До Міжнародного дня музики: Слова забувають, а музика вічна...

Газета "Актуальний погляд" 30-09-2017, 20:42 271   

У далекому 1957 році в невеличкому будинку по вулиці Леніна (Соборній) розпочала своє життя перша в Гуляйпільському районі дитяча музична школа. Її засновником та першим директором і викладачем був Василь Мануїлович Кутя, який згуртовував навколо себе однодумців, формуючи кваліфікований педагогічний колектив. З кожним роком навчання в музичній школі набуває популярності. На прохання місцевих жителів відкрилося вечірнє відділення, де музичну освіту здобували як діти, так і дорослі. Вихованці та викладачі брали участь у культурно-масових заходах району, готували різні концерти. Також при школі почали працювати курси керівників сільської художньої самодіяльності.
Творче життя школи вирувало. Вже у 70-х роках до школи приходять молоді педагоги, відкриваються нові навчальні класи гри на гітарі та на духових інструментах.
З часом Гуляйпільська музична школа перетворилася у великий початковий навчальний заклад, у якому грі на різних музичних інструментах навчалися майже 200 учнів. Школа ж стала центром кущового методичного об'єднання, до якого входили Верхньотерсянська, Успенівська, Новозлатопільська та інші музичні школи.
У 1987 році музична школа "переселяється" у новобудову культурно-спортивного комплексу "Сучасник". А через рік тут з'являється художнє відділення, де живопису, композиції та скульптурі навчається близько 60 учнів.
22 грудня 1987 року заклад реорганізовано в Дитячу школу мистецтв, яку очолював Сергій Кузьмич Вовк. Його наступником на посаді в 1990 році став Віктор Васильович Коростильов. Під його керівництвом тоді працювало 26 викладачів, 17 з яких були випускниками школи.
З 2015 року і до цього часу Дитячу школу мистецтв очолює Людмила Володимирівна Діденко. Під її керівництвом у 2016 році заклад пройшов державну атестацію і посів одне з почесних місць серед початкових спеціалізованих мистецьких закладів у рамках проведення Обласного музичного тижня "Зорецвіти Запоріжжя".
Талановиті, цілеспрямовані та самодостатні - цими словами, без сумніву, можна охарактеризувати кожного із викладачів чи учнів, колективів чи вокалістів - усіх тих, хто пов'язав своє життя із осередком краси й творчості нашого району - Дитячою школою мистецтв.

 


Минають десятиліття. І сьогодні закладу вже понад 60 років. Для школи  це ніби то й небагато, але її досягнення говорять самі за себе: перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах, постійна участь у районних заходах і святах, професійний викладацький склад і понад тисячу випускників - талановитих дітей, у житті яких музика залишилася на завжди. Дехто із них повернувся до рідної школи і навчає дітей, інші вступили до профільних училищ чи консерваторії. Хтось працює музичним керівником у дитячому садочку й привчає малечу до прекрасного, чи то викладає музику в загальноосвітній школі. А дехто, звісно, зберігає своє свідоцтво про закінчення музичної школи разом з іншими документами,  бо обрав зовсім іншу професію. Та все ж у житті кожного із них була музична школа, викладачі якої зростили зерна прекрасного в кожній дитячій душі.
Двері Гуляйпільської ШМ відкриті для кожної обдарованої дитини й сьогодні, а викладачі завжди готові виховувати юні таланти та чекають на них кожного навчального року.

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Вівторок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.07День хрещення Київської Русі — України[7].
  НБУ
валюта вартість
EUR30.7144 +0.17107
RUB0.42096 -0.00016
USD26.2068 -0.02639
 • ОВЕН
  Вы почувствуете сегодня эмоциональный подъем, однако ни в коем случае не теряйте благоразумия. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Возможна встреча с человеком, с которым Вы некогда были связаны по работе и не виделись очень давно. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • ТЕЛЕЦ
  День особенно благоприятен для людей, занятых творчеством. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня Вы организованны, собранны, способны выполнить большую работу. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Предайтесь фантазиям, и Вы не пожалеете. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • РАК
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Смело идите на контакт с представителями иностранной организации. В голову придут плодотворные идеи.
 • ЛЕВ
  День предвещает успех в любви, удачные свидания, культпоходы, вечеринки. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ДЕВА
  День подобьет Вас на споры со старшими. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ВЕСЫ
  Благодаря Вашему опыту сегодня удастся правильно распорядиться имеющими средствами. Вы сможете интуитивно понять как согласовать Ваши личные честолюбивые замыслы с желаниями окружающих Вас людей. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • СКОРПИОН
  Сегодня проявите мудрость и выдержку. В случаи ссоры, все Ваши попытки примирить конфликтующие стороны только подольют масло в огонь. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СТРЕЛЕЦ
  День хорош для деловых начинаний. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • КОЗЕРОГ
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Вы сможете рассчитывать на помощь своей "второй половины". Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • ВОДОЛЕЙ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Не рекомендуется браться сегодня за серьезную и трудоемкую работу на службе и дома. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Сегодня попробуйте объективно оценить ситуацию, проявите такт и добросердечие. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Ваше настроение улучшится.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе