Вчитель – не професія, а покликання душі

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:55 336   

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осінньому вальсі кружляє падолист, а останні квіти, пломеніючи над землею, дарують усю свою красу дню прийдешньому, приходить свято освітян. Упевнена, не знайдеться людини, котра з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – педагогів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Багато щедрих слів подяки лунало для наших педагогів напередодні їхнього професійного свята. Ми також не можемо оминути заслуги людей, які все своє життя присвятили нелегкій учительській праці, які плекали дитячі душі протягом десятків років, які виховували і навчали своїх учнів, наче рідних дітей. Саме таким Учителем з великої літери є Чижук Олександра Іванівна.
Кажуть, що справжнім учителем треба народитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. І саме це покликання відчула понад 65 років тому Олександра Іванівна, коли закінчивши Гуляйпільську СШ №1, вступила до Львівського університету ім. І.Франка на факультет іноземної мови (вивчала французьку та німецьку мови).
Любов до іноземної мови Олександра Іванівна відчула ще в роки навчання у школі, коли вивчала німецьку та хотіла знати її досконало. А ще вона мріяла працювати у школі, тому вибір майбутньої професії був очевидним.
 Після закінчення університету, у 1957 році за розподілом вона поїхала працювати у Волинську область, а в 1969 році повернулася назад до Гуляйполя і зайняла посаду вчителя французької та німецької мов у своїй рідній школі. На цій посаді вона працювала до 2005 року.
На Волині Олександра Іванівна швидко влилася у колектив. Працювала там і в середній школі, і в школі робітничої молоді. І скрізь мала лише схвальні відгуки керівництва та подяку від учнів та їхніх батьків.
Приїхавши до Гуляйполя, молодий педагог відразу стала невід’ємною частинкою нового педагогічного колективу. Крім проведення звичайних уроків, вона співала в хорі вчителів, читала лекції місцевому населенню тощо.
«Дуже любила я мову, тому намагалася придумувати якісь цікавинки, аби дітям не було нудно вчити нові слова та засвоювати правила, – з натхненням розповідає Олександра Іванівна. – Щороку до Дня Паризької комуни ми разом зі старшими дітьми влаштовували свята по власно розробленим сценаріям, проводили їх тільки французькою мовою. Дітям дуже подобалися такі заходи, тож вони намагалися якнайкраще показати себе та свої знання протягом року, аби лише взяти участь у святі. А з учнями середніх класів на уроках німецької мови ми традиційно писали листи німецьким школярам і неодноразово отримували відповіді від них, а також численні запрошення відвідати їхні школи.
Пізніше я стала керівником Клубу інтернаціональної дружби, а тодішній директор школи Косогор М.С. привіз і облаштував мені перший у районі лінгафонний кабінет. Одна з учениць, Олена Кагадій, була нашим екскурсоводом та проводила екскурсії для вихованців міських садочків і учнів початкових класів».
Олександра Іванівна як класний керівник випустила зі школи три покоління випускників, для кожного з яких за сім років стала справжнім наставником, другом і навіть другою мамою. Вони завжди з теплотою згадують про неї, запрошують на свої вечори-зустрічі однокласників, вітають її з Днем народження та приходять у гості.
За роки своєї педагогічної діяльності Олександра Іванівна отримала чимало відзнак, у тому числі звання “Відмінник народної освіти” (1982 р.), “Учитель-методист” (1983 р.), медаль “Ветеран праці” (1984 р.), а також безліч Грамот та нагород. Її ім’я занесене до Книги Пошани СШ №1 у 1977 році.
Учительська доля… Така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Сьогодні Олександра Іванівна передає свій досвід та знання всім тим, хто цього потребує, хто приходить до неї за порадою чи допомогою. А ще прищеплює щиру любов до французької мови правнучці Каринці, яка у свої 4 роки може не лише розповісти про себе, своїх маму й тата іноземною, але й розказати довжелезні вірші, слухати які з вуст цієї маленької дівчинки – одне задоволення. І все це заслуга Олександри Іванівни Чижук, яка й у 86 років закохана в іноземну мову та педагогічну працю.

Тож дякуємо Вам, Олександро Іванівно, за те, що протягом багатьох років Ви передавали свої знання підростаючому поколінню, за вашу педагогічну майстерність та мудрість. Нехай добро, яким Ви огортали серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо Вам здоров'я,  достатку та щастя!

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR32.3099 +0.03427
RUB0.43101 +0.00103
USD28.1494 +0.069
 • ОВЕН
  Сегодня не лучший день для общения со старшими, родители станут настаивать на своем, переубеждать их бесполезно. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Возможны приятные приключения. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РАК
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Мечты должны соответствовать реальности. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. В голову придут плодотворные идеи.
 • ВЕСЫ
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не спешите довериться малознакомым людям. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РЫБЫ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе