За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

Газета "Актуальний погляд" 29-07-2019, 12:31 95   

За 30 років кількість працюючих людей в Україні скоротиться на третину

За даними МВФ населення України значно скоротиться протягом наступних 30 років через низьку народжуваність та еміграцію. На кінець 2018 року чисельність населення становила 42,047 млн осіб, що дещо менше офіційних даних Держстату (42,153 млн осіб).
МВФ прогнозує, що на кінець 2024 року ця цифра складе 41,047 млн чоловік, даючи такі розрахунки:
2019 рік – 41, 878 млн осіб,
2020 рік – 41, 711 млн осіб,
2021 рік – 41,711 млн осіб,
2022 рік – 41, 378 млн осіб,
2023 рік – 41, 212 млн осіб,
2014 рік – 41, 047 осіб.
Таким чином, за шість років кількість населення зменшиться на 1 млн осіб.
Як відзначають експерти фонду, ці зміни будуть мати значні наслідки для економічного зростання, рівня життя та фінансової стабільності держави, оскільки навіть незважаючи на законодавче збільшення віку виходу на пенсію, у країні очікується зниження числа працюючих.
Тож за даними фонду, до 2050 року чисельність робочої сили в Україні скоротиться більш ніж на третину.
Головною причиною цього є низький рівень життя громадян та занепад економіки країни.
Наприклад, аналізуючи стан економіки країни, заступник директора агентства "Експерт Рейтинг" Віталій Шапран говорить про те, що швидше за все зростання економіки в нас нульове або 1%. Причинами цього є залежність від сировинних ринків, відсутність стимулів для внутрішнього ринку та великого притоку іноземних інвестицій. За словами експерта, для якісного економічного зростання потрібно, щоб воно чимось фінансувалося. А в найближчій перспективі таких джерел фінансування він не бачить. Натомість в Уряді не можуть запропонувати перелік ресурсів, який би привів до економічного зростання й не створюють умов цього.
Ще одним важливим фактором є те, що за висновками експертів ООН людство – старіє, і до 2025 року чисельність людей віком від 65 років подвоїться – до 1,2 мільярда осіб. А у 2050 році буде до 1,6 мільярда. Це ж стосується і України, оскільки в нашій державі смертність у рази перевищує народжуваність.
Деякі країни вирішують демографічне питання за рахунок підвищення рівня життя населення, розвитку економіки та створення нових робочих місць, залучаючи не тільки власне населення, а й мігрантів для сезонної роботи. Наприклад, Чехія, Польща та Словаччина - країни, на заробітки до яких уже виїхали тисячі українців, нещодавно спростили процедури для іноземних працівників з окремих країн, що не входять в ЄС (особливо для України).
Ми ж у своїй рідній країні бачимо зовсім іншу картину: відсутність роботи, мізерні зарплати та пенсії, захмарні ціни на продукти та комунальні послуги, і як наслідок, маємо цифри, котрі шокують.

Євгенія БЕРЕЖНА

(За матеріалами сайту УНН та інтернет видань)

 • Подобається
 • -1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16...+183-4
(Пд, Пд-З)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня возможны перемены. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ТЕЛЕЦ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Все неприятности подстерегающие вас сегодня, воспринимайте без эмоций. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • РАК
  Сегодня возможны перемены. Вы сможете проявить свои таланты в профессиональной сфере деятельности. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Вас будут волновать вопросы материального характера. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • ВЕСЫ
  Сегодня возможны перемены. Возможны проблемы с пищеварением. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СКОРПИОН
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Будьте осторожны с компьютером.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Исключительно плодотворный рабочий день. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВОДОЛЕЙ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • РЫБЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Влиятельные люди помогут вашему продвижению по службе. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу переконатись, що Гуляйполе має славний славне минуле. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе