ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Газета "Актуальний погляд" 17-08-2019, 08:18 231   

ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ
ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Колишнього прикордонника, а сьогодні члена районної організації Спілки ветеранів прикордонників Володимира   Івановича Трояна знаю давно, ще по навчанню в Долинській восьмирічній школі: я ходив у шостий клас, а він - у п’ятий. Життя так склалося, що ми з ним зустрілися напередодні його 71-го дня народження.
Народився він 14 серпня 1948 року в сім’ї Івана Гавриловича і Валентини Іванівни Троянів, які проживали в селі Долинці нашого району. Батько працював ветеринарним лікарем у колгоспі імені Кірова, а мати – секретарем Долинської сільської ради. Разом із Володимиром виховувалася і сестра Валентина.
Володимир Іванович з теплотою згадує не тільки своїх батьків та покійну сестру, а й вчителів восьмирічної школи Платона Захаровича Колісника (директор), Валентину Петрівну Колісник, Григорія Сергійовича Шаповала, Любов Володимирівну Бушлю, Тамару Григорівну Литвиненко й інших.
-Тамара Володимирівна була моєю улюбленою вчителькою, бо вона була справедлива до мене, хоч я був трохи балуваний, - з доброю посмішкою говорить мій співбесідник.
Після закінчення восьмирічної школи багато життєвих шляхів відкривалися перед юнаком, та він обрав навчання в Запорізькому ПТУ №1, де вивчися на муляра. Далі працював муляром у Дніпропетровську, а перед призовом у армію здобув водійські права.
- Вони мені стали в нагоді на службі у прикордонних військах, - розповідає Володимир Іванович. - По закінченню навчання у Гардрутському загоні Червонопрапорного Закавказького округу мене направили служити стрілцем-водієм у вісімнадцяту прикордонну заставу, де я й пробув два роки і сім місяців. Разом зі мною служив земляк Григорій Кошляк.
- А як проходила служба?
- Служба проходила нормально. Як відмінника бойової і політичної підготовки й активного спортсмена, командування застави нагородило мене коротко терміновою відпусткою додому на 10 діб.
Як Володимир служив, про те красномовно розповідали нагрудні знаки «Відмінник Радянської Армії», «Відмінник - прикордонник», «Відмінник прикордонної служби».
У 1971 році одружився з Валентиною Олександрівною, а наступного року народився син Віталій. І тоді ж Володимир Іванович поїхав на роботу до Сибірі.
- Подався я за романтикою в Сибір, - скептично посміхається. - А Сибір не любить романтиків, там сувора дійсність і суворі кліматичні умови.
Згодом сюди перебралася і дружина з сином.
І все ж відповідальному водію і загартованому спортсмену такі умови життя сподобалися. Працював він і в лісгоспі в Іркутській області, і бригадиром бригади, яка брала участь у будівництві Байкало-Амурської магістралі. В Іркутську закінчив (заочно) залізничнобудівельний технікум.
Тут у них із дружиною народилася донька.
Коли в 2005 році батьки переїхали жити в Україну, в село Долинку, діти залишилися жити в Іркутській області.
- І чим ви займаєтеся у Долинці? – цікавлюся.
- Саме тут я знайшов захоплення всього життя - це розведення та догляд за бджолами.
- Як же ви закохалися в цих малих невтомних трудівниць?
- Не повірите, але з першого погляду. А було це так, - почав розповідати. – Спочатку я допомагав доглядати бджіл тодішньому керівнику колгоспу імені Кірова Миколі Володимировичу Віницькому (на жаль, покійному). А коли він побачив моє захоплення, то подарував мені вулик із бджолами.
Як виявилося, праця бджоляра – дуже складна, адже бджоли вимагають до себе постійної уваги.
На пасіку треба щодня заглядати: то води бджілкам налити, то подивитися, як вони себе ведуть, щоб не прогавити вильоту рою з вулика. А взимку інші турботи: треба пильнувати, щоб не залізла миша у вулик чи не завівся кліщ, перевірити чи не голодні комахи. Роботи вистачає і нудьгувати ніколи.
- У нашій організації ветеранів-прикордонників не тільки Володимир Іванович пасічник, їх у нас чимало, - підключається до розмови голова Спілки ветеранів прикордонників Олексій Петрович Кірієнко, - це Віктор Петрович Шевченко, Віктор Іванович Гринь, Микола Олександрович Кириченко, Микола Григорович Щащенко, Петро Семенович Чорненко, Ілля Миколайович Чаяло, Сергій Миколайович Нялко, Павло Петрович Гриценко.
Що ж до Володимира Івановича Трояна, то він є активним членом нашої організації. За його громадську діяльність, спортивне довголіття ми доручили йому нашу святиню – прапор. Він наш прапороносець.
- Володимире Івановичу, під час нашого спілкування чую, що ви дружите зі спортом?
- Так, зі спортом я дружу з дитинства, - почав розповідати. - Ще малим «тягав» саморобні спортивні снаряди, бо купованих у селі не було. І в школі, і на службі займався різними видами спорту, в армії мав перший розряд із військово-спортивного комлексу. Я і зараз щодня бігаю на далекі дистанції, підтримую спортивну форму, вранці обливаюся холодною водою.
- Володимир Іванович і у свої роки може дати фору молодим спортсменам, - додає Олексій Петрович. – Це він не раз довів на наших зібраннях.
…Якщо ви увечері побачити людину, яка біжить із Долинки на Рівний, а потім - до Верхньої Терси і назад, не дивуйтеся, то на тренування вийшов наш земляк Володимир Іванович Троян, якому 14 серпня виповнився 71 рік, тож нехай зозуля накує, Вам, земляче, ще багато славних літ.

 

Іван Кушніренко

 • Подобається
 • 0
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+15...+173-5
(Пд)

  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Ваша сдержанность будет воспринята близким человеком как невнимание, что может привести к недоразумениям и обидам. Уделите больше внимания детям, надолго не упускайте их из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Вы будете вполне здоровы, если не брать во внимание общее угнетенное состояние и некоторую нервозность. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • РАК
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • ЛЕВ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Следует обратите внимание на решение профессиональных задач. В течении дня следует избегать категоричности суждений и индивидуальной работы, требующей сосредоточенности. Уделите больше внимания любимому человеку.
 • ДЕВА
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Удачно сложатся любовные и семейные отношения.
 • ВЕСЫ
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • СКОРПИОН
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Все неприятности подстерегающие вас сегодня, воспринимайте без эмоций. Вам могут сделать выгодное деловое предложение, от которого не следует отказываться. Успешны знакомства и поездки.
 • СТРЕЛЕЦ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Пришло время пожинать плоды.
 • КОЗЕРОГ
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Вы сможете проявить свои таланты в профессиональной сфере деятельности. Приобретенное сегодня либо окажется со скрытым браком, либо вскоре разочарует Вас. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Вас будут волновать вопросы материального характера. При встрече с любимым человеком, возможны серьезные осложнения отношений, вплоть до размолвки. Будьте осторожны с автомобилем.
 • РЫБЫ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Тщательней контролируйте возросшую обидчивость, чтобы избежать ссор дома. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні відвідувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе