Її так ніжно називали «няня»

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:48 379   

На початку осені більш ніж у 100 країнах світу відзначаються заслуги вчителів і всіх працівників сфери освіти. Справжній учитель – це людина, яка не лише навчає дітей наукам, він сам – приклад для наслідування у всіх сенсах – моральному і духовному.
У цей день у нас є чудова традиція – вшановувати не лише вчителів, а й працівників дошкільної освіти. Адже саме вони першими приймають від батьків естафету подорожі дітей у доросле життя. Саме вони проводять найбільше часу з нашими синами-доньками. З ранку до вечора вони плекають наших діточок, піклуються, навчають, розважають, вирішують «найсерйозніші дитячі проблеми».
Велика заслуга в цьому належить, звісно, вихователям. Але є ще в кожній групі жінки, робота яких начебто й непомітна, але така важлива. Адже хто, як не вони, дадуть відповідь на батьківські питання, які стосуються апетиту діток, чи вміють вони самостійно одягатися й роздягатися, умиватися та зав'язувати шнурочки? Хто допоможе вихователям підготувати все необхідне для проведення занять? Хто відмиє зі столиків перші «шедеври» малюків? Хто зробить найстильніші зачіски дівчаткам і причепурить хлопчиків після сну? Звісно, це помічники вихователів, яких раніше так ніжно називали «нянечками».
Саме такою нянею, чуйною, доброю і люблячою, що цілих 28 років працювала в дитячому садочку, була Кірша Марія Степанівна. На цю посаду до міських ясел вона прийшла в далекому 1970 році, а в 1973 році її перевели до ясел-садка №2 «Веселка», де вона пропрацювала аж до виходу на заслужений відпочинок у 1998 році.
«Я дуже любила дітей, – розповідає Марія Степанівна. – У вихідні не могла дочекатися, доки побачуся зі своїми малюками. Спочатку я працювала лише в ясельній групі, лише згодом, коли звільнилася посада няні в дошкільних групах, мене перевели на неї. Батьки моїх найменшеньких вихованців навіть вмовляли не залишати ясленят, бо ті не хотіли йти до групи, коли бачили, що мене там немає».
До цього часу колеги з теплотою згадують Марію Степанівну, адже вона завжди знаходила добре слово для кожного з колег, а для вихованців була лагідною і ніжною, наче рідна мама, а потім і бабуся. Вона навчала їх першим навичкам самообслуговування, умінню підтримувати затишок та порядок у приміщенні, сервіруванню столу та прибиранню в групі. Чергування дітей у групі під її керівництвом було не нудним обов’язком, а цікавою та захопливою грою. Навіть батьки дивувалися, якими вправними «хазяїчками» та «господарями» росли їхні діти. Довіра, любов і шана, а також визнання та повага через роки – найцінніша нагорода для Марії Степанівни за багаторічну, нелегку і таку потрібну працю.
Тож нехай, Маріє Степанівно, щедрою буде до Вас доля, обминають життєві негаразди, а Ваше серце зігріває людська довіра та любов.

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+22...+244-4
(Пд-З)

23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
07.05День Радіо
  НБУ
валюта вартість
EUR30.1223 -0.08842
RUB0.41977 -8.0E-5
USD26.7754 -0.0786
 • ОВЕН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РАК
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Выгодно покупать валюту.
 • ДЕВА
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ВЕСЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • СКОРПИОН
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Будьте осторожны с самолетом.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе