До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

Газета "Актуальний погляд" 8-11-2018, 09:51 192   

До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

7 березня 1923 року постановою ВУЦКу утворено Гуляйпільський район. Відзначення цієї події перенесено на грудень. Тож ми запровадили тематичну рубрику, в якій розповідатимемо Вам, шановні читачі, цікаві факти розвитку району.
20-ті роки
- 1 січня 1924 року на території району проживало 35515 чоловік. Українці складали 31111 жителів, євреї - 3406, німці - 666, росіяни - 263. Решта припадала на болгар і поляків.
- У 1924 році в 5639 селянських господарствах мали 2671 коня і 4612 корів.
- У 1924 році загальна кількість підприємств, куди входили заводи і малесенькі кустарні майстерні, нараховувала 52 одиниці.
- У 1924 році в районі діяло 25 трудових шкіл, де здобували освіту 700 учнів. Їх навчало 57 педагогів. А для дорослих працювало 11 шкіл лікнепу, в тому числі одна жіноча (відкрилася в 1923 році), в котрій опановували грамоту 87 жінок віком 15-30 років.
- На 1 жовтня 1926 року на території району було 48 населених пунктів: 11 сіл, 11 колоній, 4 виселки, а ще 10 залізничних будок, казарма, залізнична станція, водокачка, дослідне поле, де постійно мешкало 77 осіб.
- У 1928 році із 102 торговельних підприємств району лише 5 були державними і 22 кооперативними. Загальний товарообіг склав 2075,6 тисячі карбованців.
- У листопаді 1929 року офіційно почала діяти МТС (машинно-тракторна станція) в селі Гуляйполі.
30-і роки
- Навесні 1930 року на колгоспних ланах району працювало 48 емтеесівських тракторів.
- У жовтні 1930 року почала виходити районна газета «Більшовик Гуляйпільщини».
- 1 травня 1931 року в с. Гуляйполі відкрили педагогічний технікум на базі колишньої профтехшколи.
- У 1933 році на колгоспних полях з’явилися перші комбайни «Комунар».
- 31 січня 1935 року почала виходити районна газета «Сталінським шляхом».
- У січні 1935 року відновлено Гуляйпільський район, який з 1931 року входив до Чубарівського (Пологівського).
- У 1935 році для райвузла зв’язку в с. Гуляйполі збудували нове приміщення.
- На 1 червня 1935 року в районі працювала 1 середня школа, 9 неповних середніх і 45 початкових. У 1935-1936 навчальному році у всіх школах району було 7730 учнів.
- У 1936 році в Гуляйполі збудовано і відкрито 1 вересня перший в районі (клуб) палац піонерів і жовтенят.
- У 1936 році район було повністю об’єднано телефонним зв’язком.
- У 1936 році Гуляйпільська МТС вийшла переможницею у Всесоюзному соціалістичному змаганні і нагороджена перехідним Червоним прапором Наркомзему СРСР.
- 7 лютого 1937 року за участю 400 піонерів і учнів шкіл району і учнів шкіл району відбулася перша районна дитяча олімпіада.
- У 1937 році районі діяли дитбудинок № 42 на 160 дітей, 78 колгоспних дитячих ясел на 2508 дітей, двоє радгоспних ясел на 58 дітей.
- У червні 1937 року відбувся перший випуск десятикласників Гуляйпільської середньої школи.
- На 1 серпня 1937 року в районі налічувалося 447 осіб неписьменних і 14000 малописьменних.

Добірку підготував Іван КУШНІРЕНКО

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-52-3
(Пд-З)

22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
  НБУ
валюта вартість
EUR31.7552 -0.14855
RUB0.42114 -0.0007
USD27.9486 -0.03224
 • ОВЕН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ТЕЛЕЦ
  День придаст решимости Вашим действиям. Любовные разочарования будут Вами переноситься с трудом. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Если решается жилищный вопрос, то необходимо будет "покрутиться", чтобы не остаться в дураках. Успешны знакомства и поездки.
 • РАК
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Вас может ожидать много неотложной работы дома. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Пришло время пожинать плоды.
 • ЛЕВ
  День придаст решимости Вашим действиям. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ДЕВА
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожны с автомобилем.
 • ВЕСЫ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Возрастет вероятность отравления. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • СКОРПИОН
  День придаст решимости Вашим действиям. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • СТРЕЛЕЦ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • КОЗЕРОГ
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ВОДОЛЕЙ
  День придаст решимости Вашим действиям. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • РЫБЫ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви шановні відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе