Її так ніжно називали «няня»

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:48 291   

На початку осені більш ніж у 100 країнах світу відзначаються заслуги вчителів і всіх працівників сфери освіти. Справжній учитель – це людина, яка не лише навчає дітей наукам, він сам – приклад для наслідування у всіх сенсах – моральному і духовному.
У цей день у нас є чудова традиція – вшановувати не лише вчителів, а й працівників дошкільної освіти. Адже саме вони першими приймають від батьків естафету подорожі дітей у доросле життя. Саме вони проводять найбільше часу з нашими синами-доньками. З ранку до вечора вони плекають наших діточок, піклуються, навчають, розважають, вирішують «найсерйозніші дитячі проблеми».
Велика заслуга в цьому належить, звісно, вихователям. Але є ще в кожній групі жінки, робота яких начебто й непомітна, але така важлива. Адже хто, як не вони, дадуть відповідь на батьківські питання, які стосуються апетиту діток, чи вміють вони самостійно одягатися й роздягатися, умиватися та зав'язувати шнурочки? Хто допоможе вихователям підготувати все необхідне для проведення занять? Хто відмиє зі столиків перші «шедеври» малюків? Хто зробить найстильніші зачіски дівчаткам і причепурить хлопчиків після сну? Звісно, це помічники вихователів, яких раніше так ніжно називали «нянечками».
Саме такою нянею, чуйною, доброю і люблячою, що цілих 28 років працювала в дитячому садочку, була Кірша Марія Степанівна. На цю посаду до міських ясел вона прийшла в далекому 1970 році, а в 1973 році її перевели до ясел-садка №2 «Веселка», де вона пропрацювала аж до виходу на заслужений відпочинок у 1998 році.
«Я дуже любила дітей, – розповідає Марія Степанівна. – У вихідні не могла дочекатися, доки побачуся зі своїми малюками. Спочатку я працювала лише в ясельній групі, лише згодом, коли звільнилася посада няні в дошкільних групах, мене перевели на неї. Батьки моїх найменшеньких вихованців навіть вмовляли не залишати ясленят, бо ті не хотіли йти до групи, коли бачили, що мене там немає».
До цього часу колеги з теплотою згадують Марію Степанівну, адже вона завжди знаходила добре слово для кожного з колег, а для вихованців була лагідною і ніжною, наче рідна мама, а потім і бабуся. Вона навчала їх першим навичкам самообслуговування, умінню підтримувати затишок та порядок у приміщенні, сервіруванню столу та прибиранню в групі. Чергування дітей у групі під її керівництвом було не нудним обов’язком, а цікавою та захопливою грою. Навіть батьки дивувалися, якими вправними «хазяїчками» та «господарями» росли їхні діти. Довіра, любов і шана, а також визнання та повага через роки – найцінніша нагорода для Марії Степанівни за багаторічну, нелегку і таку потрібну працю.
Тож нехай, Маріє Степанівно, щедрою буде до Вас доля, обминають життєві негаразди, а Ваше серце зігріває людська довіра та любов.

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR32.3099 +0.03427
RUB0.43101 +0.00103
USD28.1494 +0.069
 • ОВЕН
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Возможны приятные приключения. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РАК
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Мечты должны соответствовать реальности. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. В голову придут плодотворные идеи.
 • ВЕСЫ
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не спешите довериться малознакомым людям. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РЫБЫ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе