Наскільки для людей «Доступні ліки» за державні кошти?

Газета "Актуальний погляд" 5-05-2019, 07:24 101   

Наскільки для людей «Доступні ліки» за державні кошти?

У квітні 2017 року стартувала програма "Доступні ліки", у рамках якої  пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримувати необхідні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Раніше, для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно було звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. З 1 квітня 2019 року ліки за програмою «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. 

 

Такі зміни турбують гуляйпільців, особливо жителів сіл, більшість із яких – це літні люди, котрим дуже складно дістатися до міста, щоб отримати життєвонеобхідні ліки.
За роз’ясненнями ми звернулися до в.о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Аліни Кучеренко.
«Перший квартал поточного року ми працювали за програмою «Доступні ліки», видаючи паперові рецепти. У той час ми отримували напряму фінансування з державного бюджету. Тепер же, з 1 квітня, оплата за рецепти повністю перейшла в повноваження Національної служби здоров’я України, і кошти нам, як закладу, не виділяються, а напряму компенсуються аптекам, які беруть участь у цій програмі й підписали необхідний договір з НСЗУ.
На сьогодні в гуляйпільському районі лише одна «Народна аптека» зареєструвалася в електронній системі та співпрацює з нами, видаючи ліки за електронними рецептами. Звісно, цього дуже мало. Особливо це незручно для сільських жителів, які, окрім, наприклад, проблем зі здоров’ям, залежать ще від транспорту, якості доріг тощо. Ці незручності були й раніше, адже лише в селі Успенівці є аптека, жителі ж інших територій все одно мусили приїздити до міста. Зараз ми ведемо перемовини й з іншими аптеками міста, аби вони приєдналися до електронної системи в найближчий час.
Існує інша процедура отримання ліків. Наприклад, пацієнтам, які не можуть самостійно прийти до лікаря, здебільшого допомагають рідні або соціальні працівники. За необхідності або на прохання пацієнта, чи якщо людина не має мобільного телефону, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта. Із цим консультаційним висновком можна звертатися до аптеки, що бере участь у програмі «Доступні ліки» та отримати необхідні ліки. Зазначу, що для того, щоб скористатися програмою «Доступні ліки» пацієнт обов’язково повинен укласти декларацію з лікарем.
Поки що зарано робити висновки щодо таких змін роботи програми «Доступні ліки». Ми працюємо над тим, щоб наші пацієнти отримували якісні медичні послуги та безперешкодно могли отримувати необхідні медикаменти за державною програмою».

Спілкувалася Євгенія БЕРЕЖНА

 

Редакція: Нові зміни в схемі отримання «доступних» ліків викликали різні коментарі. Єдине, про що можна стверджувати, без сумнівів, так це те, що знову нашу медицину реформують абияк, вносять зміни, а от адекватні умови для їхньої реалізації не створюють. Як наслідок – страждають звичайні люди. Чи є кому до них діло?

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+31...+334-3
(З, Пд-З)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України
  НБУ
валюта вартість
EUR27.8482 -0.38542
RUB0.38097 -0.00333
USD25.1428 -0.1788
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РАК
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Возможны приятные приключения. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Будьте осторожны с компьютером.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • ДЕВА
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВЕСЫ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Многие получат премии или гонорары. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • СТРЕЛЕЦ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • КОЗЕРОГ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • РЫБЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе