ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Газета "Актуальний погляд" / Новини Гуляйполя 1-10-2019, 06:58 280   

ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана України

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

 

Напередодні 1 жовтня ми спілкувалися з головою районної організації ветеранів  В. О.Цигановим. Ось що розповів Володимир Олександрович:

– Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.

В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність нормального медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

Люди похилого віку, це люди, найбільшим багатством яких є досвід, знання, вміння, мудрість. На долю цього покоління випали тяжкі воєнні лихоліття, складні роки відбудови держави та багато іншого. І ми цього не маємо права забувати, і наш синівський обов’язок допомагати й підтримувати їх.

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

Саме для цього в районі в лютому 1987 року і була створена районна ветеранська організація, яку очолив Герой Соціалістичної Праці Григорій Кіндратович Коровка.

Незважаючи на те, що змінилося наше життя, незмінною і сьогодні в роботі районної організації залишається турбота про людей похилого віку та ветеранів. Їх у нас на обліку 4800.

В роботі з ветеранами голові допомагають члени президії, створені комісії.

Наприклад, комісію ветеранів праці, дітей війни та людей похилого віку очолює член президії Володимир Андрійович Семенюта. Не зважаючи на свій стан здоров’я, він постійно проявляє турботу про своїх підопічних. Особливо у полі зору Володимир Андрійович тримає соціально-побутові умови одиноких людей і допомагає їм чим може.

Комісію по роботі з ветеранами війни очолює Микола Іванович Міщенко. На жаль, час неухильно забирає від нас ветеранів, тому в районі залишилося лише 12 учасників бойових дій та інвалідів  війни.

Медико-соціальними питаннями ветеранів опікується комісія на чолі з Мирославою Йосипівною Зінченко, а роботою волонтерського центру «Пенсіонер» – Анатолій Михайлович Тимошенко.

Первинну організацію ветеранів-педагогів очолює заступник голови районної організації ініціативна Неля Іванівна Кійко.

Наші активісти, волонтери часті гості дома у ветеранів і людей похилого віку, ми знаємо їх турботи і проблеми, і в міру наших сил стараємося допомогти їх вирішити.

Стало в нас доброю традицією вітати наших ветеранів із поважними датами в житті. Так, Євдокія  Михайлівна Заблодська нещодавно відзначила свій 100-річний ювілей, а Василь Федосійович Шрамко і Михайло Іванович Решетняк- 95-річний.

Про наших ветеранів, про їх життєвий шлях розповідаємо у засобах масової інформації, не забуваємо запрошувати їх на різні районні заходи.

Добре, що в районі організації, підприємства і установи беруть активну участь у обласному марафоні «Пам’ять», присвяченому Дню Перемоги. Отримані кошти під час марафону повертаються у район і ми маємо змогу ветеранам надавати хоч невеличку, але матеріальну допомогу на лікування.

Щоб про ветеранів не забували, ми влаштовуємо для них різні заходи. Так торік у День ветерана розповіли про сім’ї, які прожили в шлюбі 50 років. В поточному році плануємо запросити на захід людей, які мають різноманітні захоплення, щоб вони розповіли про себе і про них.

У наших планах є й інші ідеї, які спільними зусиллями втілимо в життя, а для цього потрібні мир і спокій на українській землі.

Шановні ветерани, ми пам’ятаймо, що ми у невідплатному боргу перед вами. і робитимемо все, щоб ви відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя. Напередодні названих дат бажаю всім ветеранам і людям похилого віку міцного здоров’я, благополуччя і бадьорості духу.

 

Спілкувався Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-20-6
(Пд)

25.01Тетянин день
26.01Міжнародний день митника
26.01День працівників контрольно-ревізійної служби України
29.01День пам'яті героїв Крут
29.01День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
30.01Всесвітній день допомоги хворим на проказу.
02.02День водно-болотних угідь
  НБУ
валюта вартість
EUR27.749 -0.18816
RUB0.37817 +0.00014
USD25.1441 -0.08819
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Приобретенное сегодня либо окажется со скрытым браком, либо вскоре разочарует Вас. Ваши отношения могут зайти в тупик.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Многие будут сегодня чересчур эмоциональны. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Вечером ждите приятных гостей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня можно вполне рассчитывать на успех в делах. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Уделите больше внимания детям, надолго не упускайте их из виду, чтобы не потерялись или не натворили бед. Но не принимайте все так близко к сердцу.
 • РАК
  День хорош для деловых начинаний. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • ЛЕВ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Вы сможете интуитивно понять как согласовать Ваши личные честолюбивые замыслы с желаниями окружающих Вас людей. Некоторые, наконец, найдут что-то, что давно искали. Хлопоты о прибавке к зарплате могут оказаться ненапрасными.
 • ДЕВА
  Сегодня предстоят незапланированные траты. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Повысится опасность пищевых отравлений, бытовых травм, дорожных аварий. Выгодно покупать валюту.
 • ВЕСЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Многие будут сегодня чересчур эмоциональны. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Выгодно продавать валюту.
 • СКОРПИОН
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Велика вероятность трений в рабочем коллективе. В конце дня возможен неожиданный поворот событий, будьте начеку - ситуация может выйти из-под контроля. Влияние планет нейтральное - можно заниматься своим здоровьем, хозяйственными делами.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы организованны, собранны, способны выполнить большую работу. Вы сможете интуитивно понять как согласовать Ваши личные честолюбивые замыслы с желаниями окружающих Вас людей. Возможен трудный разговор с начальством, который в конце концов пойдет Вам на пользу и будет способствовать укреплению Вашей репутации. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • РЫБЫ
  Сегодня вы будете душой компании. Многие будут сегодня чересчур эмоциональны. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви шановні користувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші зауваження. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе