До Міжнародного дня музики: Слова забувають, а музика вічна...

Газета "Актуальний погляд" 30-09-2017, 20:42 221   

У далекому 1957 році в невеличкому будинку по вулиці Леніна (Соборній) розпочала своє життя перша в Гуляйпільському районі дитяча музична школа. Її засновником та першим директором і викладачем був Василь Мануїлович Кутя, який згуртовував навколо себе однодумців, формуючи кваліфікований педагогічний колектив. З кожним роком навчання в музичній школі набуває популярності. На прохання місцевих жителів відкрилося вечірнє відділення, де музичну освіту здобували як діти, так і дорослі. Вихованці та викладачі брали участь у культурно-масових заходах району, готували різні концерти. Також при школі почали працювати курси керівників сільської художньої самодіяльності.
Творче життя школи вирувало. Вже у 70-х роках до школи приходять молоді педагоги, відкриваються нові навчальні класи гри на гітарі та на духових інструментах.
З часом Гуляйпільська музична школа перетворилася у великий початковий навчальний заклад, у якому грі на різних музичних інструментах навчалися майже 200 учнів. Школа ж стала центром кущового методичного об'єднання, до якого входили Верхньотерсянська, Успенівська, Новозлатопільська та інші музичні школи.
У 1987 році музична школа "переселяється" у новобудову культурно-спортивного комплексу "Сучасник". А через рік тут з'являється художнє відділення, де живопису, композиції та скульптурі навчається близько 60 учнів.
22 грудня 1987 року заклад реорганізовано в Дитячу школу мистецтв, яку очолював Сергій Кузьмич Вовк. Його наступником на посаді в 1990 році став Віктор Васильович Коростильов. Під його керівництвом тоді працювало 26 викладачів, 17 з яких були випускниками школи.
З 2015 року і до цього часу Дитячу школу мистецтв очолює Людмила Володимирівна Діденко. Під її керівництвом у 2016 році заклад пройшов державну атестацію і посів одне з почесних місць серед початкових спеціалізованих мистецьких закладів у рамках проведення Обласного музичного тижня "Зорецвіти Запоріжжя".
Талановиті, цілеспрямовані та самодостатні - цими словами, без сумніву, можна охарактеризувати кожного із викладачів чи учнів, колективів чи вокалістів - усіх тих, хто пов'язав своє життя із осередком краси й творчості нашого району - Дитячою школою мистецтв.

 


Минають десятиліття. І сьогодні закладу вже понад 60 років. Для школи  це ніби то й небагато, але її досягнення говорять самі за себе: перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах, постійна участь у районних заходах і святах, професійний викладацький склад і понад тисячу випускників - талановитих дітей, у житті яких музика залишилася на завжди. Дехто із них повернувся до рідної школи і навчає дітей, інші вступили до профільних училищ чи консерваторії. Хтось працює музичним керівником у дитячому садочку й привчає малечу до прекрасного, чи то викладає музику в загальноосвітній школі. А дехто, звісно, зберігає своє свідоцтво про закінчення музичної школи разом з іншими документами,  бо обрав зовсім іншу професію. Та все ж у житті кожного із них була музична школа, викладачі якої зростили зерна прекрасного в кожній дитячій душі.
Двері Гуляйпільської ШМ відкриті для кожної обдарованої дитини й сьогодні, а викладачі завжди готові виховувати юні таланти та чекають на них кожного навчального року.

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16-8
(З)

24.03Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
25.03День працівників СБУ
26.03День Внутрішніх військ України
27.03Міжнародний день театру
01.04День сміху
01.04День геолога
07.04Благовіщення
07.04Всесвітній день здоров'я
  НБУ
валюта вартість
EUR32.4274 +0.09337
RUB0.45993 -0.00196
USD26.2655 +0.01183
 • ОВЕН
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. В голову придут плодотворные идеи.
 • РАК
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ЛЕВ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ДЕВА
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВЕСЫ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СТРЕЛЕЦ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • КОЗЕРОГ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Многие получат премии или гонорары. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня волнующая Вас проблема предстанет перед Вами в полном объеме. Наконец принесет плоды дело, которое Вы уже считали совсем гиблым. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе