До Міжнародного дня музики: Слова забувають, а музика вічна...

Газета "Актуальний погляд" 30-09-2017, 20:42 167   

У далекому 1957 році в невеличкому будинку по вулиці Леніна (Соборній) розпочала своє життя перша в Гуляйпільському районі дитяча музична школа. Її засновником та першим директором і викладачем був Василь Мануїлович Кутя, який згуртовував навколо себе однодумців, формуючи кваліфікований педагогічний колектив. З кожним роком навчання в музичній школі набуває популярності. На прохання місцевих жителів відкрилося вечірнє відділення, де музичну освіту здобували як діти, так і дорослі. Вихованці та викладачі брали участь у культурно-масових заходах району, готували різні концерти. Також при школі почали працювати курси керівників сільської художньої самодіяльності.
Творче життя школи вирувало. Вже у 70-х роках до школи приходять молоді педагоги, відкриваються нові навчальні класи гри на гітарі та на духових інструментах.
З часом Гуляйпільська музична школа перетворилася у великий початковий навчальний заклад, у якому грі на різних музичних інструментах навчалися майже 200 учнів. Школа ж стала центром кущового методичного об'єднання, до якого входили Верхньотерсянська, Успенівська, Новозлатопільська та інші музичні школи.
У 1987 році музична школа "переселяється" у новобудову культурно-спортивного комплексу "Сучасник". А через рік тут з'являється художнє відділення, де живопису, композиції та скульптурі навчається близько 60 учнів.
22 грудня 1987 року заклад реорганізовано в Дитячу школу мистецтв, яку очолював Сергій Кузьмич Вовк. Його наступником на посаді в 1990 році став Віктор Васильович Коростильов. Під його керівництвом тоді працювало 26 викладачів, 17 з яких були випускниками школи.
З 2015 року і до цього часу Дитячу школу мистецтв очолює Людмила Володимирівна Діденко. Під її керівництвом у 2016 році заклад пройшов державну атестацію і посів одне з почесних місць серед початкових спеціалізованих мистецьких закладів у рамках проведення Обласного музичного тижня "Зорецвіти Запоріжжя".
Талановиті, цілеспрямовані та самодостатні - цими словами, без сумніву, можна охарактеризувати кожного із викладачів чи учнів, колективів чи вокалістів - усіх тих, хто пов'язав своє життя із осередком краси й творчості нашого району - Дитячою школою мистецтв.

 


Минають десятиліття. І сьогодні закладу вже понад 60 років. Для школи  це ніби то й небагато, але її досягнення говорять самі за себе: перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах, постійна участь у районних заходах і святах, професійний викладацький склад і понад тисячу випускників - талановитих дітей, у житті яких музика залишилася на завжди. Дехто із них повернувся до рідної школи і навчає дітей, інші вступили до профільних училищ чи консерваторії. Хтось працює музичним керівником у дитячому садочку й привчає малечу до прекрасного, чи то викладає музику в загальноосвітній школі. А дехто, звісно, зберігає своє свідоцтво про закінчення музичної школи разом з іншими документами,  бо обрав зовсім іншу професію. Та все ж у житті кожного із них була музична школа, викладачі якої зростили зерна прекрасного в кожній дитячій душі.
Двері Гуляйпільської ШМ відкриті для кожної обдарованої дитини й сьогодні, а викладачі завжди готові виховувати юні таланти та чекають на них кожного навчального року.

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+2...+46-9
(Пд-З)

  НБУ
валюта вартість
EUR32.626 +0.1588
RUB0.4692 +0.00231
USD27.6351 +0.22506
 • ОВЕН
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Смело назначайте свидания.
 • ТЕЛЕЦ
  День будет напряженным с самого утра. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Следует остерегаться стремления к авторитарности и чрезмерной придирчивости к недостаткам окружающих, иначе к концу дня Вы рискуете остаться в одиночестве. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • РАК
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Будьте осторожны с начальником.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вы бодры и инициативны, все дела будут удаваться. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Хороший день для любой работы и общения с теми, кто близок Вам по духу. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ДЕВА
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ВЕСЫ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Сегодня домашних животных вести к ветеринару не следует, по возможности отложите это мероприятие на несколько дней. Сегодня бессознательно могут быть найдены интересные и оптимальные способы решения застарелых проблем. Окажутся полезными советы и рекомендации друзей, с которыми вас связывают длительные отношения. Вечером ждите приятных гостей.
 • СКОРПИОН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Не исключено, что подведут те, на кого Вы надеялись. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ВОДОЛЕЙ
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Постарайтесь лечь спать пораньше. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • РЫБЫ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Вы будете вполне здоровы, если не брать во внимание общее угнетенное состояние и некоторую нервозность. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе