Вчитель – не професія, а покликання душі

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:55 751   

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осінньому вальсі кружляє падолист, а останні квіти, пломеніючи над землею, дарують усю свою красу дню прийдешньому, приходить свято освітян. Упевнена, не знайдеться людини, котра з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – педагогів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Багато щедрих слів подяки лунало для наших педагогів напередодні їхнього професійного свята. Ми також не можемо оминути заслуги людей, які все своє життя присвятили нелегкій учительській праці, які плекали дитячі душі протягом десятків років, які виховували і навчали своїх учнів, наче рідних дітей. Саме таким Учителем з великої літери є Чижук Олександра Іванівна.
Кажуть, що справжнім учителем треба народитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. І саме це покликання відчула понад 65 років тому Олександра Іванівна, коли закінчивши Гуляйпільську СШ №1, вступила до Львівського університету ім. І.Франка на факультет іноземної мови (вивчала французьку та німецьку мови).
Любов до іноземної мови Олександра Іванівна відчула ще в роки навчання у школі, коли вивчала німецьку та хотіла знати її досконало. А ще вона мріяла працювати у школі, тому вибір майбутньої професії був очевидним.
 Після закінчення університету, у 1957 році за розподілом вона поїхала працювати у Волинську область, а в 1969 році повернулася назад до Гуляйполя і зайняла посаду вчителя французької та німецької мов у своїй рідній школі. На цій посаді вона працювала до 2005 року.
На Волині Олександра Іванівна швидко влилася у колектив. Працювала там і в середній школі, і в школі робітничої молоді. І скрізь мала лише схвальні відгуки керівництва та подяку від учнів та їхніх батьків.
Приїхавши до Гуляйполя, молодий педагог відразу стала невід’ємною частинкою нового педагогічного колективу. Крім проведення звичайних уроків, вона співала в хорі вчителів, читала лекції місцевому населенню тощо.
«Дуже любила я мову, тому намагалася придумувати якісь цікавинки, аби дітям не було нудно вчити нові слова та засвоювати правила, – з натхненням розповідає Олександра Іванівна. – Щороку до Дня Паризької комуни ми разом зі старшими дітьми влаштовували свята по власно розробленим сценаріям, проводили їх тільки французькою мовою. Дітям дуже подобалися такі заходи, тож вони намагалися якнайкраще показати себе та свої знання протягом року, аби лише взяти участь у святі. А з учнями середніх класів на уроках німецької мови ми традиційно писали листи німецьким школярам і неодноразово отримували відповіді від них, а також численні запрошення відвідати їхні школи.
Пізніше я стала керівником Клубу інтернаціональної дружби, а тодішній директор школи Косогор М.С. привіз і облаштував мені перший у районі лінгафонний кабінет. Одна з учениць, Олена Кагадій, була нашим екскурсоводом та проводила екскурсії для вихованців міських садочків і учнів початкових класів».
Олександра Іванівна як класний керівник випустила зі школи три покоління випускників, для кожного з яких за сім років стала справжнім наставником, другом і навіть другою мамою. Вони завжди з теплотою згадують про неї, запрошують на свої вечори-зустрічі однокласників, вітають її з Днем народження та приходять у гості.
За роки своєї педагогічної діяльності Олександра Іванівна отримала чимало відзнак, у тому числі звання “Відмінник народної освіти” (1982 р.), “Учитель-методист” (1983 р.), медаль “Ветеран праці” (1984 р.), а також безліч Грамот та нагород. Її ім’я занесене до Книги Пошани СШ №1 у 1977 році.
Учительська доля… Така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Сьогодні Олександра Іванівна передає свій досвід та знання всім тим, хто цього потребує, хто приходить до неї за порадою чи допомогою. А ще прищеплює щиру любов до французької мови правнучці Каринці, яка у свої 4 роки може не лише розповісти про себе, своїх маму й тата іноземною, але й розказати довжелезні вірші, слухати які з вуст цієї маленької дівчинки – одне задоволення. І все це заслуга Олександри Іванівни Чижук, яка й у 86 років закохана в іноземну мову та педагогічну працю.

Тож дякуємо Вам, Олександро Іванівно, за те, що протягом багатьох років Ви передавали свої знання підростаючому поколінню, за вашу педагогічну майстерність та мудрість. Нехай добро, яким Ви огортали серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо Вам здоров'я,  достатку та щастя!

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


  «    Липень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

15.07День українських миротворців
  НБУ
валюта вартість
 • ОВЕН
  День хорош для самообразования и расширения общего кругозора. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Но не принимайте все так близко к сердцу.
 • ТЕЛЕЦ
  День особенно благоприятен для людей, занятых творчеством. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Вы станете ещё более серьезным и трудолюбивым. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • РАК
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Сегодня можно смело брать ссуды и делать денежные вклады под проценты. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Выгодно покупать валюту.
 • ЛЕВ
  День в целом благоприятен. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Выгодно продавать валюту.
 • ДЕВА
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ВЕСЫ
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Никто сегодня не будет жаловаться на отсутствие вдохновения. Влияние планет нейтральное - можно заниматься своим здоровьем, хозяйственными делами.
 • СКОРПИОН
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Вы станете ещё более серьезным и трудолюбивым. Работники интеллектуального труда сегодня заключат выгодные договоры на проведение научных работ. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Сегодня можно смело брать ссуды и делать денежные вклады под проценты. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • КОЗЕРОГ
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВОДОЛЕЙ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Удачны коммерческие операции, возможна помощь из-за границы.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе