До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

Газета "Актуальний погляд" 8-11-2018, 09:51 248   

До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

7 березня 1923 року постановою ВУЦКу утворено Гуляйпільський район. Відзначення цієї події перенесено на грудень. Тож ми запровадили тематичну рубрику, в якій розповідатимемо Вам, шановні читачі, цікаві факти розвитку району.
20-ті роки
- 1 січня 1924 року на території району проживало 35515 чоловік. Українці складали 31111 жителів, євреї - 3406, німці - 666, росіяни - 263. Решта припадала на болгар і поляків.
- У 1924 році в 5639 селянських господарствах мали 2671 коня і 4612 корів.
- У 1924 році загальна кількість підприємств, куди входили заводи і малесенькі кустарні майстерні, нараховувала 52 одиниці.
- У 1924 році в районі діяло 25 трудових шкіл, де здобували освіту 700 учнів. Їх навчало 57 педагогів. А для дорослих працювало 11 шкіл лікнепу, в тому числі одна жіноча (відкрилася в 1923 році), в котрій опановували грамоту 87 жінок віком 15-30 років.
- На 1 жовтня 1926 року на території району було 48 населених пунктів: 11 сіл, 11 колоній, 4 виселки, а ще 10 залізничних будок, казарма, залізнична станція, водокачка, дослідне поле, де постійно мешкало 77 осіб.
- У 1928 році із 102 торговельних підприємств району лише 5 були державними і 22 кооперативними. Загальний товарообіг склав 2075,6 тисячі карбованців.
- У листопаді 1929 року офіційно почала діяти МТС (машинно-тракторна станція) в селі Гуляйполі.
30-і роки
- Навесні 1930 року на колгоспних ланах району працювало 48 емтеесівських тракторів.
- У жовтні 1930 року почала виходити районна газета «Більшовик Гуляйпільщини».
- 1 травня 1931 року в с. Гуляйполі відкрили педагогічний технікум на базі колишньої профтехшколи.
- У 1933 році на колгоспних полях з’явилися перші комбайни «Комунар».
- 31 січня 1935 року почала виходити районна газета «Сталінським шляхом».
- У січні 1935 року відновлено Гуляйпільський район, який з 1931 року входив до Чубарівського (Пологівського).
- У 1935 році для райвузла зв’язку в с. Гуляйполі збудували нове приміщення.
- На 1 червня 1935 року в районі працювала 1 середня школа, 9 неповних середніх і 45 початкових. У 1935-1936 навчальному році у всіх школах району було 7730 учнів.
- У 1936 році в Гуляйполі збудовано і відкрито 1 вересня перший в районі (клуб) палац піонерів і жовтенят.
- У 1936 році район було повністю об’єднано телефонним зв’язком.
- У 1936 році Гуляйпільська МТС вийшла переможницею у Всесоюзному соціалістичному змаганні і нагороджена перехідним Червоним прапором Наркомзему СРСР.
- 7 лютого 1937 року за участю 400 піонерів і учнів шкіл району і учнів шкіл району відбулася перша районна дитяча олімпіада.
- У 1937 році районі діяли дитбудинок № 42 на 160 дітей, 78 колгоспних дитячих ясел на 2508 дітей, двоє радгоспних ясел на 58 дітей.
- У червні 1937 року відбувся перший випуск десятикласників Гуляйпільської середньої школи.
- На 1 серпня 1937 року в районі налічувалося 447 осіб неписьменних і 14000 малописьменних.

Добірку підготував Іван КУШНІРЕНКО

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+22...+244-4
(Пд-З)

23.04Всесвітній день книги й авторського права
26.04Міжнародний день інтелектуальної власності
26.04Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
28.04Великдень або Пасха
01.05День Праці
03.05Всесвітній день свободи преси
07.05День Радіо
  НБУ
валюта вартість
EUR30.1223 -0.08842
RUB0.41977 -8.0E-5
USD26.7754 -0.0786
 • ОВЕН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РАК
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Выгодно покупать валюту.
 • ДЕВА
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ВЕСЫ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • СКОРПИОН
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Будьте осторожны с самолетом.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Вы можете достичь неплохих творческих успехов. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе