Вчитель – не професія, а покликання душі

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:55 405   

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осінньому вальсі кружляє падолист, а останні квіти, пломеніючи над землею, дарують усю свою красу дню прийдешньому, приходить свято освітян. Упевнена, не знайдеться людини, котра з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – педагогів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Багато щедрих слів подяки лунало для наших педагогів напередодні їхнього професійного свята. Ми також не можемо оминути заслуги людей, які все своє життя присвятили нелегкій учительській праці, які плекали дитячі душі протягом десятків років, які виховували і навчали своїх учнів, наче рідних дітей. Саме таким Учителем з великої літери є Чижук Олександра Іванівна.
Кажуть, що справжнім учителем треба народитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. І саме це покликання відчула понад 65 років тому Олександра Іванівна, коли закінчивши Гуляйпільську СШ №1, вступила до Львівського університету ім. І.Франка на факультет іноземної мови (вивчала французьку та німецьку мови).
Любов до іноземної мови Олександра Іванівна відчула ще в роки навчання у школі, коли вивчала німецьку та хотіла знати її досконало. А ще вона мріяла працювати у школі, тому вибір майбутньої професії був очевидним.
 Після закінчення університету, у 1957 році за розподілом вона поїхала працювати у Волинську область, а в 1969 році повернулася назад до Гуляйполя і зайняла посаду вчителя французької та німецької мов у своїй рідній школі. На цій посаді вона працювала до 2005 року.
На Волині Олександра Іванівна швидко влилася у колектив. Працювала там і в середній школі, і в школі робітничої молоді. І скрізь мала лише схвальні відгуки керівництва та подяку від учнів та їхніх батьків.
Приїхавши до Гуляйполя, молодий педагог відразу стала невід’ємною частинкою нового педагогічного колективу. Крім проведення звичайних уроків, вона співала в хорі вчителів, читала лекції місцевому населенню тощо.
«Дуже любила я мову, тому намагалася придумувати якісь цікавинки, аби дітям не було нудно вчити нові слова та засвоювати правила, – з натхненням розповідає Олександра Іванівна. – Щороку до Дня Паризької комуни ми разом зі старшими дітьми влаштовували свята по власно розробленим сценаріям, проводили їх тільки французькою мовою. Дітям дуже подобалися такі заходи, тож вони намагалися якнайкраще показати себе та свої знання протягом року, аби лише взяти участь у святі. А з учнями середніх класів на уроках німецької мови ми традиційно писали листи німецьким школярам і неодноразово отримували відповіді від них, а також численні запрошення відвідати їхні школи.
Пізніше я стала керівником Клубу інтернаціональної дружби, а тодішній директор школи Косогор М.С. привіз і облаштував мені перший у районі лінгафонний кабінет. Одна з учениць, Олена Кагадій, була нашим екскурсоводом та проводила екскурсії для вихованців міських садочків і учнів початкових класів».
Олександра Іванівна як класний керівник випустила зі школи три покоління випускників, для кожного з яких за сім років стала справжнім наставником, другом і навіть другою мамою. Вони завжди з теплотою згадують про неї, запрошують на свої вечори-зустрічі однокласників, вітають її з Днем народження та приходять у гості.
За роки своєї педагогічної діяльності Олександра Іванівна отримала чимало відзнак, у тому числі звання “Відмінник народної освіти” (1982 р.), “Учитель-методист” (1983 р.), медаль “Ветеран праці” (1984 р.), а також безліч Грамот та нагород. Її ім’я занесене до Книги Пошани СШ №1 у 1977 році.
Учительська доля… Така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Сьогодні Олександра Іванівна передає свій досвід та знання всім тим, хто цього потребує, хто приходить до неї за порадою чи допомогою. А ще прищеплює щиру любов до французької мови правнучці Каринці, яка у свої 4 роки може не лише розповісти про себе, своїх маму й тата іноземною, але й розказати довжелезні вірші, слухати які з вуст цієї маленької дівчинки – одне задоволення. І все це заслуга Олександри Іванівни Чижук, яка й у 86 років закохана в іноземну мову та педагогічну працю.

Тож дякуємо Вам, Олександро Іванівно, за те, що протягом багатьох років Ви передавали свої знання підростаючому поколінню, за вашу педагогічну майстерність та мудрість. Нехай добро, яким Ви огортали серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо Вам здоров'я,  достатку та щастя!

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-03-3
(З, Пд-З)

19.01Водохреща
20.01День Автономної Республіки Крим
22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
  НБУ
валюта вартість
EUR31.9471 +0.04822
RUB0.42191 +0.00238
USD28.0336 +0.02511
 • ОВЕН
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Отложите решение любых финансовых проблем, не подписывайте никаких документов. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ТЕЛЕЦ
  День вряд ли будет богат событиями. Возрастет вероятность отравления. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • РАК
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ЛЕВ
  День вряд ли будет богат событиями. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • ДЕВА
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ВЕСЫ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Возможны приятные приключения. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • ВОДОЛЕЙ
  День вряд ли будет богат событиями. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РЫБЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе