ЧИ ВИГІДНО СЬОГОДНІ ЗАЙМАТИСЯ ТОРГІВЛЕЮ?

Газета "Актуальний погляд" 28-07-2019, 15:35 132   

ЧИ ВИГІДНО СЬОГОДНІ ЗАЙМАТИСЯ ТОРГІВЛЕЮ?

За останні роки, як відомо, гривня знецінилася, а з нею і купівельна спроможність українців. Тож як «живеться» продавцям в умовах кризи? Чим сьогодні вигідно займатися? Що продавати? Саме про це ми дізнавалися, спілкуючись із гуляйпільськими продавчинями.

Проаналізувавши гуляйпільський ринок, ми прийшли до висновку, що найбільш вигідним сьогодні є продаж продуктів харчування. Як відомо, він відрізняється нееластичним попитом. Це означає, що люди хочуть їсти кожен день, і тому будуть купувати продукти завжди, навіть якщо у двері постукає криза. За нашою оцінкою найуспішнішим є ринок фруктів і овочів.
Марія, продавець на ринку: «Звичайно, найпростіше займатися перепродажем фруктів та овочів. Та й для цього необхідні неабиякі затрати і фізичні сили. Але кожному з нас хочеться скуштувати й домашніх продуктів, тому рання черешня зі свого саду, полуниця, малина – ось те, що користується найбільшим попитом серед гуляйпільців. Звісно ціна на все це цього року була дещо вища, ніж за попередні, але варто враховувати, що доводиться і попотіти, аби нарвати кілограм черешні чи зібрати літрову банку малини. А ще й кошти за місце на базарі треба буде заплатити».
Широко поширеним зараз можна назвати продаж побутової продукції.
Оксана, продавець господарських матеріалів: «Практично кожному із гуляйпільців щодня необхідне придбання побутової дрібниці на зразок лампочки, десятка цвяхів або нового віника. Такі покупки зазвичай вони роблять у найближчому господарському магазині. Саме тому цією справою вигідно займатися там, де подібної товарної точки ще немає. Та відкриваючи такий магазин, його власник зіштовхується з неабиякими затратами: оформлення фізичної особи-підприємця, купівля чи оренда приміщення, щомісячні податки (а вони не такі вже й маленькі). Та ще й асортимент продукції повинен буде на рівні, щоб покупець не пішов від тебе до іншого магазину. Найпоширенішими зараз є посуд (тарілки, ложки, вилки, чашки, кухонні набори і ножі), інструменти для прибирання (відра, швабри, віники, щітки, пакети для сміття), залізні вироби (гачки, запори, замки, дверні петлі), побутова хімія, скатертини, серветки та інший текстиль. Дохід від цього всього сьогодні на середньому рівні, адже гуляйпільці, зазвичай, економлять на всьому. Та все ж краще, аніж зовсім сидіти без заробітку».
Ринок текстилю та взуття останнього часу, як бачать усі, страждає. Адже ціни на ці товари не співпадають з купівельною спроможністю більшості гуляйпільців. Погодьтеся, халат за 500 грн, хоч він і гарний, сукню за 800-1000 грн, чи туфлі за 1500 грн придбає далеко не кожен. Тому і шукають містяни й мешканці прилеглих сіл більш вигідні варіанти покупок: у мережі магазинів «55», у четвер, на ринку, де товари продають приїжджі продавці, у більш дешевих торгових точках.
Надія, продавець ринку «по четвергам»: «Ми купуємо свій товар на великих оптових складах, тому і його ціна відрізняється від інших. Звичайно, хтось лише дивиться, говорячи, що хочеться чогось більш красивого, більш оригінального. Але ж більш красиве буде і дорожче коштувати. Щодо нашого заробітку, то, звичайно, ми повинні установлювати адекватну ціну, щоб і люди купували, і нам вигода була, адже ми також платимо кошти за торгове місце, а ще й дорога, бензин тощо. Ще рік тому хотіла їхати до Польщі, бо грошей не було взагалі, а в мене родина, троє дітей. Потім запропонували мені зайнятися торгівлею, заробіток не надто великий і нестабільний, але ж це краще, ніж покидати дім та не бачити дітей».
Останнім часом у Гуляйполі, як і по всій Україні, зріс попит на купівлю товарів з Європи. Одні з них коштують дешевше, ніж українські, інші – дещо дорожче, але вони на порядок якісніші. Тому гуляйпільці і замовляють продукцію від чаю та кави до миючих засобів, порошу для прання тощо. Займатися продажем такої продукції можна і не маючи в розпорядженні торгового приміщення.
Юлія, реалізатор товарів з Європи в мережі Інтернет: «Сьогодні замовити європейську продукцію в Інтернеті досить просто. Надсилають її, зазвичай, або із Закарпаття, родичі ти, хто працює за кордоном, або із Києва, компанії, що займаються перепродажем. Витратами у цьому випадку можна вважати лише собівартість продукції та плату за доставку транспортними компаніями. Для реалізації ми дещо підвищуємо ціну на товар, щоб покрити витрати та мати свою вигоду. Заробіток, звичайно, нестабільний, але у нинішніх умовах ринку, я вважаю, він більш вигідний».
Поспілкувавшись із гуляйпільськими продавцями, ми пройшли висновку, що якщо б не торгівля, то іншого заробітку в них не було б. Тому це єдиний спосіб виживання для їхніх родин.
Вважається, що в період кризи, та ще й в маленькому місті, всі потенційно прибуткові ринкові ніші вже зайняті, а новий товар інтересу в покупців не викличе: найчастіше до такого висновку приходять люди, яким потрібні вагомі причини не починати власну справу. Насправді ніщо не заважає підприємцеві продавати те ж, що і конкуренти, проте основну увагу приділяти саме якості обслуговування.
Тож у День працівників торгівлі ми вітаємо всіх представників цієї славної професії і бажаємо їм міцного здоров’я, хороших заробітків, менше клопоту і більше позитивних турбот! Зі святом Вас, дорогі працівники торгівлі!

Спілкувалася Олена ЗЕЛЕНЯК

 • Подобається
 • +2
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16...+183-4
(Пд, Пд-З)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня возможны перемены. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ТЕЛЕЦ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Все неприятности подстерегающие вас сегодня, воспринимайте без эмоций. Невозможность выполнить некоторые из них вызовет раздражение. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • РАК
  Сегодня возможны перемены. Вы сможете проявить свои таланты в профессиональной сфере деятельности. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • ЛЕВ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Вас будут волновать вопросы материального характера. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ДЕВА
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • ВЕСЫ
  Сегодня возможны перемены. Возможны проблемы с пищеварением. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СКОРПИОН
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Будьте осторожны с компьютером.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Исключительно плодотворный рабочий день. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня возможны перемены. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВОДОЛЕЙ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Существует вероятность эмоциональных срывов, и, если вам предстоит обращаться в государственные инстанции, сохраняйте самообладание. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • РЫБЫ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Влиятельные люди помогут вашему продвижению по службе. Поэтому расплатитесь с кредиторами, тем более, что вскоре финансовые трудности сменит успех. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного порталу зможете ознайомитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського порталу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе