ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Газета "Актуальний погляд" 7-09-2018, 21:30 677   

ЗІ СПОРТОМ ПО ЖИТТЮ: як бути не лише тренером, а ще й прикладом для своїх вихованців

Гуляйпільщина багата спортивними талантами. Успіхи дітей на уроках фізичного виховання, заняття в спортивних секціях ДЮСШ, в гуртку з боксу, на заняттях з дитячого фітнесу… На перший погляд, буденно і нічого особливого, але насправді саме так прищеплюється любов до спорту гуляйпільським дітлахам. Тож ми вирішили запитати в учителів та тренерів, як, на їхню думку, можна стати не лише тренером, а й спортивним прикладом для своїх вихованців.

 

Анжела Тертишна, учитель фізичного виховання ЗОШ №1: «Прикладом для дітей станеш лише тоді, коли будеш із ними самим собою.
Згадую свій перший урок. Це було щось неймовірне: діти переживали, а я ще більше. З першого дня вчителювання я намагалася дотримуватися всіх рекомендацій,  які нам давали у виші, але з часом зрозуміла, що це вже інші діти. Їм потрібно менше контролю, але більше свободи вибору і довіри, лише тоді вони з величезним задоволенням навчаються і зростають не з року в рік, а щодня. І коли діти на урок біжать так, що аж школа трясеться, а по закінченні уроку просять ще якусь гру – це і є найкращий досвід та приклад».

 

Вікторія Рябко, тренер з баскетболу ДЮСШ: «Корзина, м’яч та бажання – це практично все, що потрібно для гри в баскетбол. Крім того, сьогодні спробувати себе в цьому виді спорту, нехай і на аматорському рівні, певне, мають змогу всі хлопчики і дівчата. А щоб стати спортивним прикладом для своїх вихованців, варто просто любити вид спорту, якому навчаєш. Хоч я особисто, через певні обставини, і не займаюся спортом професійно, та щодня живу ним, адже тренерська робота просто неможлива без цього.
Дехто вважає, що тренером бути важко. Так, дійсно, це досить емоційна й виснажлива робота. Але я її люблю понад усе, як і баскетбол та всіх своїх вихованців, до яких ставлюся  як до своїх власних дітей».

 

Віталій Мансуров, керівник гуртка з боксу РЦДЮТ: «Груша, рукавички, зал, “перша кров”, азарт. Ось те, що переповнює тих, хто вперше приходить на наші заняття. Згодом, для одних вони стають буденними і нецікавими, а для інших – тим, без чого неможливе подальше життя.
Є такий вдалий вислів: «Чемпіон не може бути лінивим. Лінивий не може бути чемпіоном». Ось і весь секрет. Я бачив дуже багато талановитих дітей, які хапали все на льоту. Однак вони швидко «згорали», у них зникало бажання. А ще на них погано впливала вулиця.
Моїм завданням і є залучити гуляйпільську молодь до занять спортом. Але над цим повинні працювати ще й батьки, які чомусь побоюються віддавати своїх чад на бокс, думаючи про розбиті носи і “море” крові. Ні, у перші роки такого немає. Ми працюємо над координацією рухів, функціональними якостями. Сучасні діти слабкі фізично. Вони не можуть навіть пробігти 100-метрівку, тому ми працюємо саме над цим. Тож батькам варто віддавати дітей у спорт.
А щоб стати прикладом для дітей, варто бути з ними щирими, адже саме діти першими помічають фальш і нещирість. Я навчаю вихованців не лише тому, як бити суперника, а і як потрібно поводити себе в колективі, на вулиці, як вступитися за слабших і не втрачати свій авторитет. Таким, на мою думку, повинен бути справжній тренер, і тоді його вихованці будуть брати з нього приклад у всьому».

 

Тетяна Лозова, фітнес-тренер: «У процесі організації спортивних занять тренер постійно намагається бути прикладом для своїх вихованців. Необхідно постійно підтримувати себе в гарній формі, бути всебічно розвиненим. За роки моєї тренерської практики, особливо в роботі з дітьми, я зрозуміла, що дуже важливо стати для них у першу чергу другом. Другом, який буде розвивати не лише фізичні якості, а й духовні, моральні цінності, буде проявляти наполегливість, завзятість, але в той же час зможе бути м’яким, добрим і турботливим, завжди буде чесним і справедливим по відношенню до вихованців».

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-52-3
(Пд-З)

22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
  НБУ
валюта вартість
EUR31.7552 -0.14855
RUB0.42114 -0.0007
USD27.9486 -0.03224
 • ОВЕН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ТЕЛЕЦ
  День придаст решимости Вашим действиям. Любовные разочарования будут Вами переноситься с трудом. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Если решается жилищный вопрос, то необходимо будет "покрутиться", чтобы не остаться в дураках. Успешны знакомства и поездки.
 • РАК
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Вас может ожидать много неотложной работы дома. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Пришло время пожинать плоды.
 • ЛЕВ
  День придаст решимости Вашим действиям. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ДЕВА
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ВЕСЫ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Возрастет вероятность отравления. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • СКОРПИОН
  День придаст решимости Вашим действиям. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • СТРЕЛЕЦ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • КОЗЕРОГ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День придаст решимости Вашим действиям. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • РЫБЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе