Вітаємо з трудовим ювілеєм!

Газета "Актуальний погляд" 7-12-2017, 06:49 551   

У кожного з нас своя доля і всі ми йдемо різними шляхами.  Чи міг уявити юнак із села Марфополя, що його життєвий шлях проляже між високих хлібів. І десятиліття кропіткої праці принесуть йому визнання, перш за все як заслуженому хліборобові, керівникові, який 40 років вірою і правдою служив і землі, і людям.
Заслужений працівник сільського господарства, директор ТДВ «Агронива» Микола Миколайович Новохатько народився 17 серпня 1941 року в селі Марфополі Гуляйпільського району Запорізької області в сім’ї селян.
Дитинство його пройшло на березі мальовничої річки Гайчур, у якій водилася риба і раки. Їх ловили хлопчаки і дорослі у важкі  40-ві роки, бо дитинство Миколи, як і його ровесників, було голодним.
Батько, повернувшись із війни, разом із дружиною працював у колгоспі. Діти самі виховувалися в щоденній праці на власному городі, як могли допомагали вести домашнє господарство. А вільні від роботи години вони проводили в степу за селом.
Тут у царстві хлібів і трав зароджувалася любов хлопця до українського степу, до хліборобської праці. Тож не випадковим був і вступ юнака до Миколаївського агротехнікуму, а по його закінченні молодого спеціаліста направили на роботу агрономом в один із колгоспів Зіньківського району Полтавської області. Тут, на Полтавщині, він пропрацював чотири роки до призова в армію. Закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Учений-агроном». Демобілізувавшись, повернувся на Гуляйпілля.
Спочатку М. М. Новохотько був агрономом-насінником, овочевником у колгоспі імені Горького (1967-1975 р. р.) села Воздвижівки, головним агрономом у колгоспі імені Свердлова (1975-1977 р. р.).
Із 1977 року починається нова сторінка в його трудовій біографії. Беручкого, вдумливого спеціаліста, здібного організатора сільського виробництва М. М. Новохатька направляють головою колгоспу імені Кірова Гуляйпільського району. Там люди виявляють йому довіру, доручивши долю господарства і свою в його руки.
Пройде час, і вони побачать, що не помилилися. Новий керівник дбав не тільки про високі врожаї та надої молока, а й жив турботами села та людей. За його ініціативи розпочалася планова забудова Долинки, будівництво і реконструкція меморіального комплексу, будинку культури, тваринницького комплексу, нової вулиці для механізаторів і тваринників, добудова місцевої школи, літніх таборів для громадської худоби – всього не перелічити, що було зроблено в господарстві при М. М. Новохатьку.
Він жив турботами своїх колгоспників, і вони відповідали йому ударною працею на полях і фермах. Голову колгоспу цікавило все, що відбувалося на території Долинської сільради.  Прийнявши господарство з мільйонним боргом, він залишив його в липні 1988 року із значним прибутком. Тож не випадково, коли Миколу Миколайовича переводили в сусідню Воздвижівку головою колгоспу, люди не хотіли його відпускати.
У Долинці завжди з повагою згадують роки головування М. М. Новохатька.
- Миколу Миколайовича я знаю не одне десятиліття, ще з тих років, коли його обрали головою колгоспу ім. Кірова, - розповідає Галина Григорівна Шило (ветеран праці колгоспу). - У той час я працювала оператором штучного запліднення на фермі та навчалася у Василівському райгосптехнікумі за спеціальністю "Зоотехнія". Микола Миколайович призначив мене завідуючою фермою. Спочатку, нам було важко звикати до дисципліни, якої він вимагав. Він мав такий підхід до людей, що його  любили і поважали. Він як скаже, що потрібно зробити, то обов'язково перевірить, чи це виконано. І ми зрозуміли, що з такою людиною можна працювати і зробити багато. У нас  були високі надої та гарні врожаї. Нам усім доводилося добряче працювати. Він вимагав від нас, а ми від своїх підопічних. У районі ми були на другому чи на третьому місці. А комплекс який був... усе будувалося.
Микола Миколайович усе робив для людей. Із усього району до нас приїздили переймати досвід, дивитися як ми працювали.  Ми відчували себе захищеними і дуже не хотіли, щоб він від нас ішов. Та й він нас мабуть полюбив, і зараз ставиться до нас, як до своїх, називає "мої долинчани", приїздить на всі свята, розділяє з нами і радість і смуток.
Я бажаю на майбутнє, нехай дає йому Бог здоров'я. Якби у нас усі були такі, як він, до нас би Європа йшла, а не ми до неї.
За роки своєї роботи Микола Миколайович виховав не одне покоління спеціалістів. Серед них - подружжя Микола Дмитрович та Людмила Анатоліївна Яковенки. І сьогодні, вони із вдячністю згадують про колишнього наставника.

- Працювати я почав відразу після інституту. Місяць трудився в колгоспі ім. Леніна. Тоді Микола Миколайович приїхав та забрав мене до колгоспу ім. Кірова, ставши моїм наставником, - згадує Микола Дмитрович. - Майже рік він не випускав мене із поля зору: на поле - із ним, у тракторну бригаду - разом, налаштовувати сівалки, культиватори - усе з ним. І лише після того, як зрозумів, що в мене все виходить, почав довіряти мені працювати самостійно.  Саме цього зараз не вистачає молодим спеціалістам. Не вистачає гарних наставників. Микола Новохатько був справжнім господарем, він про село думав, і про людей. Було у нашій роботі всяке: бувало посварить нас, але завжди  за діло, тому ми й не ображалися. Він - справедлива людина.
- Микола Миколайович був і моїм наставником, - продовжує розповідь чоловіка Людмила Анатоліївна. -  Як би не він, ми мабуть і не стали б такими спеціалістами, як зараз. Ми дуже вдячні йому. Окрім того, що Микола Миколайович займався виробництвом, він вкладав свої сили й  у розвиток території.  І ферми, і клуб,  і контора,  нові вулиці, будинки для людей - будувалося усе. Він працював для людей, заохочуючи їх відповідати взаємністю. Нікого не ображав, з усіма спілкувався як  із рівними. Він був господарем в усьому.  Ми дуже шкодували, коли він від нас пішов.
На новому місці без довгої розкачки новообраний голова поринув у роботу, хоч знову отримав колгосп із мільйонним боргом, та не в його характері пасувати перед труднощами. І завдяки сумлінній праці всього трудового колективу господарство з кожним роком міцніше ставало на ноги і проіснувало до 2000 року. Із 7 лютого згаданого року – це колективне сільськогосподарське підприємство (КСП), а після його реорганізації 15 березня 2000 року - ЗАТ «Агронива», а зараз - ТДВ (товариство з додатковою відповідальністю).
З часом змінювалася форма власності господарства, біля керма якого стоїть Микола Миколайович Новохатько. Але незмінним залишається те, що це товариство є одним із найкращих не тільки в районі, а й в області. Члени колективу так вірили своєму директору, що жоден не виділився з господарства при паюванні землі. І час довів правильність такого рішення.
Нині «Агронива» - міцне і перспективне товариство, яке вирощує високі врожаї зернових, соняшника, кормових культур. Тут  функціонує тваринницька галузь. Зі слів голови, тваринництво - це більш соціальна галузь, яка дає роботу селянам. А це головне, бо люди повинні бути задіяні, мають отримувати заробітну плату та утримувати родину.
 За рахунок прибутків, отриманих у результаті господарської діяльності, оновлюється парк сільгосптехніки, впроваджуються нові технології виробництва.
Значні кошти «Агронива» вкладає в розвиток соціальної сфери життя. Не випадково Миколу Миколайовича називають «архітектором» Воздвижівки. У 1990-1993 роках завдяки “Агрониві” та її керівнику було заасфальтовано майже 20 км вулиць села, а для виконання цього завдання - збудовано мініасфальтовий завод.
- Ви як їдете до села, відразу бачите: узбіччя доріг обкошені,  дерева посаджені, а по дорозі до села - хрест стоїть, - говорить Іван Пилипович Буланий, механізатор колгоспу ім. Горького з 1964 по 2006 роки. - Микола Миколайович хороший господар, вірить у Бога і дуже дбає про село, про його розвиток та благоустрій. Він допомагає і школі, і дитячому садку. Збудував свого часу спорткомплекс, озеленює село. Завдяки його ініціативі й фінансовій підтримці, допомозі рай-       держадміністрації у нашому селі в 2009 році з'явився газ. І зараз для нас кращого палива немає. Микола Миколайович працює так, щоб залишити щось на майбутнє. Усі люди задоволені. Подивіться на наше село зараз. Ферми працюють, він прагне дати людям роботу, хоч міг би як інші, зерно здати і чекати наступного року. А він працює постійно. Якби всі такі були, тоді можна було б жити й Бога хвалити.  Бажаю йому здоров'я та успіхів, сімейного благополуччя.
Сьогодні минає сорок років, як М. М. Новохатько обіймає керівні посади, з них біля тридцяти у селі Воздвижівці, яка стала йому рідною.
«Агронива» упевнено дивиться у завтрашній день і в цьому велика заслуга мудрого керівника, який з 2003 року носить почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства». Його багаторічна, самовіддана праця на благо краян відзначена урядовим орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, двома регіональними орденами «За заслуги перед  Запорізьким краєм» І і ІІ ступеня, медалями «За заслуги перед Гуляйпільським краєм» і «90 років Гуляйпільському району», численними грамотами різного ґатунку. Його ім’я є на сторінках солідного київського видання – енциклопедії «Кращі люди України».
Микола Миколайович свідомий того, що він правильно обрав свою професію – вирощувати хліб і ніколи про це не пошкодував. Його мрія, щоб не тільки село Воздвижівка, а й уся Україна процвітали.

Іван Кушніренко

 • Подобається
 • +4
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

23.03Всесвітній метеорологічний день
23.03Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.
24.03Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
25.03День працівників СБУ
26.03День Внутрішніх військ України
27.03Міжнародний день театру
01.04День сміху
01.04День геолога
  НБУ
валюта вартість
EUR32.334 +0.04519
RUB0.46189 +0.00479
USD26.2536 -0.02733
 • ОВЕН
  Сегодня вы будете душой компании. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • ТЕЛЕЦ
  День будет напряженным с самого утра. Встреча с любимым человеком будет необыкновенно страстной. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День хорош для самообразования и расширения общего кругозора. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. В голову придут плодотворные идеи.
 • РАК
  Сегодня вам лучше отдохнуть: в делах успеха не ждите. Гармоничная космическая ситуация способствует Вашему финансовому благополучию. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ЛЕВ
  Сегодня Вы будете пользоваться редким успехом у противоположного пола. Не исключено, что вечером Вас ждет радостное свидание. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ДЕВА
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Возможно, вы почувствуете боли в области желудка. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВЕСЫ
  Сегодня предстоят незапланированные траты. Постарайтесь избежать ссоры с любимым человеком, возможно сегодня это окажется сложно выполнить. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вы бодры и инициативны, все дела будут удаваться. Друзья могут пригласить в театр или в кино. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СТРЕЛЕЦ
  Этот день будет наиболее благоприятным для восстановления дружеских отношений. Именно сегодня Вам, возможно, повезет решить проблемы личной жизни. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня можно вполне рассчитывать на успех в делах. Не исключено неблагоприятное известие или неблагоприятное стечение обстоятельств. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  На сегодня стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Ваша работа и долг перед близкими поглотят все Ваше внимание. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Вас может ожидать много неотложной работы дома. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви улюблені відвідувачі, маєте змогу упевнитись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному ресурсі ви ознайомитесь з історією краю. В розділі Гуляйпільського інформаційного ресурсу зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського ресурсу легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс працює на основі правдивості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб повідомити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на ресурсі міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе