ЩО ТАКЕ ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ? ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ?

Газета "Актуальний погляд" 7-01-2019, 18:33 89   

ЩО ТАКЕ ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ? ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ?

Сьогодні в нашому суспільстві точаться дискусії як щодо медичної реформи, так і щодо створюваних її реформаторами госпітальних округів. Міністерство охорони здоров’я стверджує, що на місцях люди отримають доступ до якісних послуг і великих можливостей, але гуляйпільці хвилюються: чи не втратять вони й те, що мають зараз.
Ми спробували розібратися, що являє собою медична реформа та як вона працює, і звернулися за роз’ясненнями до виконуючого обов’язки головного лікаря КУ «Гуляйпільська центральня районна лікарня» Гуляйпільської районної ради Анатолія Володимировича Трусова. Ось що він розповів:

- Питання медичної реформи сьогодні обговорюється майже на всіх рівнях. Про неї не говорить, мабуть, тільки лінивий. І це зрозуміло, адже земляків цікавить питання: де і як лікуватися, якщо районна лікарня змінить свої функції. Про медичну реформу йшлося й на сесії районної ради 21 грудня минулого року. Про прийняте нею рішення я скажу трохи нижче.
По-перше, земляків турбує закриття діючих лікарень. По-друге, не згодні вони і з межами госпітальних округів. Якщо центр такого округу буде в місті Пологи, то уявіть, скільки потрібно буде часу, щоб привезти хворого із села Новодарівки в Пологівську лікарню та ще й розбитою дорогою (реформа передбачає 60 хвилин).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №932 про формування госпітальних округів у Запорізькій області створено п’ять таких округів (Запорізький, Василівський, Бердянський, Мелітопольський і Пологівський). Наш район, як і Оріхівський, Розівський, Більмакський і Токмацький, входить до Пологівського госпітального округу з центром у місті Пологи. Але не все так просто.
За своєю матеріальною базою Токмацька лікарня краще оснащена сучасною медичною технікою, ніж Пологівська, тому в нашому госпітальному окрузі буде дві лікарні інтенсивного лікування.
Щоб стати таким медичним закладом й отримати ліцензію, потрібно створити необхідну базу.
Основними вимогами до лікарні інтенсивного лікування другого рівня є те, що в ній повинні прийняти за рік не менше 400 пологів і зробити до 1000 полосних операцій. Тому в нашому районі вже немає пологового відділення (аналогічні відділення віддадуть і сусідні райони у місто Пологи). Те ж буде і з хірургічними відділеннями.
Отже, за визначенням Міністерства охорони здоров’я лікарня інтенсивного лікування другого рівня – "це заклад охорони здоров'я, що забезпечує надання спеціалізованої медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умов дорослим і дітям у гострому стані захворювання або із хронічним захворюванням". З обов'язковим відділенням надання екстреної (невідкладної) допомоги.
- Для чого потрібні госпітальні округи?
- Для оптимізації. Про це сказано і в тексті затвердженої Кабміном Постанови, де говориться, що «прийняття рішення (визначення порядку створення госпітальних округів) дозволить оптимізувати ресурси закладів охорони здоров'я, підвищити ефективність використання бюджетних коштів, які спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної медичної допомоги".
- А що буде із нашою центральною районною лікарнею, якщо запрацюють госпітальні округи?
- Про це ще нічого невідомо. Але зазначу, що в госпітальному окрузі створена госпітальна рада, у якій є 4 представники нашого району. До середини січня рада має презентувати план розвитку госпітального округу, і цей план має затвердити місцева влада та оприлюднити його, щоб про нього знало населення регіону. Що буде з нашою центральною лікарнею, то цим питанням має опікуватися місцева влада, що вона й робить.
Так, первинна ланка медичного обслуговування в нас уже реформувалася, і з 1-го січня сімейні лікарі будуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я України за пролікований випадок та за кількість набраних декларацій. Така система оплати буде впроваджуватися з 1 липня 2019 року на лікарні вторинної ланки. Для цього нам потрібно автономізуватися і такий початок уже покладено 21 грудня минулого року, коли сесія районної ради прийняла рішення №20 «Про припинення функціонування комунальної установи «Гуляйпільська центральна районна лікарня» Гуляйпільської районної ради шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Гуляйпільська центральна районна лікарня» районної ради.
Отже, з 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги. Це означає, що у 2019 році нова модель фінансування почне працювати в поліклініках, а з 2020 року - і в стаціонарних відділеннях. Національна служба здоров’я України буде оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, лабораторні та діагностичні послуги. А щоб це сталося, то однією з умов є забезпечення комп’ютерами робочих місць всіх спеціалістів поліклініки. Відсутність комп’ютерної техніки, доступу до мережі Інтернет не дозволить медичним працівникам поліклінік працювати в єдиному медичному просторі, у тому числі заповнювати дані в електронних медичних картках. Відповідно Національна служба здоров’я України не буде спроможна оплачувати надані послуги. Тому при формуванні регіональних бюджетів на 2019 рік необхідно обов’язково передбачити видатки для закладів охорони здоров’я з урахуванням комп’ютеризації поліклінік. А це для нашого району складає додатково 500 тисяч гривень.
- А що буде з персоналом вашої лікарні, коли запрацюють лікарні інтенсивного лікування?
- Коли лікарня буде працювати за новим фінансовим механізмом і коли будуть відшкодовуватися кошти за пролікований випадок та лікарня працюватиме за господарським кодексом, а не через державні субвенції, як це відбувається зараз, то тоді враховуватимуться всі аспекти, в тому числі й кількість персоналу.
На сьогодні питання про масове скорочення штату не стоїть. Усе це вирішуватиметься конкретною терито- рією за умови додаткового фінансування після ретельного вивчення. Але однозначно, поки не запрацюють повноцінно госпітальні округи, не відремонтують автошляхи, відділення екстремальної медичної допомоги, яке базується в ЦРЛ, не доукомплектується третьою бригадою (їх зараз дві), ми повинні максимально зберегти всі стаціонарні відділення.

Іван Кушніренко

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-03-3
(З, Пд-З)

19.01Водохреща
20.01День Автономної Республіки Крим
22.01День Соборності України
25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
  НБУ
валюта вартість
EUR31.9471 +0.04822
RUB0.42191 +0.00238
USD28.0336 +0.02511
 • ОВЕН
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Отложите решение любых финансовых проблем, не подписывайте никаких документов. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ТЕЛЕЦ
  День вряд ли будет богат событиями. Возрастет вероятность отравления. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • РАК
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • ЛЕВ
  День вряд ли будет богат событиями. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • ДЕВА
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ВЕСЫ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • СКОРПИОН
  День вряд ли будет богат событиями. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Возможны приятные приключения. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • ВОДОЛЕЙ
  День вряд ли будет богат событиями. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • РЫБЫ
  Сегодня следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе