Вітаємо з трудовим ювілеєм!

Газета "Актуальний погляд" 7-12-2017, 06:49 395   

У кожного з нас своя доля і всі ми йдемо різними шляхами.  Чи міг уявити юнак із села Марфополя, що його життєвий шлях проляже між високих хлібів. І десятиліття кропіткої праці принесуть йому визнання, перш за все як заслуженому хліборобові, керівникові, який 40 років вірою і правдою служив і землі, і людям.
Заслужений працівник сільського господарства, директор ТДВ «Агронива» Микола Миколайович Новохатько народився 17 серпня 1941 року в селі Марфополі Гуляйпільського району Запорізької області в сім’ї селян.
Дитинство його пройшло на березі мальовничої річки Гайчур, у якій водилася риба і раки. Їх ловили хлопчаки і дорослі у важкі  40-ві роки, бо дитинство Миколи, як і його ровесників, було голодним.
Батько, повернувшись із війни, разом із дружиною працював у колгоспі. Діти самі виховувалися в щоденній праці на власному городі, як могли допомагали вести домашнє господарство. А вільні від роботи години вони проводили в степу за селом.
Тут у царстві хлібів і трав зароджувалася любов хлопця до українського степу, до хліборобської праці. Тож не випадковим був і вступ юнака до Миколаївського агротехнікуму, а по його закінченні молодого спеціаліста направили на роботу агрономом в один із колгоспів Зіньківського району Полтавської області. Тут, на Полтавщині, він пропрацював чотири роки до призова в армію. Закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Учений-агроном». Демобілізувавшись, повернувся на Гуляйпілля.
Спочатку М. М. Новохотько був агрономом-насінником, овочевником у колгоспі імені Горького (1967-1975 р. р.) села Воздвижівки, головним агрономом у колгоспі імені Свердлова (1975-1977 р. р.).
Із 1977 року починається нова сторінка в його трудовій біографії. Беручкого, вдумливого спеціаліста, здібного організатора сільського виробництва М. М. Новохатька направляють головою колгоспу імені Кірова Гуляйпільського району. Там люди виявляють йому довіру, доручивши долю господарства і свою в його руки.
Пройде час, і вони побачать, що не помилилися. Новий керівник дбав не тільки про високі врожаї та надої молока, а й жив турботами села та людей. За його ініціативи розпочалася планова забудова Долинки, будівництво і реконструкція меморіального комплексу, будинку культури, тваринницького комплексу, нової вулиці для механізаторів і тваринників, добудова місцевої школи, літніх таборів для громадської худоби – всього не перелічити, що було зроблено в господарстві при М. М. Новохатьку.
Він жив турботами своїх колгоспників, і вони відповідали йому ударною працею на полях і фермах. Голову колгоспу цікавило все, що відбувалося на території Долинської сільради.  Прийнявши господарство з мільйонним боргом, він залишив його в липні 1988 року із значним прибутком. Тож не випадково, коли Миколу Миколайовича переводили в сусідню Воздвижівку головою колгоспу, люди не хотіли його відпускати.
У Долинці завжди з повагою згадують роки головування М. М. Новохатька.
- Миколу Миколайовича я знаю не одне десятиліття, ще з тих років, коли його обрали головою колгоспу ім. Кірова, - розповідає Галина Григорівна Шило (ветеран праці колгоспу). - У той час я працювала оператором штучного запліднення на фермі та навчалася у Василівському райгосптехнікумі за спеціальністю "Зоотехнія". Микола Миколайович призначив мене завідуючою фермою. Спочатку, нам було важко звикати до дисципліни, якої він вимагав. Він мав такий підхід до людей, що його  любили і поважали. Він як скаже, що потрібно зробити, то обов'язково перевірить, чи це виконано. І ми зрозуміли, що з такою людиною можна працювати і зробити багато. У нас  були високі надої та гарні врожаї. Нам усім доводилося добряче працювати. Він вимагав від нас, а ми від своїх підопічних. У районі ми були на другому чи на третьому місці. А комплекс який був... усе будувалося.
Микола Миколайович усе робив для людей. Із усього району до нас приїздили переймати досвід, дивитися як ми працювали.  Ми відчували себе захищеними і дуже не хотіли, щоб він від нас ішов. Та й він нас мабуть полюбив, і зараз ставиться до нас, як до своїх, називає "мої долинчани", приїздить на всі свята, розділяє з нами і радість і смуток.
Я бажаю на майбутнє, нехай дає йому Бог здоров'я. Якби у нас усі були такі, як він, до нас би Європа йшла, а не ми до неї.
За роки своєї роботи Микола Миколайович виховав не одне покоління спеціалістів. Серед них - подружжя Микола Дмитрович та Людмила Анатоліївна Яковенки. І сьогодні, вони із вдячністю згадують про колишнього наставника.

- Працювати я почав відразу після інституту. Місяць трудився в колгоспі ім. Леніна. Тоді Микола Миколайович приїхав та забрав мене до колгоспу ім. Кірова, ставши моїм наставником, - згадує Микола Дмитрович. - Майже рік він не випускав мене із поля зору: на поле - із ним, у тракторну бригаду - разом, налаштовувати сівалки, культиватори - усе з ним. І лише після того, як зрозумів, що в мене все виходить, почав довіряти мені працювати самостійно.  Саме цього зараз не вистачає молодим спеціалістам. Не вистачає гарних наставників. Микола Новохатько був справжнім господарем, він про село думав, і про людей. Було у нашій роботі всяке: бувало посварить нас, але завжди  за діло, тому ми й не ображалися. Він - справедлива людина.
- Микола Миколайович був і моїм наставником, - продовжує розповідь чоловіка Людмила Анатоліївна. -  Як би не він, ми мабуть і не стали б такими спеціалістами, як зараз. Ми дуже вдячні йому. Окрім того, що Микола Миколайович займався виробництвом, він вкладав свої сили й  у розвиток території.  І ферми, і клуб,  і контора,  нові вулиці, будинки для людей - будувалося усе. Він працював для людей, заохочуючи їх відповідати взаємністю. Нікого не ображав, з усіма спілкувався як  із рівними. Він був господарем в усьому.  Ми дуже шкодували, коли він від нас пішов.
На новому місці без довгої розкачки новообраний голова поринув у роботу, хоч знову отримав колгосп із мільйонним боргом, та не в його характері пасувати перед труднощами. І завдяки сумлінній праці всього трудового колективу господарство з кожним роком міцніше ставало на ноги і проіснувало до 2000 року. Із 7 лютого згаданого року – це колективне сільськогосподарське підприємство (КСП), а після його реорганізації 15 березня 2000 року - ЗАТ «Агронива», а зараз - ТДВ (товариство з додатковою відповідальністю).
З часом змінювалася форма власності господарства, біля керма якого стоїть Микола Миколайович Новохатько. Але незмінним залишається те, що це товариство є одним із найкращих не тільки в районі, а й в області. Члени колективу так вірили своєму директору, що жоден не виділився з господарства при паюванні землі. І час довів правильність такого рішення.
Нині «Агронива» - міцне і перспективне товариство, яке вирощує високі врожаї зернових, соняшника, кормових культур. Тут  функціонує тваринницька галузь. Зі слів голови, тваринництво - це більш соціальна галузь, яка дає роботу селянам. А це головне, бо люди повинні бути задіяні, мають отримувати заробітну плату та утримувати родину.
 За рахунок прибутків, отриманих у результаті господарської діяльності, оновлюється парк сільгосптехніки, впроваджуються нові технології виробництва.
Значні кошти «Агронива» вкладає в розвиток соціальної сфери життя. Не випадково Миколу Миколайовича називають «архітектором» Воздвижівки. У 1990-1993 роках завдяки “Агрониві” та її керівнику було заасфальтовано майже 20 км вулиць села, а для виконання цього завдання - збудовано мініасфальтовий завод.
- Ви як їдете до села, відразу бачите: узбіччя доріг обкошені,  дерева посаджені, а по дорозі до села - хрест стоїть, - говорить Іван Пилипович Буланий, механізатор колгоспу ім. Горького з 1964 по 2006 роки. - Микола Миколайович хороший господар, вірить у Бога і дуже дбає про село, про його розвиток та благоустрій. Він допомагає і школі, і дитячому садку. Збудував свого часу спорткомплекс, озеленює село. Завдяки його ініціативі й фінансовій підтримці, допомозі рай-       держадміністрації у нашому селі в 2009 році з'явився газ. І зараз для нас кращого палива немає. Микола Миколайович працює так, щоб залишити щось на майбутнє. Усі люди задоволені. Подивіться на наше село зараз. Ферми працюють, він прагне дати людям роботу, хоч міг би як інші, зерно здати і чекати наступного року. А він працює постійно. Якби всі такі були, тоді можна було б жити й Бога хвалити.  Бажаю йому здоров'я та успіхів, сімейного благополуччя.
Сьогодні минає сорок років, як М. М. Новохатько обіймає керівні посади, з них біля тридцяти у селі Воздвижівці, яка стала йому рідною.
«Агронива» упевнено дивиться у завтрашній день і в цьому велика заслуга мудрого керівника, який з 2003 року носить почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства». Його багаторічна, самовіддана праця на благо краян відзначена урядовим орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, двома регіональними орденами «За заслуги перед  Запорізьким краєм» І і ІІ ступеня, медалями «За заслуги перед Гуляйпільським краєм» і «90 років Гуляйпільському району», численними грамотами різного ґатунку. Його ім’я є на сторінках солідного київського видання – енциклопедії «Кращі люди України».
Микола Миколайович свідомий того, що він правильно обрав свою професію – вирощувати хліб і ніколи про це не пошкодував. Його мрія, щоб не тільки село Воздвижівка, а й уся Україна процвітали.

Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +4
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Понеділок
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+2...+46-9
(Пд-З)

  НБУ
валюта вартість
EUR32.626 +0.1588
RUB0.4692 +0.00231
USD27.6351 +0.22506
 • ОВЕН
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. И будьте внимательны в выборе партнеров - возможно, это надолго. Общение с близкими и любимыми доставит удовольствие. Смело назначайте свидания.
 • ТЕЛЕЦ
  День будет напряженным с самого утра. Лень и невнимательность могут свести на нет все ваши достижения. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Очень вероятно, что день начнется с конфликта. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Следует остерегаться стремления к авторитарности и чрезмерной придирчивости к недостаткам окружающих, иначе к концу дня Вы рискуете остаться в одиночестве. Воздержитесь от неуемных желаний в этот день.
 • РАК
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Будьте осторожны с начальником.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вы бодры и инициативны, все дела будут удаваться. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Хороший день для любой работы и общения с теми, кто близок Вам по духу. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ДЕВА
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Встреча с друзьями обещает интересный вечер. Неблагоприятный день для активности в делах, натиска, упорства в достижении цели. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
 • ВЕСЫ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Сегодня домашних животных вести к ветеринару не следует, по возможности отложите это мероприятие на несколько дней. Сегодня бессознательно могут быть найдены интересные и оптимальные способы решения застарелых проблем. Окажутся полезными советы и рекомендации друзей, с которыми вас связывают длительные отношения. Вечером ждите приятных гостей.
 • СКОРПИОН
  Энергии у Вас сегодня хоть отбавляй. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Не исключено, что подведут те, на кого Вы надеялись. Если у Вас есть друзья, с которыми вы по каким-то причинам поссорились и давно не виделись, пригласите их в гости. Не стоит расслабляться! Вам необходимы сегодня воля и разум.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Не давайте необдуманных обещаний, не потворствуйте своим желаниям. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • ВОДОЛЕЙ
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Постарайтесь лечь спать пораньше. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • РЫБЫ
  Cсегодня есть опасность попасть под влияние собственных иллюзий и самообмана. Вы будете вполне здоровы, если не брать во внимание общее угнетенное состояние и некоторую нервозность. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе