За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

Газета "Актуальний погляд" 29-07-2019, 12:31 64   

За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

За даними МВФ населення України значно скоротиться протягом наступних 30 років через низьку народжуваність та еміграцію. На кінець 2018 року чисельність населення становила 42,047 млн осіб, що дещо менше офіційних даних Держстату (42,153 млн осіб).
МВФ прогнозує, що на кінець 2024 року ця цифра складе 41,047 млн чоловік, даючи такі розрахунки:
2019 рік – 41, 878 млн осіб,
2020 рік – 41, 711 млн осіб,
2021 рік – 41,711 млн осіб,
2022 рік – 41, 378 млн осіб,
2023 рік – 41, 212 млн осіб,
2014 рік – 41, 047 осіб.
Таким чином, за шість років кількість населення зменшиться на 1 млн осіб.
Як відзначають експерти фонду, ці зміни будуть мати значні наслідки для економічного зростання, рівня життя та фінансової стабільності держави, оскільки навіть незважаючи на законодавче збільшення віку виходу на пенсію, у країні очікується зниження числа працюючих.
Тож за даними фонду, до 2050 року чисельність робочої сили в Україні скоротиться більш ніж на третину.
Головною причиною цього є низький рівень життя громадян та занепад економіки країни.
Наприклад, аналізуючи стан економіки країни, заступник директора агентства "Експерт Рейтинг" Віталій Шапран говорить про те, що швидше за все зростання економіки в нас нульове або 1%. Причинами цього є залежність від сировинних ринків, відсутність стимулів для внутрішнього ринку та великого притоку іноземних інвестицій. За словами експерта, для якісного економічного зростання потрібно, щоб воно чимось фінансувалося. А в найближчій перспективі таких джерел фінансування він не бачить. Натомість в Уряді не можуть запропонувати перелік ресурсів, який би привів до економічного зростання й не створюють умов цього.
Ще одним важливим фактором є те, що за висновками експертів ООН людство – старіє, і до 2025 року чисельність людей віком від 65 років подвоїться – до 1,2 мільярда осіб. А у 2050 році буде до 1,6 мільярда. Це ж стосується і України, оскільки в нашій державі смертність у рази перевищує народжуваність.
Деякі країни вирішують демографічне питання за рахунок підвищення рівня життя населення, розвитку економіки та створення нових робочих місць, залучаючи не тільки власне населення, а й мігрантів для сезонної роботи. Наприклад, Чехія, Польща та Словаччина - країни, на заробітки до яких уже виїхали тисячі українців, нещодавно спростили процедури для іноземних працівників з окремих країн, що не входять в ЄС (особливо для України).
Ми ж у своїй рідній країні бачимо зовсім іншу картину: відсутність роботи, мізерні зарплати та пенсії, захмарні ціни на продукти та комунальні послуги, і як наслідок, маємо цифри, котрі шокують.

Євгенія БЕРЕЖНА

(За матеріалами сайту УНН та інтернет видань)

 • Подобається
 • -1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+24...+263-4
(Пд, Пд-З)

23.08День Державного Прапора України
24.08День Незалежності України
  НБУ
валюта вартість
EUR27.8482 -0.38542
RUB0.38097 -0.00333
USD25.1428 -0.1788
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РАК
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Возможны приятные приключения. Не принимайте никаких важных решений и серьезных обязательств - на сегодняшний день время для этого еще не настало. Будьте осторожны с компьютером.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • ДЕВА
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Исключите сегодня из своего меню мясо, замените его овощами. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВЕСЫ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Многие получат премии или гонорары. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • СТРЕЛЕЦ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • КОЗЕРОГ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Вы ведете правильную финансовую политику, но постоянно возникают искушения, и надо разумно распорядиться своими средствами. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • РЫБЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе