СЕРЦЕ, ВІДКРИТЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Газета "Актуальний погляд" 8-11-2018, 09:58 97   

СЕРЦЕ, ВІДКРИТЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Напередодні свята працівників культури та аматорів народного мистецтва, а також у процесі підготовки  матеріалів для майбутньої книжки про «дітей війни», ми поспілкувалися з учасником хору ветеранів Віктором Івановичем Горпиничем.

…Зимові вечори довгі, як його спогади про відболіле та пережите. Вони перед очима Віктора Івановича, ніби кінокадри на екрані. І відбиваються на його привітному обличчі то смутком, то посмішкою.
Цю надзвичайно скромну людину знає і поважає багато гуляйпільців. 7 листопада В. І. Горпинич зустрів свій 82-й день народження. Тож з цієї нагоди хочеться висловити іменинникові багато добрих, теплих слів, які він заслужив своїм життям.
Народився Віктор Іванович 7 листопада 1936 року в селі Варварівці в сім’ї коваля Івана Федоровича і колгоспниці Ганни Прокопівни Горпиничів. Крім Віктора, у родині було ще двоє дітей: старша сестра і молодший брат.
Їхню сім’ю, як і сім’ї односельців, в основному годував город та домашнє господарство. Батьки днями працювали в колгоспі без відпусток, а часто й без вихідних, тому дітям доводилося доглядати за городом і за господарством. Можливо, саме це й загартувало хлопця, бо він ні в дитинстві, ні у зрілому віці не боявся, та й тепер не боїться труднощів і нестатків.
Малий Вітя - школяр навчався у Варварівській школі. Директором школи працював Василь Сергійович Репетун. Зимою хлопець ходив до школи, а літом вже після 4 класу заробляв трудодні – носив воду полільникам, збирав колоски, виливав ховрахів, пізніше возив гарбою жінок у степ і з степу додому.
Часто й тепер згадує, як жінки засмаглі, обвітрені, стомлені після довгого літнього дня посідають на гарбу і всю дорогу до самого дому співають пісні. А як гарно та проникливо співали! З тих пір він і сам на все життя полюбив мелодійні українські пісні.
Віктор Іванович добре пам’ятає, як у голод 1947 року, вони, сільські діти, ловили рибу, раків у річці Гайчурі, збирали молюски і так втамовували нестерпний голод.
Так і минало швидкоплинне, коротке дитинство сільських дітлахів, які дуже рано знайомилися з важкою селянською працею і рано пізнавали ціну черствому, але від того не менш святому шматку хліба.
Уже 15-літнім Віктор повністю перейшов «на свій хліб» - пішов працювати на державний цегельний завод: вивантажував вручну з печей ще гарячу цеглу. Це була дуже важка робота.
Віктора Івановича ще з дитинства приваблювала техніка, всілякі хитромудрі механізми. Йому завжди кортіло «докопатися» самому, як вони працюють, як їх вдосконалити. Тому він вирішив перейти працювати на взуттєву фабрику, де трудився до армії два роки. Зарекомендував себе дисциплінованим, серйозним і здібним робітником.
Уся його служба з 1955 до 1958 року в обмеженому контингенті радянських військ пройшла в Німецькій Демократичній Республіці, де опанував професію радіотелеграфіста. Був активним учасником художньої самодіяльності, ротним заспівувачем.

СЕРЦЕ, ВІДКРИТЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Після демобілізації знову працював на взуттєвій фабриці з 1958-го до 2000 року (до самої ліквідації підприємства). За цей час освоїв всі процеси пошиву взуття, досконало знав швецькі машини, всі верстати, прилади, конвеєри та іншу техніку. У трудовій книжці Віктора Івановича записано 76 наказів – подяк (на видачу грошових премій за раціоналізаторські пропозиції, нагородження грамотами за сумлінну і добросовісну працю). Він нагороджений медаллю «Ветеран праці». Всі люди, які працювали в той час на підприємстві, добрим словом відгукуються про В. І. Горпинича.
- Якщо на зміні Віктор Іванович, то простою через неполадки не буде, бо він миттєво усуне будь-які несправності, - говорить Ніна Іванівна Жовніренко.

Жінки до нього зверталися і з побутовими питаннями: то сапу чи сокиру нагострити, то за порадою і він всім чим міг допомагав.
Там же на фабриці Віктор Іванович зустрів своє кохання – Нінель Яківну. В 1961 році вони побралися і прожили в шлюбі до 1999 року, виховали дві дочки: Таню та Оленку. Сім’я їхня жила дружно, в мирі, злагоді й взаємоповазі.
Нінель Яківна працювала на керівних посадах, також користувалася авторитетом в колективі… Але, як мовиться, життя прожити – не поле перейти. В 1999 році Нінель Яківни не стало. Невимовне горе спіткало Віктора Івановича і його дітей, але потрібно було жити і допомагати дітям і онукам стати на ноги.
У даний час обидві доньки мають свої сім’ї. Свого татка і дідуся не залишають без уваги, підтримують і допомагають чим можуть. Оленка при першій нагоді відвідує тата, привозить свіжі гарячі страви, пере білизну. Таня живе далеко, але часто телефонує і підтримує.
Сам Віктор Іванович, не зважаючи на поважний вік, не збирається здавати свої позиції. Він активний учасник самодіяльного хору «Ветеран». Більше того, маючи сильний гарний голос, він – соліст хору. За три роки перебування в колективі жодного разу не пропустив репетицію без поважних причин, дуже серйозно і відповідально ставиться до кожного виступу, адже пісня для нього – це саме життя.
У вільний від репетицій час Віктор Іванович ще й досі ремонтує швейні машинки. До нього звертаються за допомогою майже щодня і він нікому не відмовляє, бо має щедре, відкрите серце.
В. І. Горпиничу не бракує друзів. Одними з них є Олександр Миколайович Селімов та Анатолій Лазарович Столяренко.
- Ми щиро і сердечно вітаємо нашого товариша з черговим днем народження, - кажуть вони, - від душі бажаємо міцного здоров’я, благополуччя і довгих-довгих років життя.
Ми теж приєднуємося до цих привітань і побажань.

Іван Кушніренко

  • Подобається
  • +1
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+7...+99-15
(Пд)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR31.3988 -0.0486
RUB0.41693 +0.00751
USD27.7743 -0.06515
  • ОВЕН
    Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Будьте осторожны с автомобилем.
  • ТЕЛЕЦ
    День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
  • БЛИЗНЕЦЫ
    Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Будьте осторожны с электроприборами.
  • РАК
    Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Благоприятны предпринимательство и торговля.
  • ЛЕВ
    День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
  • ДЕВА
    Активный, творческий день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
  • ВЕСЫ
    День вряд ли будет богат событиями. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
  • СКОРПИОН
    Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
  • СТРЕЛЕЦ
    Сегодня возможны перемены. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. В голову придут плодотворные идеи.
  • КОЗЕРОГ
    Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. В первой половине дня возможны нарушения планов.
  • ВОДОЛЕЙ
    День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
  • РЫБЫ
    Сегодня вы будете душой компании. Многие получат премии или гонорары. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе