ВОНИ ДАРУЮТЬ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ

Газета "Актуальний погляд" 8-11-2018, 09:45 178   

ВОНИ ДАРУЮТЬ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ

9 листопада в Україні відзначатимуть Всесвітній День працівників культури та аматорів народного мистецтва. Тож напередодні свята ми поцікавилися, як живеться сьогодні працівникам аматорської сцени Гуляйпільщини.

Понеділок, початок робочого дня. У кабінеті начальника відділу Любові Третьякової людно. До неї прийшли керівники закладів культури на щотижневу робочу нараду. Йде аналіз щойно проведених заходів, присвячених 130-й річниці від дня народження Нестора Махна, обговорюються плани на листопад та робочі питання. Чутно цікаві ідеї та чітко поставлені завдання для реалізації наміченого.
Бесіду розпочали із запитання щодо ролі культури в суспільному житті, на що Любов Вікторівна відповіла:
– Культура – одне із найдревніших і найцікавіших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже і неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль культури. Вважаю, що головною метою розвитку людства є громадська та культурна самореалізація особистості, а стабільний розвиток країни і розвиток культури – взаємопов’язані процеси.
Цікавимося думкою щодо жартівливого вірша:
Коли уся країна щось святкує,
Тоді культпрацівник працює,
Коли вночі усі лягають спати,
Культпрацівник почне вірші писати…
- У цих словах є доля правди, адже свято завжди з нами, ми звикли дарувати його людям. Наша професія вимагає вчити і виховувати, зберігати і оберігати, малювати, танцювати, складати, співати, розважати і багато-багато чого іншого. Часто вечорами і вихідними ми поспішаємо на роботу, залишаючи сім’ю, щоб подарувати свято тим, у кого вихідний день. Але коли ми бачимо усміхнені обличчя своїх глядачів, ми розуміємо: все, чим жертвуємо, – недаремно! Розуміємо, що наша професія покликана дарувати людям радість, позитивні емоції.
Наше Гуляйпілля багате на таланти, його жителі володіють вагомим творчим потенціалом. Ми вдячні всім, хто віддає своє життя щирій пісні, слову, запальному танцю, театральному мистецтву, прикладній творчості, адже все це – живий скарб, що йде від серця до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення! Кожен робочий день культпрацівника – це пошук змісту і нових форм роботи, пошук шляхів співпраці, нових просторів для спілкування й діяльності, пошук нових партнерів, нових друзів і приємних вражень.
- Цікаво, чи комфортно працюється Вам і Вашим колегам у громаді?
- Справді, у січні 2018 у працівників культури почалося нове життя, життя у Гуляйпільській міській об’єднаній територіальній громаді.
Усім нам довелося прикласти чимало зусиль, щоб вирішити організаційні питання, у мінімальні терміни здійснити реєстраційні дії, одним словом, поставити роботу новоствореного відділу культури і туризму громади на «нові рейки», і це не призупиняючи проведення заходів та надання культурно-освітніх послуг населенню. Вважаю, що трудові колективи та їх керівники гідно впоралися з цим завданням.
Минув майже рік, і ми радіємо від того, що нас чують, підтримують, допомагають у вирішенні проблемних питань і, головне, розуміють, що наша праця є важкою, емоційно і фізично виснажливою.
Ми цінуємо те, що мережа закладів культури не скоротилася, не допущене звільнення працівників, що ми в повному обсязі забезпечені фондом заробітної плати, що виділяються кошти на реалізацію заходів Програми розвитку культури, що ремонтуються сільські будинки культури: цього літа проведені капітальні ремонти даху в Гуляйпільському та Дорожнянському старостинських округах. Нарешті, зрушилося з місця питання ремонту покрівлі КСК «Сучасник».
– Що для працівника культури, є найважливішим у роботі?
- Під час підготовки заходів, головне – створити культурний простір із певною атмосферою! Справа в тому, що культурно-мистецький захід може зробити стільки, скільки не може зробити довга робота над тим чи іншим проектом – така його сила! Глибокий сценарний матеріал, яскрава мова, вдало підібрані концертні номери, музика, світло, відеоряд, інші засоби художньої виразності впливають не тільки на розум, але й на почуття, уяву глядачів. Ми намагаємося сприяти розвитку творчих здібностей гуляйпільців різних вікових категорій.
– Над чим зараз працюють установи?
– Творчих завдань багато. До кінця року в планах: відзначення Дня працівників сільського господарства в місті та всіх старостинських округах, окрім того два виїзних концерти в селах Воздвижівка та Приютне, далі акція «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв голодоморів, засідання клубу «Надвечір’я» до Дня людей з обмеженими фізичними можливостями, Дня збройних Сил України та Дня волонтера, Дня працівників органів місцевого самоврядування, 95-ї річниці утворення Гуляйпільського району, Новорічних та Різдвяних свят. Старша і молодша група народного аматорського театрального колективу «Тест» планує поїздку на обласний конкурс театрального мистецтва, хор «Ветеран» готує концертну програму для мешканців села Темирівка.
І щоденна робота любительських об’єднань, творчих колективів, підготовка концертів в закладах культури клубного типу. Надання послуг читачам, підготовка виставок, організація роботи Інтернет центрів, культурно-масова робота в бібліотеках. Навчання дітей грі на музичних інструментах, академічні концерти, заліки, методична робота, атестація педагогічних працівників в дитячій школі мистецтв. Уроки-народознавства, екскурсії, співпраця з туристичними агенціями, робота з охорони історико-культурної спадщини в краєзнавчому музеї. І це далеко не весь перелік форм та напрямків роботи кульпрацівників.
- Що б Ви побажали своїм колегам у переддень професійного свята?
- У галузі плідно працюють талановиті, відповідальні, старанні люди, які своїм трудом і силою духу звеличують мистецтво, примножують успіхи працівників культури всіх поколінь та досягнення видатних земляків-гуляйпільців.
Користуючись нагодою, щиросердно вітаю з професійним святом працівників централізованої клубної та бібліотечної систем, дитячої школи мистецтв, краєзнавчого музею, бухгалтерської служби відділу культури і туризму, ветеранів праці, майстрів, художників, учасників аматорських колективів, працівників служб з обслуговування будівель та приміщень і дякую їм за сумлінну працю та безперервний творчий пошук.
Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день подарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

Спілкувалася Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-52-3
(Пд-З)

22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
  НБУ
валюта вартість
EUR31.7552 -0.14855
RUB0.42114 -0.0007
USD27.9486 -0.03224
 • ОВЕН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ТЕЛЕЦ
  День придаст решимости Вашим действиям. Любовные разочарования будут Вами переноситься с трудом. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Если решается жилищный вопрос, то необходимо будет "покрутиться", чтобы не остаться в дураках. Успешны знакомства и поездки.
 • РАК
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Вас может ожидать много неотложной работы дома. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Пришло время пожинать плоды.
 • ЛЕВ
  День придаст решимости Вашим действиям. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ДЕВА
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ВЕСЫ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Возрастет вероятность отравления. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • СКОРПИОН
  День придаст решимости Вашим действиям. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • СТРЕЛЕЦ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • КОЗЕРОГ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День придаст решимости Вашим действиям. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • РЫБЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе