«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Газета "Актуальний погляд" 8-02-2018, 09:32 406   

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Що сьогодні турбує молодь? Здавалося б, відповідь на це запитання дуже проста, адже молодість асоціюється у всіх з яскравими студентськими роками, різними захопленнями, мандрівками й розвагами. Проте сьогодні студенти останніх курсів вишів та молоді спеціалісти змушені цікавитися й зовсім не притаманним їхньому віку речам, а саме пенсійною реформою.

Справа в тому, що з 2018 року вийти на пенсію в 60 років зможуть ті, чий трудовий стаж складатиме 25 років. Щороку цей показник буде збільшуватися, тож у 2028 році особи, народжені в 1968 році і пізніше повинні будуть мати стаж 35 років.
Крім того треба враховувати ще й те, що пенсійна система в Україні має три рівні. Сьогодні працює перший (обов’язкова накопичувальна система, тобто всі кошти, які перераховуються підприємствами та застрахованими особами до пенсійного фонду) та третій (так зване недержавне добровільне пенсійне забезпечення шляхом укладання угод з банками, іншими установами та недержавним пенсійним фондом). Але з 2019 року почне працювати й другий рівень, який передбачає, що особа чи її роботодавець обов’язково сплачуватимуть внески на індивідуальний пенсійний рахунок, а держава буде їх інвестувати. Таким чином, пенсія кожного громадянина буде вираховуватися окремо, залежно від накопичених внесків та інвестиційного доходу. Немає стажу й накопичень – сподівайтеся лише на мізерну допомогу від держави.
Зрозуміло, що проводити реформи необхідно, бо на сьогодні кожна третя людина в Україні – пенсіонер. Постійних платників податків у державі близько 11 млн, а пенсіонерів – 12,5 млн. Тож коштів, які сплачують працюючі українці у вигляді ЄСВ, не вистачає на забезпечення принаймні мінімальною пенсією всіх, хто цього потребує. Та чи згодна молодь платити більше? Головне питання – «Чи не краще щомісяця відкладати на старість самому, ніж довіряти відсотки зі своєї зарплати нинішнім управлінцям?».

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Ціни з кожним роком лише зростають. Для більшості з нас навіть 1-2% від заробітної плати - це гроші. Турбує питання необхідності 35 років трудового стажу, адже ні для кого не секрет, що роботодавці часто відмовляються від офіційного працевлаштування, а для молоді краще подумати про «зараз» і отримати гідну зарплату в конверті, ніж мінімальну, але офіційну. Крім того, як не сумно було б говорити про це, але тривалість життя в Україні лише зменшується, а з такими нововведеннями немала частина населення може просто не дожити до пенсійного віку. А кому ж тоді залишаються інвестиційні доходи й внески на індивідуальний рахунок?», - Вікторія, 21 рік, студентка.

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Щось подібне з накопичувальною системою українці спостерігали 25-30 років тому, коли наші дідусі й бабусі відкладали гроші на книжки для кращого майбутнього, а потім в один момент не стало ні омріяних автівок, ні захмарних багатств, за які могли б жити не лише діти, а й онуки. Не хотілося б так усе життя віддавати декілька відсотків від заробітної плати, а на старість залишитися ні з чим. Краще відкладати самому і точно не в гривнях, тож хоч будеш упевнений, що на чорний день щось є за душею. Сьогодні не можна бути впевненим, що наші інвестиції не потраплять десь на Кіпр чи в кишені чиновника»,Євген, 24 роки, економіст.

Погодьтеся, що сперечатися з такими думками важко, адже ні в кого з нас немає впевненості в завтрашньому дні та в тому, що якщо сьогодні ми відкладемо, а точніше з нинішніми заробітними платами й цінами відірвемо від серця, відсотки від наших доходів через 35-40 років вони будуть працювати на нас. Українська молодь – це покоління людей, яке виросло в період затяжної фінансової кризи, воно не звикло довіряти фінансовим інституціям, а тим більше державним. Молодь не накопичує гроші під матрацом чи на депозиті в банку, а намагається скоріше в щось вкласти чи щось придбати, бо вже звикла до швидкого падіння національної валюти. Це покоління, що живе сьогоднішнім днем і не має бажання віддавати державі своє, бо нічого не отримує від неї взамін.
І хоча кожен розуміє, що пенсійна реформа – необхідний і важливий крок на шляху до розвантаження солідарної пенсійної системи, до викорінення корупції та якісного життя всіх верств населення в Україні, довірити державі свої кошти погодяться не всі. Адже основним недоліком обов’язкової накопичувальної системи для людей 35 років і молодших є те, що результат роботи ми зможемо побачити лише через 25 років, коли перше покоління піде на пенсію. Це ставить під загрозу всю реформу пенсійного забезпечення. За цей час держава може націоналізувати гроші вкладників, як це було, наприклад, в Угорщині. Бо кожна влада звикла переписувати закони під себе.

Надія Коломієць

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Четвер
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+1...+35-8
(З, Пд-З)

16.11День працівників радіо, телебачення та зв'язку
17.11День студента
21.11День Гідності та Свободи
  НБУ
валюта вартість
EUR31.4474 +0.00875
RUB0.40942 -0.00308
USD27.8394 -0.07876
 • ОВЕН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Не исключено, что вечер Вы проведете с близким человеком в романтичной обстановке при свечах. Смело идите на контакт с представителями иностранной организации. Повысится Ваша деловая активность.
 • ТЕЛЕЦ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Настроение может совсем опустится до нуля, если только Вы не встретите человека, общение с которым заставит Вас забыть о неприятном. Уделите особое внимание разминке или откажитесь от занятий и просто прогуляйтесь по свежему воздуху. Хочешь не хочешь, а придется раскошелиться, ведь всего не запланируешь.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чтобы не проспать на работу, желательно завести надежный механический будильник, так как электронный Вы наверняка не услышите. Будьте осторожнее с бытовой химией.
 • РАК
  День придаст решимости Вашим действиям. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Чтобы избежать неприятностей, возможно, вам необходимо изменить манеру поведения и отношения к некоторым знакомым. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам.
 • ЛЕВ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. В голову придут плодотворные идеи.
 • ДЕВА
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Ваша расторопность позволит взяться за несколько дел сразу и каждое довести до конца. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ВЕСЫ
  День не способствует нахождению общего языка с представителями власти. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Соблюдайте во всем меру, особенно это касается острого и соленого. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • СКОРПИОН
  Сегодня будьте тише воды, ниже травы. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Возможны проблемы со здоровьем, в первую очередь это относится к тем, кто страдает сердечно-сосудистыми заболеваниями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодня вполне возможны серьезные перемены в делах. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня не наделайте ошибок на работе. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день хорош для зачатия ребенка и интимной близости, но он плох для осуществления крупных покупок. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • РЫБЫ
  День в целом благоприятен. Многие получат премии или гонорары. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе