ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 1-10-2019, 06:58 115   

ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

 

Напередодні 1 жовтня ми спілкувалися з головою районної організації ветеранів  В. О.Цигановим. Ось що розповів Володимир Олександрович:

– Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.

В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність нормального медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

Люди похилого віку, це люди, найбільшим багатством яких є досвід, знання, вміння, мудрість. На долю цього покоління випали тяжкі воєнні лихоліття, складні роки відбудови держави та багато іншого. І ми цього не маємо права забувати, і наш синівський обов’язок допомагати й підтримувати їх.

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

Саме для цього в районі в лютому 1987 року і була створена районна ветеранська організація, яку очолив Герой Соціалістичної Праці Григорій Кіндратович Коровка.

Незважаючи на те, що змінилося наше життя, незмінною і сьогодні в роботі районної організації залишається турбота про людей похилого віку та ветеранів. Їх у нас на обліку 4800.

В роботі з ветеранами голові допомагають члени президії, створені комісії.

Наприклад, комісію ветеранів праці, дітей війни та людей похилого віку очолює член президії Володимир Андрійович Семенюта. Не зважаючи на свій стан здоров’я, він постійно проявляє турботу про своїх підопічних. Особливо у полі зору Володимир Андрійович тримає соціально-побутові умови одиноких людей і допомагає їм чим може.

Комісію по роботі з ветеранами війни очолює Микола Іванович Міщенко. На жаль, час неухильно забирає від нас ветеранів, тому в районі залишилося лише 12 учасників бойових дій та інвалідів  війни.

Медико-соціальними питаннями ветеранів опікується комісія на чолі з Мирославою Йосипівною Зінченко, а роботою волонтерського центру «Пенсіонер» – Анатолій Михайлович Тимошенко.

Первинну організацію ветеранів-педагогів очолює заступник голови районної організації ініціативна Неля Іванівна Кійко.

Наші активісти, волонтери часті гості дома у ветеранів і людей похилого віку, ми знаємо їх турботи і проблеми, і в міру наших сил стараємося допомогти їх вирішити.

Стало в нас доброю традицією вітати наших ветеранів із поважними датами в житті. Так, Євдокія  Михайлівна Заблодська нещодавно відзначила свій 100-річний ювілей, а Василь Федосійович Шрамко і Михайло Іванович Решетняк- 95-річний.

Про наших ветеранів, про їх життєвий шлях розповідаємо у засобах масової інформації, не забуваємо запрошувати їх на різні районні заходи.

Добре, що в районі організації, підприємства і установи беруть активну участь у обласному марафоні «Пам’ять», присвяченому Дню Перемоги. Отримані кошти під час марафону повертаються у район і ми маємо змогу ветеранам надавати хоч невеличку, але матеріальну допомогу на лікування.

Щоб про ветеранів не забували, ми влаштовуємо для них різні заходи. Так торік у День ветерана розповіли про сім’ї, які прожили в шлюбі 50 років. В поточному році плануємо запросити на захід людей, які мають різноманітні захоплення, щоб вони розповіли про себе і про них.

У наших планах є й інші ідеї, які спільними зусиллями втілимо в життя, а для цього потрібні мир і спокій на українській землі.

Шановні ветерани, ми пам’ятаймо, що ми у невідплатному боргу перед вами. і робитимемо все, щоб ви відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя. Напередодні названих дат бажаю всім ветеранам і людям похилого віку міцного здоров’я, благополуччя і бадьорості духу.

 

Спілкувався Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16...+184-7
(З, Пн-З)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня вы будете душой компании. Вас может ожидать много неотложной работы дома. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Ваши отношения могут зайти в тупик.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Успешным окажется обращение в органы власти.
 • РАК
  Сегодня вы будете душой компании. Возрастет вероятность отравления. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечером хорошо размяться в тренажерном зале.
 • ЛЕВ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Вероятно получение премии.
 • ДЕВА
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ВЕСЫ
  Сегодня вы будете душой компании. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от Вашего умения держать себя в руках. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Непредвиденные событие может привести к серьезным конфликтам дома.
 • СКОРПИОН
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Возможны проблемы материального характера, если Вы позволяли себе расслабиться, то весьма вероятны финансовые затруднения. Сегодня надолго не упускайте детей из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СТРЕЛЕЦ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Ложь и изворотливость Вам не помогут - Вы только навредите этим себе еще больше. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Будьте осторожнее с ядовитыми веществами, тщательно соблюдайте дозировку лекарств.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня вы будете душой компании. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Ваше настроение улучшится.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Того, кто не задумывается о далеких трудностях, подстерегают близкие неприятности. Выгодно продавать валюту.
 • РЫБЫ
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Возможны приятные приключения. Хороший день для любой работы и общения с теми, кто близок Вам по духу. Ваши отношения могут зайти в тупик.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе