Вчитель – не професія, а покликання душі

Газета "Актуальний погляд" 7-10-2018, 22:55 602   

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осінньому вальсі кружляє падолист, а останні квіти, пломеніючи над землею, дарують усю свою красу дню прийдешньому, приходить свято освітян. Упевнена, не знайдеться людини, котра з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – педагогів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Багато щедрих слів подяки лунало для наших педагогів напередодні їхнього професійного свята. Ми також не можемо оминути заслуги людей, які все своє життя присвятили нелегкій учительській праці, які плекали дитячі душі протягом десятків років, які виховували і навчали своїх учнів, наче рідних дітей. Саме таким Учителем з великої літери є Чижук Олександра Іванівна.
Кажуть, що справжнім учителем треба народитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. І саме це покликання відчула понад 65 років тому Олександра Іванівна, коли закінчивши Гуляйпільську СШ №1, вступила до Львівського університету ім. І.Франка на факультет іноземної мови (вивчала французьку та німецьку мови).
Любов до іноземної мови Олександра Іванівна відчула ще в роки навчання у школі, коли вивчала німецьку та хотіла знати її досконало. А ще вона мріяла працювати у школі, тому вибір майбутньої професії був очевидним.
 Після закінчення університету, у 1957 році за розподілом вона поїхала працювати у Волинську область, а в 1969 році повернулася назад до Гуляйполя і зайняла посаду вчителя французької та німецької мов у своїй рідній школі. На цій посаді вона працювала до 2005 року.
На Волині Олександра Іванівна швидко влилася у колектив. Працювала там і в середній школі, і в школі робітничої молоді. І скрізь мала лише схвальні відгуки керівництва та подяку від учнів та їхніх батьків.
Приїхавши до Гуляйполя, молодий педагог відразу стала невід’ємною частинкою нового педагогічного колективу. Крім проведення звичайних уроків, вона співала в хорі вчителів, читала лекції місцевому населенню тощо.
«Дуже любила я мову, тому намагалася придумувати якісь цікавинки, аби дітям не було нудно вчити нові слова та засвоювати правила, – з натхненням розповідає Олександра Іванівна. – Щороку до Дня Паризької комуни ми разом зі старшими дітьми влаштовували свята по власно розробленим сценаріям, проводили їх тільки французькою мовою. Дітям дуже подобалися такі заходи, тож вони намагалися якнайкраще показати себе та свої знання протягом року, аби лише взяти участь у святі. А з учнями середніх класів на уроках німецької мови ми традиційно писали листи німецьким школярам і неодноразово отримували відповіді від них, а також численні запрошення відвідати їхні школи.
Пізніше я стала керівником Клубу інтернаціональної дружби, а тодішній директор школи Косогор М.С. привіз і облаштував мені перший у районі лінгафонний кабінет. Одна з учениць, Олена Кагадій, була нашим екскурсоводом та проводила екскурсії для вихованців міських садочків і учнів початкових класів».
Олександра Іванівна як класний керівник випустила зі школи три покоління випускників, для кожного з яких за сім років стала справжнім наставником, другом і навіть другою мамою. Вони завжди з теплотою згадують про неї, запрошують на свої вечори-зустрічі однокласників, вітають її з Днем народження та приходять у гості.
За роки своєї педагогічної діяльності Олександра Іванівна отримала чимало відзнак, у тому числі звання “Відмінник народної освіти” (1982 р.), “Учитель-методист” (1983 р.), медаль “Ветеран праці” (1984 р.), а також безліч Грамот та нагород. Її ім’я занесене до Книги Пошани СШ №1 у 1977 році.
Учительська доля… Така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Сьогодні Олександра Іванівна передає свій досвід та знання всім тим, хто цього потребує, хто приходить до неї за порадою чи допомогою. А ще прищеплює щиру любов до французької мови правнучці Каринці, яка у свої 4 роки може не лише розповісти про себе, своїх маму й тата іноземною, але й розказати довжелезні вірші, слухати які з вуст цієї маленької дівчинки – одне задоволення. І все це заслуга Олександри Іванівни Чижук, яка й у 86 років закохана в іноземну мову та педагогічну працю.

Тож дякуємо Вам, Олександро Іванівно, за те, що протягом багатьох років Ви передавали свої знання підростаючому поколінню, за вашу педагогічну майстерність та мудрість. Нехай добро, яким Ви огортали серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо Вам здоров'я,  достатку та щастя!

Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
00-9
(Пд)

25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня волнующая Вас проблема предстанет перед Вами в полном объеме. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Проявляйте сдержанность, не идите напролом - и Вам представится возможность достичь задуманного. Вероятна новая романтическая связь.
 • ТЕЛЕЦ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Следует остерегаться стремления к авторитарности и чрезмерной придирчивости к недостаткам окружающих, иначе к концу дня Вы рискуете остаться в одиночестве. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня проявите мудрость и выдержку. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • РАК
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • ДЕВА
  День предвещает успех в любви, удачные свидания, культпоходы, вечеринки. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • ВЕСЫ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Не будьте неблагодарными.
 • СКОРПИОН
  День хорош для самообразования и расширения общего кругозора. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Тщательней контролируйте возросшую обидчивость, чтобы избежать ссор дома. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • СТРЕЛЕЦ
  День особенно благоприятен для людей, занятых творчеством. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Будьте осторожны с автомобилем.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Отложите решение любых финансовых проблем, не подписывайте никаких документов. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • РЫБЫ
  День в целом благоприятен. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Родственники помогут устроиться на интересную и доходную работу. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви дорогі користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе