Наскільки для людей «Доступні ліки» за державні кошти?

Газета "Актуальний погляд" 5-05-2019, 07:24 49   

Наскільки для людей «Доступні ліки» за державні кошти?

У квітні 2017 року стартувала програма "Доступні ліки", у рамках якої  пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримувати необхідні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Раніше, для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно було звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. З 1 квітня 2019 року ліки за програмою «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. 

 

Такі зміни турбують гуляйпільців, особливо жителів сіл, більшість із яких – це літні люди, котрим дуже складно дістатися до міста, щоб отримати життєвонеобхідні ліки.
За роз’ясненнями ми звернулися до в.о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Аліни Кучеренко.
«Перший квартал поточного року ми працювали за програмою «Доступні ліки», видаючи паперові рецепти. У той час ми отримували напряму фінансування з державного бюджету. Тепер же, з 1 квітня, оплата за рецепти повністю перейшла в повноваження Національної служби здоров’я України, і кошти нам, як закладу, не виділяються, а напряму компенсуються аптекам, які беруть участь у цій програмі й підписали необхідний договір з НСЗУ.
На сьогодні в гуляйпільському районі лише одна «Народна аптека» зареєструвалася в електронній системі та співпрацює з нами, видаючи ліки за електронними рецептами. Звісно, цього дуже мало. Особливо це незручно для сільських жителів, які, окрім, наприклад, проблем зі здоров’ям, залежать ще від транспорту, якості доріг тощо. Ці незручності були й раніше, адже лише в селі Успенівці є аптека, жителі ж інших територій все одно мусили приїздити до міста. Зараз ми ведемо перемовини й з іншими аптеками міста, аби вони приєдналися до електронної системи в найближчий час.
Існує інша процедура отримання ліків. Наприклад, пацієнтам, які не можуть самостійно прийти до лікаря, здебільшого допомагають рідні або соціальні працівники. За необхідності або на прохання пацієнта, чи якщо людина не має мобільного телефону, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта. Із цим консультаційним висновком можна звертатися до аптеки, що бере участь у програмі «Доступні ліки» та отримати необхідні ліки. Зазначу, що для того, щоб скористатися програмою «Доступні ліки» пацієнт обов’язково повинен укласти декларацію з лікарем.
Поки що зарано робити висновки щодо таких змін роботи програми «Доступні ліки». Ми працюємо над тим, щоб наші пацієнти отримували якісні медичні послуги та безперешкодно могли отримувати необхідні медикаменти за державною програмою».

Спілкувалася Євгенія БЕРЕЖНА

 

Редакція: Нові зміни в схемі отримання «доступних» ліків викликали різні коментарі. Єдине, про що можна стверджувати, без сумнівів, так це те, що знову нашу медицину реформують абияк, вносять зміни, а от адекватні умови для їхньої реалізації не створюють. Як наслідок – страждають звичайні люди. Чи є кому до них діло?

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+12...+145-9
(Пд-З)

29.05Міжнародний день миротворців
  НБУ
валюта вартість
EUR29.385 +0.24087
RUB0.40836 +0.00375
USD26.3047 +0.19225
 • ОВЕН
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Мечты должны соответствовать реальности. При встрече с любимым человеком, возможны серьезные осложнения отношений, вплоть до размолвки. Пришло время пожинать плоды.
 • ТЕЛЕЦ
  День хорош для деловых начинаний. Ваша работа и долг перед близкими поглотят все Ваше внимание. Тщательней контролируйте возросшую обидчивость, чтобы избежать ссор дома. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. В отношении с начальством не рекомендуется терять чувство меры и такта. Хороший момент для начала ремонта, переделок в квартире, покупки мебели. Будьте осторожны с автомобилем.
 • РАК
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Встреча с любимым человеком будет необыкновенно страстной. Возможна встреча с человеком, с которым Вы некогда были связаны по работе и не виделись очень давно. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ЛЕВ
  День хорош для деловых начинаний. День пройдет эффективно, если Вы направите свой потенциал на решение дел, требующих физическую нагрузку. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ДЕВА
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ВЕСЫ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. На вечер можно запланировать поход к парикмахеру. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День хорош для деловых начинаний. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • КОЗЕРОГ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош для деловых начинаний. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки начать что-либо новое не увенчаются успехом, встречи, назначенные на сегодня, отменятся по независящим от Вас причинам. Успешны знакомства и поездки.
 • РЫБЫ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Пришло время пожинать плоды.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе