаючи про розбиті носи і “море” крові. Ні, у перші роки такого немає. Ми працюємо над координацією рухів, функціональними якостями. Сучасні діти слабкі фізично. Вони не можуть навіть пробігти 100-метрівку, тому ми працюємо саме над цим. Тож батькам варто віддавати дітей у спорт.
А щоб стати прикладом для дітей, варто бути з ними щирими, адже саме діти першими помічають фальш і нещирість. Я навчаю вихованців не лише тому, як бити суперника, а і як потрібно поводити себе в колективі, на вулиці, як вступитися за слабших і не втрачати свій авторитет. Таким, на мою думку, повинен бути справжній тренер, і тоді його вихованці будуть брати з нього приклад у всьому».

 

Тетяна Лозова, фітнес-тренер: «У процесі організації спортивних занять тренер постійно намагається бути прикладом для своїх вихованців. Необхідно постійно підтримувати себе в гарній формі, бути всебічно розвиненим. За роки моєї тренерської практики, особливо в роботі з дітьми, я зрозуміла, що дуже важливо стати для них у першу чергу другом. Другом, який буде розвивати не лише фізичні якості, а й духовні, моральні цінності, буде проявляти наполегливість, завзятість, але в той же час зможе бути м’яким, добрим і турботливим, завжди буде чесним і справедливим по відношенню до вихованців».

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+1...+35-8
(З, Пд-З)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR31.4474 +0.00875
RUB0.40942 -0.00308
USD27.8394 -0.07876
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Смело идите на контакт с представителями иностранной организации. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • РАК
  День придаст решимости Вашим действиям. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. В голову придут плодотворные идеи.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ВЕСЫ
  День не способствует нахождению общего языка с представителями власти. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СКОРПИОН
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • РЫБЫ
  День в целом благоприятен. Многие получат премии или гонорары. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе