29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователя

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 29-09-2019, 20:20 97   

Із чого починається успіх? Багато хто скаже, що з освіти. Важливі навики соціалізації ми отримуємо в дитячому саду – там нас знайомлять з літерами та цифрами, там ми вчимося дружити і відстоювати свої інтереси, там закладаються навички поведінки і спілкування з оточуючими. І всі ці досягнення – найперші в житті, неможливі без педагога, вихователя дитячого садка. День працівників до-шкільної освіти – так називається свято вихователів та всіх тих, хто докладає власних зусиль до справи виховання дітей.

 

29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователяДата та історія. Свято працівників дитячого садка або Всеукраїнський день дошкілля відзначається в останню неділю вересня. Воно досить молоде, з’явилося на початку XXI століття, в 2004 році, і покликане звернути широку увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, на проблеми дитячих дошкільних установ і дошкільного дитинства в цілому.

Ідея свята належала кільком освітнім виданням – газеті «Дошкільна освіта», журналу «Обруч» і т. п. Після того, як ідея про створення спеціального свята для вихователів була викладена на сторінках періодичних фахових видань, її відкрито підтримали громадські діячі – автори програм навчання та адаптації малюків, педагоги, батьки дітей-дошкільнят.

Кого ми вітаємо в цей день? Всіх, хто забезпечує перебування наших дітей у дитячому садку. Зрозуміло, в першу чергу, це вихователі – ті люди, які допомагають дітям адаптуватися в новому для них середовищі, хто дає їм перші знання. Але не варто забувати і про інших працівників дошкільних установ – помічників вихователя, музичних керівників, методистів, психологів, директорів, які здійснюють управління закладами, завгоспів, охоронців, кухарів, праль, кастелян, прибиральниць, двірників, всіх, хто так чи інакше забезпечує безпеку і комфортне перебування малюків у дитячому садку.

 

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починають заклатися любов до природи, навколишнього світу, любов до Батьківщини. У цей період не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формується особистість і вектор моральності, але і відбувається якесь незриме таїнство, яке відбувається тільки на рубежі поколінь – передача нашої спільної спадщини. Бути вихователем – високе покликання. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

 

Тож яким, на думку батьків, повинен бути вихователь? Саме про це редакція газети «Актуальний погляд» запитала мам, діти яких виховуються або ж зовсім недавно випустилися із дитячого садка.

 

 

Анна, мама 4-річної Єви:

“Хто такий сучасний вихователь? Насамперед, це людина, яка розуміє, любить і поважає особистість дитини, сприймає її такою, якою вона є, це добра і чуйна людина, яка багато знає, вміє, цікаво навчає. На мою думку, перед вихователем стоїть нелегке завдання – будучи дорослою людиною, яка розвиває і навчає дітей, розуміти і відчувати дитячий світ, поєднувати в собі строгість і доброту, пошану до маленької людини і вимогливість. Тому вихователям потрібні терпіння і гнучкість мислення, щоб індивідуально й точно застосовувати знання педагогіки та психології”.

 

 

Катерина, мама випускниці Софії:

“На мою думку, вихователь – це не професія, це покликання, спосіб життя і стан душі. Він повинен не просто любити, грати з дітьми, а проживати разом з ними їхні маленькі життя. Батьки зранку залишають своїх рідних, беззахисних діток у дитсадочку і забирають тільки ввечері, при цьому потрібно бути впевненими, що діти не просто під наглядом, а перебувають у теплих надійних руках вихователя”.

 

 

Анна, мама випускниці Катрусі:       

“Яким має бути вихователь? Перше, що спадає на думку, дитяча пісенька: "Від посмішки стане всім світліше...". Якщо вихователь зустрічає дитинку і проводжає з посмішкою, то і мама, і дитина з задоволенням розлучаться, малюк з радістю побіжить до групи, а мама в піднесеному настрої відправиться на роботу. Вихователь повинен бути комунікабельним, він повинен з легкістю знаходити спільну мову, не тільки з дітьми, а й з батьками”.

 

 

Вікторія, мама 4-річної Єви:

“У хорошого вихователя завжди позитивна атмосфера в колективі, дітки дружні, а батьки чуйні. Звичайно ж, вихователь – це не просто гарна жінка, це, перш за все, педагог, він повинен допомагати батькам у вихованні дитини. Вихователь повинен бути чуйним, завжди готовим допомогти і почути, але і в міру суворим, інакше порядку в колективі не буде”.

 

Особисто я, знаючи з середини, так би мовити, хто такий педагог-дошкільник (бо скільки себе пам’ятаю, скільки і знайома із цією професією, адже моя мама вже понад 35 років працює музичним керівником у дитячому садку) вважаю, що зараз вимоги до вихователя дуже високі. Крім усього перерахованого вище, на думку багатьох, сучасний вихователь, повинен бути творчою особистістю. Крім фахової освіти, він повинен вміти: танцювати, співати, малювати, знати кілька різних розвиваючих методик для діток дошкільного віку і застосовувати свої вміння та знання у роботі з дітьми. Потрібно пам'ятати, що професія вихователя – це виховно-освітня робота і головне завдання вихователя, перш за все, це всебічний розвиток дитини, формування у нього різноманітних навичок, правил поведінки, доступних знань, підготовка дитини до школи.

 

Після вищесказаного, стає зрозумілим, яким повинен бути вихователь. Потрібно розуміти, що в різні періоди розвитку суспільства перед вихователями ставляться все нові і нові завдання, але головне залишається завжди – розвиток всебічно розвиненої, фізично здорової особистості. Суспільство змінюється, змінюються дітки, потрібно розуміти, що вони не стають краще або гірше – вони просто інші. А головне і найважливіше завдання вихователя – розуміти дітей.

 

Користуючись нагодою, вітаю педагогів та працівників мого рідного дитячого садка «Веселка», а також усіх інших закладів дошкільної освіти з професійним святом – Днем дошкілля. Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, в оселі панують світло і злагода, в серці – добро і мудрість, а в житті – достаток і удача. Бажаємо Вам нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

 

Олена ЗЕЛЕНЯК

 

 

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16...+184-7
(З, Пн-З)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня вы будете душой компании. Вас может ожидать много неотложной работы дома. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Ваши отношения могут зайти в тупик.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Успешным окажется обращение в органы власти.
 • РАК
  Сегодня вы будете душой компании. Возрастет вероятность отравления. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечером хорошо размяться в тренажерном зале.
 • ЛЕВ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Вероятно получение премии.
 • ДЕВА
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ВЕСЫ
  Сегодня вы будете душой компании. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Непредвиденные событие может привести к серьезным конфликтам дома.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вы будете душой компании. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Ваше настроение улучшится.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Того, кто не задумывается о далеких трудностях, подстерегают близкие неприятности. Выгодно продавать валюту.
 • РЫБЫ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Возможны приятные приключения. Хороший день для любой работы и общения с теми, кто близок Вам по духу. Ваши отношения могут зайти в тупик.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе