ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Газета "Актуальний погляд" 17-08-2019, 08:18 319   

ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ
ЙОГО ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Колишнього прикордонника, а сьогодні члена районної організації Спілки ветеранів прикордонників Володимира   Івановича Трояна знаю давно, ще по навчанню в Долинській восьмирічній школі: я ходив у шостий клас, а він - у п’ятий. Життя так склалося, що ми з ним зустрілися напередодні його 71-го дня народження.
Народився він 14 серпня 1948 року в сім’ї Івана Гавриловича і Валентини Іванівни Троянів, які проживали в селі Долинці нашого району. Батько працював ветеринарним лікарем у колгоспі імені Кірова, а мати – секретарем Долинської сільської ради. Разом із Володимиром виховувалася і сестра Валентина.
Володимир Іванович з теплотою згадує не тільки своїх батьків та покійну сестру, а й вчителів восьмирічної школи Платона Захаровича Колісника (директор), Валентину Петрівну Колісник, Григорія Сергійовича Шаповала, Любов Володимирівну Бушлю, Тамару Григорівну Литвиненко й інших.
-Тамара Володимирівна була моєю улюбленою вчителькою, бо вона була справедлива до мене, хоч я був трохи балуваний, - з доброю посмішкою говорить мій співбесідник.
Після закінчення восьмирічної школи багато життєвих шляхів відкривалися перед юнаком, та він обрав навчання в Запорізькому ПТУ №1, де вивчися на муляра. Далі працював муляром у Дніпропетровську, а перед призовом у армію здобув водійські права.
- Вони мені стали в нагоді на службі у прикордонних військах, - розповідає Володимир Іванович. - По закінченню навчання у Гардрутському загоні Червонопрапорного Закавказького округу мене направили служити стрілцем-водієм у вісімнадцяту прикордонну заставу, де я й пробув два роки і сім місяців. Разом зі мною служив земляк Григорій Кошляк.
- А як проходила служба?
- Служба проходила нормально. Як відмінника бойової і політичної підготовки й активного спортсмена, командування застави нагородило мене коротко терміновою відпусткою додому на 10 діб.
Як Володимир служив, про те красномовно розповідали нагрудні знаки «Відмінник Радянської Армії», «Відмінник - прикордонник», «Відмінник прикордонної служби».
У 1971 році одружився з Валентиною Олександрівною, а наступного року народився син Віталій. І тоді ж Володимир Іванович поїхав на роботу до Сибірі.
- Подався я за романтикою в Сибір, - скептично посміхається. - А Сибір не любить романтиків, там сувора дійсність і суворі кліматичні умови.
Згодом сюди перебралася і дружина з сином.
І все ж відповідальному водію і загартованому спортсмену такі умови життя сподобалися. Працював він і в лісгоспі в Іркутській області, і бригадиром бригади, яка брала участь у будівництві Байкало-Амурської магістралі. В Іркутську закінчив (заочно) залізничнобудівельний технікум.
Тут у них із дружиною народилася донька.
Коли в 2005 році батьки переїхали жити в Україну, в село Долинку, діти залишилися жити в Іркутській області.
- І чим ви займаєтеся у Долинці? – цікавлюся.
- Саме тут я знайшов захоплення всього життя - це розведення та догляд за бджолами.
- Як же ви закохалися в цих малих невтомних трудівниць?
- Не повірите, але з першого погляду. А було це так, - почав розповідати. – Спочатку я допомагав доглядати бджіл тодішньому керівнику колгоспу імені Кірова Миколі Володимировичу Віницькому (на жаль, покійному). А коли він побачив моє захоплення, то подарував мені вулик із бджолами.
Як виявилося, праця бджоляра – дуже складна, адже бджоли вимагають до себе постійної уваги.
На пасіку треба щодня заглядати: то води бджілкам налити, то подивитися, як вони себе ведуть, щоб не прогавити вильоту рою з вулика. А взимку інші турботи: треба пильнувати, щоб не залізла миша у вулик чи не завівся кліщ, перевірити чи не голодні комахи. Роботи вистачає і нудьгувати ніколи.
- У нашій організації ветеранів-прикордонників не тільки Володимир Іванович пасічник, їх у нас чимало, - підключається до розмови голова Спілки ветеранів прикордонників Олексій Петрович Кірієнко, - це Віктор Петрович Шевченко, Віктор Іванович Гринь, Микола Олександрович Кириченко, Микола Григорович Щащенко, Петро Семенович Чорненко, Ілля Миколайович Чаяло, Сергій Миколайович Нялко, Павло Петрович Гриценко.
Що ж до Володимира Івановича Трояна, то він є активним членом нашої організації. За його громадську діяльність, спортивне довголіття ми доручили йому нашу святиню – прапор. Він наш прапороносець.
- Володимире Івановичу, під час нашого спілкування чую, що ви дружите зі спортом?
- Так, зі спортом я дружу з дитинства, - почав розповідати. - Ще малим «тягав» саморобні спортивні снаряди, бо купованих у селі не було. І в школі, і на службі займався різними видами спорту, в армії мав перший розряд із військово-спортивного комлексу. Я і зараз щодня бігаю на далекі дистанції, підтримую спортивну форму, вранці обливаюся холодною водою.
- Володимир Іванович і у свої роки може дати фору молодим спортсменам, - додає Олексій Петрович. – Це він не раз довів на наших зібраннях.
…Якщо ви увечері побачити людину, яка біжить із Долинки на Рівний, а потім - до Верхньої Терси і назад, не дивуйтеся, то на тренування вийшов наш земляк Володимир Іванович Троян, якому 14 серпня виповнився 71 рік, тож нехай зозуля накує, Вам, земляче, ще багато славних літ.

 

Іван Кушніренко

  • Подобається
  • 0
  • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+1...+30-8
(Пд)

01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні відвідувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко ознайомитися історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе