ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Газета "Актуальний погляд" 7-09-2018, 21:30 784   

ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Гуляйпільщина багата спортивними талантами. Успіхи дітей на уроках фізичного виховання, заняття в спортивних секціях ДЮСШ, в гуртку з боксу, на заняттях з дитячого фітнесу… На перший погляд, буденно і нічого особливого, але насправді саме так прищеплюється любов до спорту гуляйпільським дітлахам. Тож ми вирішили запитати в учителів та тренерів, як, на їхню думку, можна стати не лише тренером, а й спортивним прикладом для своїх вихованців.

 

Анжела Тертишна, учитель фізичного виховання ЗОШ №1: «Прикладом для дітей станеш лише тоді, коли будеш із ними самим собою.
Згадую свій перший урок. Це було щось неймовірне: діти переживали, а я ще більше. З першого дня вчителювання я намагалася дотримуватися всіх рекомендацій,  які нам давали у виші, але з часом зрозуміла, що це вже інші діти. Їм потрібно менше контролю, але більше свободи вибору і довіри, лише тоді вони з величезним задоволенням навчаються і зростають не з року в рік, а щодня. І коли діти на урок біжать так, що аж школа трясеться, а по закінченні уроку просять ще якусь гру – це і є найкращий досвід та приклад».

 

Вікторія Рябко, тренер з баскетболу ДЮСШ: «Корзина, м’яч та бажання – це практично все, що потрібно для гри в баскетбол. Крім того, сьогодні спробувати себе в цьому виді спорту, нехай і на аматорському рівні, певне, мають змогу всі хлопчики і дівчата. А щоб стати спортивним прикладом для своїх вихованців, варто просто любити вид спорту, якому навчаєш. Хоч я особисто, через певні обставини, і не займаюся спортом професійно, та щодня живу ним, адже тренерська робота просто неможлива без цього.
Дехто вважає, що тренером бути важко. Так, дійсно, це досить емоційна й виснажлива робота. Але я її люблю понад усе, як і баскетбол та всіх своїх вихованців, до яких ставлюся  як до своїх власних дітей».

 

Віталій Мансуров, керівник гуртка з боксу РЦДЮТ: «Груша, рукавички, зал, “перша кров”, азарт. Ось те, що переповнює тих, хто вперше приходить на наші заняття. Згодом, для одних вони стають буденними і нецікавими, а для інших – тим, без чого неможливе подальше життя.
Є такий вдалий вислів: «Чемпіон не може бути лінивим. Лінивий не може бути чемпіоном». Ось і весь секрет. Я бачив дуже багато талановитих дітей, які хапали все на льоту. Однак вони швидко «згорали», у них зникало бажання. А ще на них погано впливала вулиця.
Моїм завданням і є залучити гуляйпільську молодь до занять спортом. Але над цим повинні працювати ще й батьки, які чомусь побоюються віддавати своїх чад на бокс, думаючи про розбиті носи і “море” крові. Ні, у перші роки такого немає. Ми працюємо над координацією рухів, функціональними якостями. Сучасні діти слабкі фізично. Вони не можуть навіть пробігти 100-метрівку, тому ми працюємо саме над цим. Тож батькам варто віддавати дітей у спорт.
А щоб стати прикладом для дітей, варто бути з ними щирими, адже саме діти першими помічають фальш і нещирість. Я навчаю вихованців не лише тому, як бити суперника, а і як потрібно поводити себе в колективі, на вулиці, як вступитися за слабших і не втрачати свій авторитет. Таким, на мою думку, повинен бути справжній тренер, і тоді його вихованці будуть брати з нього приклад у всьому».

 

Тетяна Лозова, фітнес-тренер: «У процесі організації спортивних занять тренер постійно намагається бути прикладом для своїх вихованців. Необхідно постійно підтримувати себе в гарній формі, бути всебічно розвиненим. За роки моєї тренерської практики, особливо в роботі з дітьми, я зрозуміла, що дуже важливо стати для них у першу чергу другом. Другом, який буде розвивати не лише фізичні якості, а й духовні, моральні цінності, буде проявляти наполегливість, завзятість, але в той же час зможе бути м’яким, добрим і турботливим, завжди буде чесним і справедливим по відношенню до вихованців».

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+22...+244-4
(Пд-З)

23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
07.05День Радіо
  НБУ
валюта вартість
EUR30.1223 -0.08842
RUB0.41977 -8.0E-5
USD26.7754 -0.0786
 • ОВЕН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РАК
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Выгодно покупать валюту.
 • ДЕВА
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ВЕСЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • СКОРПИОН
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Будьте осторожны с самолетом.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе