До Міжнародного дня музики: Слова забувають, а музика вічна...

Газета "Актуальний погляд" 30-09-2017, 20:42 76   

У далекому 1957 році в невеличкому будинку по вулиці Леніна (Соборній) розпочала своє життя перша в Гуляйпільському районі дитяча музична школа. Її засновником та першим директором і викладачем був Василь Мануїлович Кутя, який згуртовував навколо себе однодумців, формуючи кваліфікований педагогічний колектив. З кожним роком навчання в музичній школі набуває популярності. На прохання місцевих жителів відкрилося вечірнє відділення, де музичну освіту здобували як діти, так і дорослі. Вихованці та викладачі брали участь у культурно-масових заходах району, готували різні концерти. Також при школі почали працювати курси керівників сільської художньої самодіяльності.
Творче життя школи вирувало. Вже у 70-х роках до школи приходять молоді педагоги, відкриваються нові навчальні класи гри на гітарі та на духових інструментах.
З часом Гуляйпільська музична школа перетворилася у великий початковий навчальний заклад, у якому грі на різних музичних інструментах навчалися майже 200 учнів. Школа ж стала центром кущового методичного об'єднання, до якого входили Верхньотерсянська, Успенівська, Новозлатопільська та інші музичні школи.
У 1987 році музична школа "переселяється" у новобудову культурно-спортивного комплексу "Сучасник". А через рік тут з'являється художнє відділення, де живопису, композиції та скульптурі навчається близько 60 учнів.
22 грудня 1987 року заклад реорганізовано в Дитячу школу мистецтв, яку очолював Сергій Кузьмич Вовк. Його наступником на посаді в 1990 році став Віктор Васильович Коростильов. Під його керівництвом тоді працювало 26 викладачів, 17 з яких були випускниками школи.
З 2015 року і до цього часу Дитячу школу мистецтв очолює Людмила Володимирівна Діденко. Під її керівництвом у 2016 році заклад пройшов державну атестацію і посів одне з почесних місць серед початкових спеціалізованих мистецьких закладів у рамках проведення Обласного музичного тижня "Зорецвіти Запоріжжя".
Талановиті, цілеспрямовані та самодостатні - цими словами, без сумніву, можна охарактеризувати кожного із викладачів чи учнів, колективів чи вокалістів - усіх тих, хто пов'язав своє життя із осередком краси й творчості нашого району - Дитячою школою мистецтв.

 


Минають десятиліття. І сьогодні закладу вже понад 60 років. Для школи  це ніби то й небагато, але її досягнення говорять самі за себе: перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах, постійна участь у районних заходах і святах, професійний викладацький склад і понад тисячу випускників - талановитих дітей, у житті яких музика залишилася на завжди. Дехто із них повернувся до рідної школи і навчає дітей, інші вступили до профільних училищ чи консерваторії. Хтось працює музичним керівником у дитячому садочку й привчає малечу до прекрасного, чи то викладає музику в загальноосвітній школі. А дехто, звісно, зберігає своє свідоцтво про закінчення музичної школи разом з іншими документами,  бо обрав зовсім іншу професію. Та все ж у житті кожного із них була музична школа, викладачі якої зростили зерна прекрасного в кожній дитячій душі.
Двері Гуляйпільської ШМ відкриті для кожної обдарованої дитини й сьогодні, а викладачі завжди готові виховувати юні таланти та чекають на них кожного навчального року.

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+8...+106-9
(Пд-З)

28.10День визволення України від фашистських загарбників
  НБУ
валюта вартість
EUR31.3637 +0.00363
RUB0.46145 +0.00115
USD26.5389 +0.03895
 • ОВЕН
  Сегодня возможны перемены. Возможно, придется взвалить на себя все домашние обязанности или ухаживать за больным родственником. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ТЕЛЕЦ
  День будет отмечен высокой активностью. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Вам могут сделать выгодное деловое предложение, от которого не следует отказываться. Вечером ждите приятных гостей.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Будьте осторожны с самолетом.
 • РАК
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Известие, которое сегодня придет к Вам, станет весьма неожиданным и радостным для всех домочадцев. Подходящий момент для визита к врачу за рецептом необходимого лекарства. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • ЛЕВ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Любовное свидание лучше отложить - ни к чему хорошему оно не приведет. Родственники помогут устроиться на интересную и доходную работу. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ДЕВА
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Сегодня может случиться так, что Вы будете зависеть от своих партнеров, поэтому, претворяя свои планы в жизнь, не забывайте о тех, кто помогал Вам. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ВЕСЫ
  Сегодня можно вполне рассчитывать на успех в делах. Не обольщайтесь заманчивыми предложениями. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Удачны коммерческие операции, возможна помощь из-за границы.
 • СТРЕЛЕЦ
  День придаст решимости Вашим действиям. Если Вы в ссоре, самое время помириться. Некоторые, наконец, найдут что-то, что давно искали. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня к вам обратятся с деловым предложением, но принимать его сразу не стоит, так как оно окажется не очень выгодным для вас. Именно сегодня Вам, возможно, повезет решить проблемы личной жизни. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Вероятны встречи с влиятельными людьми.
 • ВОДОЛЕЙ
  Активный, творческий день. Мечты должны соответствовать реальности. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • РЫБЫ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. На всякий случай обойдите вопросы наследства, иначе ничего, кроме раздражения и обид, не получится. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний сайт, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славний літопис. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете переглянути з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний сайт ознайомлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний сайт працює на основі чесності та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо новини від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є оригінальних розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний сайт, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе