29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователя

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 29-09-2019, 20:20 217   

Із чого починається успіх? Багато хто скаже, що з освіти. Важливі навики соціалізації ми отримуємо в дитячому саду – там нас знайомлять з літерами та цифрами, там ми вчимося дружити і відстоювати свої інтереси, там закладаються навички поведінки і спілкування з оточуючими. І всі ці досягнення – найперші в житті, неможливі без педагога, вихователя дитячого садка. День працівників до-шкільної освіти – так називається свято вихователів та всіх тих, хто докладає власних зусиль до справи виховання дітей.

 

29 вересня – День працівників дошкільної освіти. Портрет сучасного вихователяДата та історія. Свято працівників дитячого садка або Всеукраїнський день дошкілля відзначається в останню неділю вересня. Воно досить молоде, з’явилося на початку XXI століття, в 2004 році, і покликане звернути широку увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, на проблеми дитячих дошкільних установ і дошкільного дитинства в цілому.

Ідея свята належала кільком освітнім виданням – газеті «Дошкільна освіта», журналу «Обруч» і т. п. Після того, як ідея про створення спеціального свята для вихователів була викладена на сторінках періодичних фахових видань, її відкрито підтримали громадські діячі – автори програм навчання та адаптації малюків, педагоги, батьки дітей-дошкільнят.

Кого ми вітаємо в цей день? Всіх, хто забезпечує перебування наших дітей у дитячому садку. Зрозуміло, в першу чергу, це вихователі – ті люди, які допомагають дітям адаптуватися в новому для них середовищі, хто дає їм перші знання. Але не варто забувати і про інших працівників дошкільних установ – помічників вихователя, музичних керівників, методистів, психологів, директорів, які здійснюють управління закладами, завгоспів, охоронців, кухарів, праль, кастелян, прибиральниць, двірників, всіх, хто так чи інакше забезпечує безпеку і комфортне перебування малюків у дитячому садку.

 

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починають заклатися любов до природи, навколишнього світу, любов до Батьківщини. У цей період не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формується особистість і вектор моральності, але і відбувається якесь незриме таїнство, яке відбувається тільки на рубежі поколінь – передача нашої спільної спадщини. Бути вихователем – високе покликання. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

 

Тож яким, на думку батьків, повинен бути вихователь? Саме про це редакція газети «Актуальний погляд» запитала мам, діти яких виховуються або ж зовсім недавно випустилися із дитячого садка.

 

 

Анна, мама 4-річної Єви:

“Хто такий сучасний вихователь? Насамперед, це людина, яка розуміє, любить і поважає особистість дитини, сприймає її такою, якою вона є, це добра і чуйна людина, яка багато знає, вміє, цікаво навчає. На мою думку, перед вихователем стоїть нелегке завдання – будучи дорослою людиною, яка розвиває і навчає дітей, розуміти і відчувати дитячий світ, поєднувати в собі строгість і доброту, пошану до маленької людини і вимогливість. Тому вихователям потрібні терпіння і гнучкість мислення, щоб індивідуально й точно застосовувати знання педагогіки та психології”.

 

 

Катерина, мама випускниці Софії:

“На мою думку, вихователь – це не професія, це покликання, спосіб життя і стан душі. Він повинен не просто любити, грати з дітьми, а проживати разом з ними їхні маленькі життя. Батьки зранку залишають своїх рідних, беззахисних діток у дитсадочку і забирають тільки ввечері, при цьому потрібно бути впевненими, що діти не просто під наглядом, а перебувають у теплих надійних руках вихователя”.

 

 

Анна, мама випускниці Катрусі:       

“Яким має бути вихователь? Перше, що спадає на думку, дитяча пісенька: "Від посмішки стане всім світліше...". Якщо вихователь зустрічає дитинку і проводжає з посмішкою, то і мама, і дитина з задоволенням розлучаться, малюк з радістю побіжить до групи, а мама в піднесеному настрої відправиться на роботу. Вихователь повинен бути комунікабельним, він повинен з легкістю знаходити спільну мову, не тільки з дітьми, а й з батьками”.

 

 

Вікторія, мама 4-річної Єви:

“У хорошого вихователя завжди позитивна атмосфера в колективі, дітки дружні, а батьки чуйні. Звичайно ж, вихователь – це не просто гарна жінка, це, перш за все, педагог, він повинен допомагати батькам у вихованні дитини. Вихователь повинен бути чуйним, завжди готовим допомогти і почути, але і в міру суворим, інакше порядку в колективі не буде”.

 

Особисто я, знаючи з середини, так би мовити, хто такий педагог-дошкільник (бо скільки себе пам’ятаю, скільки і знайома із цією професією, адже моя мама вже понад 35 років працює музичним керівником у дитячому садку) вважаю, що зараз вимоги до вихователя дуже високі. Крім усього перерахованого вище, на думку багатьох, сучасний вихователь, повинен бути творчою особистістю. Крім фахової освіти, він повинен вміти: танцювати, співати, малювати, знати кілька різних розвиваючих методик для діток дошкільного віку і застосовувати свої вміння та знання у роботі з дітьми. Потрібно пам'ятати, що професія вихователя – це виховно-освітня робота і головне завдання вихователя, перш за все, це всебічний розвиток дитини, формування у нього різноманітних навичок, правил поведінки, доступних знань, підготовка дитини до школи.

 

Після вищесказаного, стає зрозумілим, яким повинен бути вихователь. Потрібно розуміти, що в різні періоди розвитку суспільства перед вихователями ставляться все нові і нові завдання, але головне залишається завжди – розвиток всебічно розвиненої, фізично здорової особистості. Суспільство змінюється, змінюються дітки, потрібно розуміти, що вони не стають краще або гірше – вони просто інші. А головне і найважливіше завдання вихователя – розуміти дітей.

 

Користуючись нагодою, вітаю педагогів та працівників мого рідного дитячого садка «Веселка», а також усіх інших закладів дошкільної освіти з професійним святом – Днем дошкілля. Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, в оселі панують світло і злагода, в серці – добро і мудрість, а в житті – достаток і удача. Бажаємо Вам нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

 

Олена ЗЕЛЕНЯК

 

 

 • Подобається
 • +3
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Ваши мысли сегодня будут упорядочены и четки, а речь ясна и убедительна. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Будьте осторожны с компьютером.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Скорее всего, вас ждут сегодня материальные затруднения. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. На всякий случай обойдите вопросы наследства, иначе ничего, кроме раздражения и обид, не получится. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • РАК
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Не спешите довериться малознакомым людям. Придется вернуться к вопросам, встававшим ранее и уже считавшимся закрытыми. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • ЛЕВ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ДЕВА
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Сегодня не торопите события - это не самый благоприятный день для кардинальных перемен. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Гармоничная космическая ситуация способствует Вашему финансовому благополучию. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • СКОРПИОН
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Сегодня можно смело брать ссуды и делать денежные вклады под проценты. Смело идите на контакт с представителями иностранной организации. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • СТРЕЛЕЦ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Возникнет множество неотложных дел - вряд ли их осуществление пойдет Вам на пользу. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Вы сможете сделать много намеченных дел.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодняшний вечер сделает супружеские отношения более гармоничными. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Неожиданный интерес возможно вызовет у Вас религия. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • РЫБЫ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Будьте осторожны с компьютером.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви шановні користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви ознайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе