ВОНИ ДАРУЮТЬ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ

Газета "Актуальний погляд" 8-11-2018, 09:45 60   

ВОНИ ДАРУЮТЬ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ

9 листопада в Україні відзначатимуть Всесвітній День працівників культури та аматорів народного мистецтва. Тож напередодні свята ми поцікавилися, як живеться сьогодні працівникам аматорської сцени Гуляйпільщини.

Понеділок, початок робочого дня. У кабінеті начальника відділу Любові Третьякової людно. До неї прийшли керівники закладів культури на щотижневу робочу нараду. Йде аналіз щойно проведених заходів, присвячених 130-й річниці від дня народження Нестора Махна, обговорюються плани на листопад та робочі питання. Чутно цікаві ідеї та чітко поставлені завдання для реалізації наміченого.
Бесіду розпочали із запитання щодо ролі культури в суспільному житті, на що Любов Вікторівна відповіла:
– Культура – одне із найдревніших і найцікавіших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже і неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль культури. Вважаю, що головною метою розвитку людства є громадська та культурна самореалізація особистості, а стабільний розвиток країни і розвиток культури – взаємопов’язані процеси.
Цікавимося думкою щодо жартівливого вірша:
Коли уся країна щось святкує,
Тоді культпрацівник працює,
Коли вночі усі лягають спати,
Культпрацівник почне вірші писати…
- У цих словах є доля правди, адже свято завжди з нами, ми звикли дарувати його людям. Наша професія вимагає вчити і виховувати, зберігати і оберігати, малювати, танцювати, складати, співати, розважати і багато-багато чого іншого. Часто вечорами і вихідними ми поспішаємо на роботу, залишаючи сім’ю, щоб подарувати свято тим, у кого вихідний день. Але коли ми бачимо усміхнені обличчя своїх глядачів, ми розуміємо: все, чим жертвуємо, – недаремно! Розуміємо, що наша професія покликана дарувати людям радість, позитивні емоції.
Наше Гуляйпілля багате на таланти, його жителі володіють вагомим творчим потенціалом. Ми вдячні всім, хто віддає своє життя щирій пісні, слову, запальному танцю, театральному мистецтву, прикладній творчості, адже все це – живий скарб, що йде від серця до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення! Кожен робочий день культпрацівника – це пошук змісту і нових форм роботи, пошук шляхів співпраці, нових просторів для спілкування й діяльності, пошук нових партнерів, нових друзів і приємних вражень.
- Цікаво, чи комфортно працюється Вам і Вашим колегам у громаді?
- Справді, у січні 2018 у працівників культури почалося нове життя, життя у Гуляйпільській міській об’єднаній територіальній громаді.
Усім нам довелося прикласти чимало зусиль, щоб вирішити організаційні питання, у мінімальні терміни здійснити реєстраційні дії, одним словом, поставити роботу новоствореного відділу культури і туризму громади на «нові рейки», і це не призупиняючи проведення заходів та надання культурно-освітніх послуг населенню. Вважаю, що трудові колективи та їх керівники гідно впоралися з цим завданням.
Минув майже рік, і ми радіємо від того, що нас чують, підтримують, допомагають у вирішенні проблемних питань і, головне, розуміють, що наша праця є важкою, емоційно і фізично виснажливою.
Ми цінуємо те, що мережа закладів культури не скоротилася, не допущене звільнення працівників, що ми в повному обсязі забезпечені фондом заробітної плати, що виділяються кошти на реалізацію заходів Програми розвитку культури, що ремонтуються сільські будинки культури: цього літа проведені капітальні ремонти даху в Гуляйпільському та Дорожнянському старостинських округах. Нарешті, зрушилося з місця питання ремонту покрівлі КСК «Сучасник».
– Що для працівника культури, є найважливішим у роботі?
- Під час підготовки заходів, головне – створити культурний простір із певною атмосферою! Справа в тому, що культурно-мистецький захід може зробити стільки, скільки не може зробити довга робота над тим чи іншим проектом – така його сила! Глибокий сценарний матеріал, яскрава мова, вдало підібрані концертні номери, музика, світло, відеоряд, інші засоби художньої виразності впливають не тільки на розум, але й на почуття, уяву глядачів. Ми намагаємося сприяти розвитку творчих здібностей гуляйпільців різних вікових категорій.
– Над чим зараз працюють установи?
– Творчих завдань багато. До кінця року в планах: відзначення Дня працівників сільського господарства в місті та всіх старостинських округах, окрім того два виїзних концерти в селах Воздвижівка та Приютне, далі акція «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв голодоморів, засідання клубу «Надвечір’я» до Дня людей з обмеженими фізичними можливостями, Дня збройних Сил України та Дня волонтера, Дня працівників органів місцевого самоврядування, 95-ї річниці утворення Гуляйпільського району, Новорічних та Різдвяних свят. Старша і молодша група народного аматорського театрального колективу «Тест» планує поїздку на обласний конкурс театрального мистецтва, хор «Ветеран» готує концертну програму для мешканців села Темирівка.
І щоденна робота любительських об’єднань, творчих колективів, підготовка концертів в закладах культури клубного типу. Надання послуг читачам, підготовка виставок, організація роботи Інтернет центрів, культурно-масова робота в бібліотеках. Навчання дітей грі на музичних інструментах, академічні концерти, заліки, методична робота, атестація педагогічних працівників в дитячій школі мистецтв. Уроки-народознавства, екскурсії, співпраця з туристичними агенціями, робота з охорони історико-культурної спадщини в краєзнавчому музеї. І це далеко не весь перелік форм та напрямків роботи кульпрацівників.
- Що б Ви побажали своїм колегам у переддень професійного свята?
- У галузі плідно працюють талановиті, відповідальні, старанні люди, які своїм трудом і силою духу звеличують мистецтво, примножують успіхи працівників культури всіх поколінь та досягнення видатних земляків-гуляйпільців.
Користуючись нагодою, щиросердно вітаю з професійним святом працівників централізованої клубної та бібліотечної систем, дитячої школи мистецтв, краєзнавчого музею, бухгалтерської служби відділу культури і туризму, ветеранів праці, майстрів, художників, учасників аматорських колективів, працівників служб з обслуговування будівель та приміщень і дякую їм за сумлінну працю та безперервний творчий пошук.
Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день подарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

Спілкувалася Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+7...+99-15
(Пд)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR31.3988 -0.0486
RUB0.41693 +0.00751
USD27.7743 -0.06515
 • ОВЕН
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ТЕЛЕЦ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Будьте осторожны с электроприборами.
 • РАК
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • ЛЕВ
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ДЕВА
  Активный, творческий день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ВЕСЫ
  День вряд ли будет богат событиями. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • СКОРПИОН
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня возможны перемены. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. В голову придут плодотворные идеи.
 • КОЗЕРОГ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • РЫБЫ
  Сегодня вы будете душой компании. Многие получат премии или гонорары. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе