ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 1-10-2019, 06:58 351   

ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

 

Напередодні 1 жовтня ми спілкувалися з головою районної організації ветеранів  В. О.Цигановим. Ось що розповів Володимир Олександрович:

– Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.

В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність нормального медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

Люди похилого віку, це люди, найбільшим багатством яких є досвід, знання, вміння, мудрість. На долю цього покоління випали тяжкі воєнні лихоліття, складні роки відбудови держави та багато іншого. І ми цього не маємо права забувати, і наш синівський обов’язок допомагати й підтримувати їх.

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

Саме для цього в районі в лютому 1987 року і була створена районна ветеранська організація, яку очолив Герой Соціалістичної Праці Григорій Кіндратович Коровка.

Незважаючи на те, що змінилося наше життя, незмінною і сьогодні в роботі районної організації залишається турбота про людей похилого віку та ветеранів. Їх у нас на обліку 4800.

В роботі з ветеранами голові допомагають члени президії, створені комісії.

Наприклад, комісію ветеранів праці, дітей війни та людей похилого віку очолює член президії Володимир Андрійович Семенюта. Не зважаючи на свій стан здоров’я, він постійно проявляє турботу про своїх підопічних. Особливо у полі зору Володимир Андрійович тримає соціально-побутові умови одиноких людей і допомагає їм чим може.

Комісію по роботі з ветеранами війни очолює Микола Іванович Міщенко. На жаль, час неухильно забирає від нас ветеранів, тому в районі залишилося лише 12 учасників бойових дій та інвалідів  війни.

Медико-соціальними питаннями ветеранів опікується комісія на чолі з Мирославою Йосипівною Зінченко, а роботою волонтерського центру «Пенсіонер» – Анатолій Михайлович Тимошенко.

Первинну організацію ветеранів-педагогів очолює заступник голови районної організації ініціативна Неля Іванівна Кійко.

Наші активісти, волонтери часті гості дома у ветеранів і людей похилого віку, ми знаємо їх турботи і проблеми, і в міру наших сил стараємося допомогти їх вирішити.

Стало в нас доброю традицією вітати наших ветеранів із поважними датами в житті. Так, Євдокія  Михайлівна Заблодська нещодавно відзначила свій 100-річний ювілей, а Василь Федосійович Шрамко і Михайло Іванович Решетняк- 95-річний.

Про наших ветеранів, про їх життєвий шлях розповідаємо у засобах масової інформації, не забуваємо запрошувати їх на різні районні заходи.

Добре, що в районі організації, підприємства і установи беруть активну участь у обласному марафоні «Пам’ять», присвяченому Дню Перемоги. Отримані кошти під час марафону повертаються у район і ми маємо змогу ветеранам надавати хоч невеличку, але матеріальну допомогу на лікування.

Щоб про ветеранів не забували, ми влаштовуємо для них різні заходи. Так торік у День ветерана розповіли про сім’ї, які прожили в шлюбі 50 років. В поточному році плануємо запросити на захід людей, які мають різноманітні захоплення, щоб вони розповіли про себе і про них.

У наших планах є й інші ідеї, які спільними зусиллями втілимо в життя, а для цього потрібні мир і спокій на українській землі.

Шановні ветерани, ми пам’ятаймо, що ми у невідплатному боргу перед вами. і робитимемо все, щоб ви відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя. Напередодні названих дат бажаю всім ветеранам і людям похилого віку міцного здоров’я, благополуччя і бадьорості духу.

 

Спілкувався Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

01.04День сміху
05.04День геолога
07.04Благовіщення
07.04Всесвітній день здоров'я
12.04Всесвітній день авіації та космонавтики. День працівників ракетно-космічної галузі України
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Ваше желание привести квартиру в надлежащий вид, может не встретить поддержки у домашних, что приведет к долгим дебатам и ссорам. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Сегодня не спешите давать согласие, иначе возможны ошибки, чреватые серьезными последствиями в отношениях с людьми. Влияние планет нейтральное - можно заниматься своим здоровьем, хозяйственными делами.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • РАК
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ЛЕВ
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ДЕВА
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Ваше настроение улучшится.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы бодры и инициативны, все дела будут удаваться. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Удачны коммерческие операции, возможна помощь из-за границы.
 • СКОРПИОН
  Благодаря Вашему опыту сегодня удастся правильно распорядиться имеющими средствами. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Приобретенное сегодня либо окажется со скрытым браком, либо вскоре разочарует Вас. Вероятна новая романтическая связь.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы будете пользоваться редким успехом у противоположного пола. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Уделите больше внимания детям, надолго не упускайте их из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ВОДОЛЕЙ
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Вероятны бытовые хлопоты.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Если с утра Вы еще будете клевать носом, то уже часам к одиннадцати Ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. Некоторые, наконец, найдут что-то, что давно искали. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе