Вчитель – не професія, а покликання душі

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:55 450   

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осінньому вальсі кружляє падолист, а останні квіти, пломеніючи над землею, дарують усю свою красу дню прийдешньому, приходить свято освітян. Упевнена, не знайдеться людини, котра з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – педагогів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Багато щедрих слів подяки лунало для наших педагогів напередодні їхнього професійного свята. Ми також не можемо оминути заслуги людей, які все своє життя присвятили нелегкій учительській праці, які плекали дитячі душі протягом десятків років, які виховували і навчали своїх учнів, наче рідних дітей. Саме таким Учителем з великої літери є Чижук Олександра Іванівна.
Кажуть, що справжнім учителем треба народитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. І саме це покликання відчула понад 65 років тому Олександра Іванівна, коли закінчивши Гуляйпільську СШ №1, вступила до Львівського університету ім. І.Франка на факультет іноземної мови (вивчала французьку та німецьку мови).
Любов до іноземної мови Олександра Іванівна відчула ще в роки навчання у школі, коли вивчала німецьку та хотіла знати її досконало. А ще вона мріяла працювати у школі, тому вибір майбутньої професії був очевидним.
 Після закінчення університету, у 1957 році за розподілом вона поїхала працювати у Волинську область, а в 1969 році повернулася назад до Гуляйполя і зайняла посаду вчителя французької та німецької мов у своїй рідній школі. На цій посаді вона працювала до 2005 року.
На Волині Олександра Іванівна швидко влилася у колектив. Працювала там і в середній школі, і в школі робітничої молоді. І скрізь мала лише схвальні відгуки керівництва та подяку від учнів та їхніх батьків.
Приїхавши до Гуляйполя, молодий педагог відразу стала невід’ємною частинкою нового педагогічного колективу. Крім проведення звичайних уроків, вона співала в хорі вчителів, читала лекції місцевому населенню тощо.
«Дуже любила я мову, тому намагалася придумувати якісь цікавинки, аби дітям не було нудно вчити нові слова та засвоювати правила, – з натхненням розповідає Олександра Іванівна. – Щороку до Дня Паризької комуни ми разом зі старшими дітьми влаштовували свята по власно розробленим сценаріям, проводили їх тільки французькою мовою. Дітям дуже подобалися такі заходи, тож вони намагалися якнайкраще показати себе та свої знання протягом року, аби лише взяти участь у святі. А з учнями середніх класів на уроках німецької мови ми традиційно писали листи німецьким школярам і неодноразово отримували відповіді від них, а також численні запрошення відвідати їхні школи.
Пізніше я стала керівником Клубу інтернаціональної дружби, а тодішній директор школи Косогор М.С. привіз і облаштував мені перший у районі лінгафонний кабінет. Одна з учениць, Олена Кагадій, була нашим екскурсоводом та проводила екскурсії для вихованців міських садочків і учнів початкових класів».
Олександра Іванівна як класний керівник випустила зі школи три покоління випускників, для кожного з яких за сім років стала справжнім наставником, другом і навіть другою мамою. Вони завжди з теплотою згадують про неї, запрошують на свої вечори-зустрічі однокласників, вітають її з Днем народження та приходять у гості.
За роки своєї педагогічної діяльності Олександра Іванівна отримала чимало відзнак, у тому числі звання “Відмінник народної освіти” (1982 р.), “Учитель-методист” (1983 р.), медаль “Ветеран праці” (1984 р.), а також безліч Грамот та нагород. Її ім’я занесене до Книги Пошани СШ №1 у 1977 році.
Учительська доля… Така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Сьогодні Олександра Іванівна передає свій досвід та знання всім тим, хто цього потребує, хто приходить до неї за порадою чи допомогою. А ще прищеплює щиру любов до французької мови правнучці Каринці, яка у свої 4 роки може не лише розповісти про себе, своїх маму й тата іноземною, але й розказати довжелезні вірші, слухати які з вуст цієї маленької дівчинки – одне задоволення. І все це заслуга Олександри Іванівни Чижук, яка й у 86 років закохана в іноземну мову та педагогічну працю.

Тож дякуємо Вам, Олександро Іванівно, за те, що протягом багатьох років Ви передавали свої знання підростаючому поколінню, за вашу педагогічну майстерність та мудрість. Нехай добро, яким Ви огортали серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо Вам здоров'я,  достатку та щастя!

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+22...+244-4
(Пд-З)

23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
07.05День Радіо
  НБУ
валюта вартість
EUR30.1223 -0.08842
RUB0.41977 -8.0E-5
USD26.7754 -0.0786
 • ОВЕН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РАК
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Выгодно покупать валюту.
 • ДЕВА
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ВЕСЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • СКОРПИОН
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Будьте осторожны с самолетом.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе