До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

Газета "Актуальний погляд" 25-11-2018, 21:41 135   

До 95-річчя району: ІСТОРІЯ У ЦИФРАХ ТА ФАКТАХ

7 березня 1923 року постановою ВУЦКу утворено Гуляйпільський район. Відзначення цієї події перенесено на грудень. Тож ми продовжуємо вести тематичну рубрику, у якій розповідаємо Вам, шановні читачі, цікаві факти розвитку району.

 

60-ті роки
- У 1960 році колгоспи району витратили на капітальне будівництво 19 млн. 328 тис.карбованців.
- 11 грудня 1960 року в м. Гуляйполі почав працювати краєзнавчий музей.
- З 1961 року починається монтаж сільських АТС.
- У 1962 році на базі промислової артілі «Хімік» створено завод лакофарбових виробів.
- У 1965 році зернорадгосп «Гуляйпільський» почав спеціалізуватися на вирощуванні індиків.
- У 1966 році на базі міжколгоспбуду було збудовано цегельний завод.
- 1 червня 1966 року засновано Гуляйпільський район електромереж. Його першим керівником був Микола Єгорович Чіньков.
- У 1966 році в м. Гуляйполі почав діяти стадіон «Будівельник».
- На 1 січня 1967 року в районі проживало 53,4 тисячі чоловік, у т. ч. у сільській місцевості - 32,5 тисячі.
- У 1967 році колгосп імені Леніна нагороджено орденом Леніна.
- У 1967 році відбулося урочисте відкриття нового двоповерхового районного Будинку піонерів.
- У 1969 році створено Гуляйпільську лісомеліоративну станцію.

 

70-ті роки
- У 1970 році колектив фізкультури колгоспу «Україна» занесли до Книги спортивної слави України.
- У 1971 році голові колгоспу «Заповіт Леніна» Коровкі Г.К. присвоєно почесне звання Герой Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».
- З нагоди 50-річчя СРСР колгосп імені Карла Маркса нагороджено ювілейним Почесним Знаком ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР.
- У 1972 році на пайові внески 16 колгоспів району було введено в експлуатацію міжгосподарський комбікормовий завод.
- У 1973 році за виробничі успіхи у вирощуванні птиці на м’ясо птахофабрика «Гуляйпільська» нагороджена Червоним прапором Міністерства сільського господарства СРСР і ЦК профспілки працівників сільського господарства і Грамотою Верховної Ради СРСР.
- У 1974 році в районі налічувалося 4 стадіони, 9 спортзалів, 30 футбольних полів, 91 волейбольний і 10 городових майданчиків, 9 полів для гри в ручний м’яч.
- У 1976 році на базі радгоспу «Гуляйпільський» створено два птахорадгоспи «Гуляйпільський» та «Таврійський».
- У 1977 році відкрили новий корпус СШ №1 у м. Гуляйполі.
- З 1977 року в районі діє централізована бібліотечна система, яка об’єднувала 27 бібліотек.
- У 1979 році в районі було 75 первинних організацій ДТСААФ, які об’єднували 18200 чоловік.
- За 1979-1980 роки спортивно-технічний клуб ДТСААФ підготував: водіїв-любителів – 138, мотоциклістів – 235, секретарів-друкарок – 60, водіїв мотоколясок – 17.

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-35-8
(З)

22.02Міжнародний день підтримки жертв злочинів
01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
04.03Масниця
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR30.6588 -0.06393
RUB0.412 +0.00069
USD27.0026 -0.08493
 • ОВЕН
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не исключено, что вечером Вас ждет радостное свидание. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • ТЕЛЕЦ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, придется взвалить на себя все домашние обязанности или ухаживать за больным родственником. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • РАК
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ЛЕВ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • ДЕВА
  День подобьет Вас на споры со старшими. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • СКОРПИОН
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • СТРЕЛЕЦ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Доверительная беседа вернет Вам уверенность в своих силах. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Не исключено неблагоприятное известие или неблагоприятное стечение обстоятельств. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • РЫБЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Ваша сдержанность будет воспринята близким человеком как невнимание, что может привести к недоразумениям и обидам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Выгодно покупать валюту.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе