За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

Газета "Актуальний погляд" 29-07-2019, 12:31 160   

За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

За даними МВФ населення України значно скоротиться протягом наступних 30 років через низьку народжуваність та еміграцію. На кінець 2018 року чисельність населення становила 42,047 млн осіб, що дещо менше офіційних даних Держстату (42,153 млн осіб).
МВФ прогнозує, що на кінець 2024 року ця цифра складе 41,047 млн чоловік, даючи такі розрахунки:
2019 рік – 41, 878 млн осіб,
2020 рік – 41, 711 млн осіб,
2021 рік – 41,711 млн осіб,
2022 рік – 41, 378 млн осіб,
2023 рік – 41, 212 млн осіб,
2014 рік – 41, 047 осіб.
Таким чином, за шість років кількість населення зменшиться на 1 млн осіб.
Як відзначають експерти фонду, ці зміни будуть мати значні наслідки для економічного зростання, рівня життя та фінансової стабільності держави, оскільки навіть незважаючи на законодавче збільшення віку виходу на пенсію, у країні очікується зниження числа працюючих.
Тож за даними фонду, до 2050 року чисельність робочої сили в Україні скоротиться більш ніж на третину.
Головною причиною цього є низький рівень життя громадян та занепад економіки країни.
Наприклад, аналізуючи стан економіки країни, заступник директора агентства "Експерт Рейтинг" Віталій Шапран говорить про те, що швидше за все зростання економіки в нас нульове або 1%. Причинами цього є залежність від сировинних ринків, відсутність стимулів для внутрішнього ринку та великого притоку іноземних інвестицій. За словами експерта, для якісного економічного зростання потрібно, щоб воно чимось фінансувалося. А в найближчій перспективі таких джерел фінансування він не бачить. Натомість в Уряді не можуть запропонувати перелік ресурсів, який би привів до економічного зростання й не створюють умов цього.
Ще одним важливим фактором є те, що за висновками експертів ООН людство – старіє, і до 2025 року чисельність людей віком від 65 років подвоїться – до 1,2 мільярда осіб. А у 2050 році буде до 1,6 мільярда. Це ж стосується і України, оскільки в нашій державі смертність у рази перевищує народжуваність.
Деякі країни вирішують демографічне питання за рахунок підвищення рівня життя населення, розвитку економіки та створення нових робочих місць, залучаючи не тільки власне населення, а й мігрантів для сезонної роботи. Наприклад, Чехія, Польща та Словаччина - країни, на заробітки до яких уже виїхали тисячі українців, нещодавно спростили процедури для іноземних працівників з окремих країн, що не входять в ЄС (особливо для України).
Ми ж у своїй рідній країні бачимо зовсім іншу картину: відсутність роботи, мізерні зарплати та пенсії, захмарні ціни на продукти та комунальні послуги, і як наслідок, маємо цифри, котрі шокують.

Євгенія БЕРЕЖНА

(За матеріалами сайту УНН та інтернет видань)

 • Подобається
 • -1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


  «    Серпень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 
Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України
  НБУ
валюта вартість
 • ОВЕН
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Исключительно плодотворный рабочий день. Работы окажется снова в избытке, но она, как никогда, Вас раздражает и утомляет. Вероятно получение премии.
 • ТЕЛЕЦ
  День придаст решимости Вашим действиям. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. Смело идите на контакт с представителями иностранной организации. В голову придут плодотворные идеи.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вы сможете начать любое сложное дело. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РАК
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Возможны приятные приключения. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Если Вы в ссоре, самое время помириться. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ДЕВА
  Сегодня можно вполне рассчитывать на успех в делах. Исключительно плодотворный рабочий день. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Успешным окажется обращение в органы власти.
 • ВЕСЫ
  День хорош для деловых начинаний. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. При встрече с любимым человеком, возможны серьезные осложнения отношений, вплоть до размолвки. Смело назначайте свидания.
 • СКОРПИОН
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня предстоят незапланированные траты. Возможны приятные приключения. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • КОЗЕРОГ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ВОДОЛЕЙ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Исключительно плодотворный рабочий день. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • РЫБЫ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. Романтическое настроение не позволит заниматься скучной работой. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе