29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователя

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 29-09-2019, 20:20 656   

Із чого починається успіх? Багато хто скаже, що з освіти. Важливі навики соціалізації ми отримуємо в дитячому саду – там нас знайомлять з літерами та цифрами, там ми вчимося дружити і відстоювати свої інтереси, там закладаються навички поведінки і спілкування з оточуючими. І всі ці досягнення – найперші в житті, неможливі без педагога, вихователя дитячого садка. День працівників до-шкільної освіти – так називається свято вихователів та всіх тих, хто докладає власних зусиль до справи виховання дітей.

 

29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователяДата та історія. Свято працівників дитячого садка або Всеукраїнський день дошкілля відзначається в останню неділю вересня. Воно досить молоде, з’явилося на початку XXI століття, в 2004 році, і покликане звернути широку увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, на проблеми дитячих дошкільних установ і дошкільного дитинства в цілому.

Ідея свята належала кільком освітнім виданням – газеті «Дошкільна освіта», журналу «Обруч» і т. п. Після того, як ідея про створення спеціального свята для вихователів була викладена на сторінках періодичних фахових видань, її відкрито підтримали громадські діячі – автори програм навчання та адаптації малюків, педагоги, батьки дітей-дошкільнят.

Кого ми вітаємо в цей день? Всіх, хто забезпечує перебування наших дітей у дитячому садку. Зрозуміло, в першу чергу, це вихователі – ті люди, які допомагають дітям адаптуватися в новому для них середовищі, хто дає їм перші знання. Але не варто забувати і про інших працівників дошкільних установ – помічників вихователя, музичних керівників, методистів, психологів, директорів, які здійснюють управління закладами, завгоспів, охоронців, кухарів, праль, кастелян, прибиральниць, двірників, всіх, хто так чи інакше забезпечує безпеку і комфортне перебування малюків у дитячому садку.

 

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починають заклатися любов до природи, навколишнього світу, любов до Батьківщини. У цей період не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формується особистість і вектор моральності, але і відбувається якесь незриме таїнство, яке відбувається тільки на рубежі поколінь – передача нашої спільної спадщини. Бути вихователем – високе покликання. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

 

Тож яким, на думку батьків, повинен бути вихователь? Саме про це редакція газети «Актуальний погляд» запитала мам, діти яких виховуються або ж зовсім недавно випустилися із дитячого садка.

 

 

Анна, мама 4-річної Єви:

“Хто такий сучасний вихователь? Насамперед, це людина, яка розуміє, любить і поважає особистість дитини, сприймає її такою, якою вона є, це добра і чуйна людина, яка багато знає, вміє, цікаво навчає. На мою думку, перед вихователем стоїть нелегке завдання – будучи дорослою людиною, яка розвиває і навчає дітей, розуміти і відчувати дитячий світ, поєднувати в собі строгість і доброту, пошану до маленької людини і вимогливість. Тому вихователям потрібні терпіння і гнучкість мислення, щоб індивідуально й точно застосовувати знання педагогіки та психології”.

 

 

Катерина, мама випускниці Софії:

“На мою думку, вихователь – це не професія, це покликання, спосіб життя і стан душі. Він повинен не просто любити, грати з дітьми, а проживати разом з ними їхні маленькі життя. Батьки зранку залишають своїх рідних, беззахисних діток у дитсадочку і забирають тільки ввечері, при цьому потрібно бути впевненими, що діти не просто під наглядом, а перебувають у теплих надійних руках вихователя”.

 

 

Анна, мама випускниці Катрусі:       

“Яким має бути вихователь? Перше, що спадає на думку, дитяча пісенька: "Від посмішки стане всім світліше...". Якщо вихователь зустрічає дитинку і проводжає з посмішкою, то і мама, і дитина з задоволенням розлучаться, малюк з радістю побіжить до групи, а мама в піднесеному настрої відправиться на роботу. Вихователь повинен бути комунікабельним, він повинен з легкістю знаходити спільну мову, не тільки з дітьми, а й з батьками”.

 

 

Вікторія, мама 4-річної Єви:

“У хорошого вихователя завжди позитивна атмосфера в колективі, дітки дружні, а батьки чуйні. Звичайно ж, вихователь – це не просто гарна жінка, це, перш за все, педагог, він повинен допомагати батькам у вихованні дитини. Вихователь повинен бути чуйним, завжди готовим допомогти і почути, але і в міру суворим, інакше порядку в колективі не буде”.

 

Особисто я, знаючи з середини, так би мовити, хто такий педагог-дошкільник (бо скільки себе пам’ятаю, скільки і знайома із цією професією, адже моя мама вже понад 35 років працює музичним керівником у дитячому садку) вважаю, що зараз вимоги до вихователя дуже високі. Крім усього перерахованого вище, на думку багатьох, сучасний вихователь, повинен бути творчою особистістю. Крім фахової освіти, він повинен вміти: танцювати, співати, малювати, знати кілька різних розвиваючих методик для діток дошкільного віку і застосовувати свої вміння та знання у роботі з дітьми. Потрібно пам'ятати, що професія вихователя – це виховно-освітня робота і головне завдання вихователя, перш за все, це всебічний розвиток дитини, формування у нього різноманітних навичок, правил поведінки, доступних знань, підготовка дитини до школи.

 

Після вищесказаного, стає зрозумілим, яким повинен бути вихователь. Потрібно розуміти, що в різні періоди розвитку суспільства перед вихователями ставляться все нові і нові завдання, але головне залишається завжди – розвиток всебічно розвиненої, фізично здорової особистості. Суспільство змінюється, змінюються дітки, потрібно розуміти, що вони не стають краще або гірше – вони просто інші. А головне і найважливіше завдання вихователя – розуміти дітей.

 

Користуючись нагодою, вітаю педагогів та працівників мого рідного дитячого садка «Веселка», а також усіх інших закладів дошкільної освіти з професійним святом – Днем дошкілля. Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, в оселі панують світло і злагода, в серці – добро і мудрість, а в житті – достаток і удача. Бажаємо Вам нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

 

Олена ЗЕЛЕНЯК

 

 

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


  «    Липень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

15.07День українських миротворців
28.07День хрещення Київської Русі — України[7].
  НБУ
валюта вартість
 • ОВЕН
  День хорош, как для умственной, так и для физической работы. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ТЕЛЕЦ
  День в целом благоприятен. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • РАК
  Расположение планет препятствует нормальному течению всех дел. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Спортивная тренировка может закончиться травмой. Уделите больше внимания детям.
 • ЛЕВ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Не следует заниматься разработкой новых проектов. Постарайтесь лечь спать пораньше. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • ДЕВА
  Сегодня следует быть крайне внимательным к своему здоровью. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Неблагоприятное время для коллективных занятий или совместных мероприятий, однако, всё за чтобы вы не взялись сегодня в плане индивидуального творчества, будет успешно реализовано. Перегрузки чреваты нервным срывом.
 • ВЕСЫ
  День располагает к лени и может быть пагубным для здоровья. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Повысится Ваша деловая активность.
 • СКОРПИОН
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Непредвиденные событие может привести к серьезным конфликтам дома.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Удача будет сопутствовать Вам на каждом шагу.
 • КОЗЕРОГ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Не следует заниматься разработкой новых проектов. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • ВОДОЛЕЙ
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Пришло время пожинать плоды.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе