«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Газета "Актуальний погляд" 8-02-2018, 09:32 528   

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Що сьогодні турбує молодь? Здавалося б, відповідь на це запитання дуже проста, адже молодість асоціюється у всіх з яскравими студентськими роками, різними захопленнями, мандрівками й розвагами. Проте сьогодні студенти останніх курсів вишів та молоді спеціалісти змушені цікавитися й зовсім не притаманним їхньому віку речам, а саме пенсійною реформою.

Справа в тому, що з 2018 року вийти на пенсію в 60 років зможуть ті, чий трудовий стаж складатиме 25 років. Щороку цей показник буде збільшуватися, тож у 2028 році особи, народжені в 1968 році і пізніше повинні будуть мати стаж 35 років.
Крім того треба враховувати ще й те, що пенсійна система в Україні має три рівні. Сьогодні працює перший (обов’язкова накопичувальна система, тобто всі кошти, які перераховуються підприємствами та застрахованими особами до пенсійного фонду) та третій (так зване недержавне добровільне пенсійне забезпечення шляхом укладання угод з банками, іншими установами та недержавним пенсійним фондом). Але з 2019 року почне працювати й другий рівень, який передбачає, що особа чи її роботодавець обов’язково сплачуватимуть внески на індивідуальний пенсійний рахунок, а держава буде їх інвестувати. Таким чином, пенсія кожного громадянина буде вираховуватися окремо, залежно від накопичених внесків та інвестиційного доходу. Немає стажу й накопичень – сподівайтеся лише на мізерну допомогу від держави.
Зрозуміло, що проводити реформи необхідно, бо на сьогодні кожна третя людина в Україні – пенсіонер. Постійних платників податків у державі близько 11 млн, а пенсіонерів – 12,5 млн. Тож коштів, які сплачують працюючі українці у вигляді ЄСВ, не вистачає на забезпечення принаймні мінімальною пенсією всіх, хто цього потребує. Та чи згодна молодь платити більше? Головне питання – «Чи не краще щомісяця відкладати на старість самому, ніж довіряти відсотки зі своєї зарплати нинішнім управлінцям?».

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Ціни з кожним роком лише зростають. Для більшості з нас навіть 1-2% від заробітної плати - це гроші. Турбує питання необхідності 35 років трудового стажу, адже ні для кого не секрет, що роботодавці часто відмовляються від офіційного працевлаштування, а для молоді краще подумати про «зараз» і отримати гідну зарплату в конверті, ніж мінімальну, але офіційну. Крім того, як не сумно було б говорити про це, але тривалість життя в Україні лише зменшується, а з такими нововведеннями немала частина населення може просто не дожити до пенсійного віку. А кому ж тоді залишаються інвестиційні доходи й внески на індивідуальний рахунок?», - Вікторія, 21 рік, студентка.

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Щось подібне з накопичувальною системою українці спостерігали 25-30 років тому, коли наші дідусі й бабусі відкладали гроші на книжки для кращого майбутнього, а потім в один момент не стало ні омріяних автівок, ні захмарних багатств, за які могли б жити не лише діти, а й онуки. Не хотілося б так усе життя віддавати декілька відсотків від заробітної плати, а на старість залишитися ні з чим. Краще відкладати самому і точно не в гривнях, тож хоч будеш упевнений, що на чорний день щось є за душею. Сьогодні не можна бути впевненим, що наші інвестиції не потраплять десь на Кіпр чи в кишені чиновника»,Євген, 24 роки, економіст.

Погодьтеся, що сперечатися з такими думками важко, адже ні в кого з нас немає впевненості в завтрашньому дні та в тому, що якщо сьогодні ми відкладемо, а точніше з нинішніми заробітними платами й цінами відірвемо від серця, відсотки від наших доходів через 35-40 років вони будуть працювати на нас. Українська молодь – це покоління людей, яке виросло в період затяжної фінансової кризи, воно не звикло довіряти фінансовим інституціям, а тим більше державним. Молодь не накопичує гроші під матрацом чи на депозиті в банку, а намагається скоріше в щось вкласти чи щось придбати, бо вже звикла до швидкого падіння національної валюти. Це покоління, що живе сьогоднішнім днем і не має бажання віддавати державі своє, бо нічого не отримує від неї взамін.
І хоча кожен розуміє, що пенсійна реформа – необхідний і важливий крок на шляху до розвантаження солідарної пенсійної системи, до викорінення корупції та якісного життя всіх верств населення в Україні, довірити державі свої кошти погодяться не всі. Адже основним недоліком обов’язкової накопичувальної системи для людей 35 років і молодших є те, що результат роботи ми зможемо побачити лише через 25 років, коли перше покоління піде на пенсію. Це ставить під загрозу всю реформу пенсійного забезпечення. За цей час держава може націоналізувати гроші вкладників, як це було, наприклад, в Угорщині. Бо кожна влада звикла переписувати закони під себе.

Надія Коломієць

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


П'ятниця
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-35-8
(З)

22.02Міжнародний день підтримки жертв злочинів
01.03Всесвітній день цивільної оборони. Міжнародний день кішок
04.03Масниця
08.03Міжнародний жіночий день
  НБУ
валюта вартість
EUR30.6588 -0.06393
RUB0.412 +0.00069
USD27.0026 -0.08493
 • ОВЕН
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не исключено, что вечером Вас ждет радостное свидание. Сотрудничество принесет Вам прибыль и выгодные деловые связи. Выгодно покупать валюту.
 • ТЕЛЕЦ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, придется взвалить на себя все домашние обязанности или ухаживать за больным родственником. После великих свершений на трудовом фронте просите повышения - давно пора, и начальство прекрасно об этом знает. Хорошо пойдут дела у финансистов.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • РАК
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Если Вы хорошо потрудились, то сегодня соберете славный урожай. Неудачный день для секса. Стоит побольше внимания посвятить себе, своему здоровью.
 • ЛЕВ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Проверяйте срок годности на препаратах, которые Вы собираетесь употребить, ни в коем случае не превышайте дозировку. Будьте осторожны с самолетом.
 • ДЕВА
  День подобьет Вас на споры со старшими. Не исключено, что кое-кто может неправильно расценить Вашу деловую активность и посчитать Вас излишне самоуверенным. Звезды напоминают о том, что нужно навестить родных. Удачный день для людей творческих профессий.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Не забывайте, что прежде чем принять какое-либо решение, необходимо внимательно изучить ситуацию. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Побольше решительности и сосредоточенности.
 • СКОРПИОН
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возможно, пришла пора отплатить тем, кто безвозмездно помогал Вам раньше. Хотите полюбить королеву или заработать миллион? Тогда, это Ваш день. Повысится Ваша деловая активность.
 • СТРЕЛЕЦ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Доверительная беседа вернет Вам уверенность в своих силах. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • КОЗЕРОГ
  Сегодня Вы будете чересчур раздражительными, полностью подчинитесь переменчивому настроению. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Текущие дела будут не очень сложными, но зато прибыльными. Вероятны бытовые хлопоты.
 • ВОДОЛЕЙ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Не исключено неблагоприятное известие или неблагоприятное стечение обстоятельств. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • РЫБЫ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Ваша сдержанность будет воспринята близким человеком как невнимание, что может привести к недоразумениям и обидам. Совещания и деловые переговоры лучше назначить на утро. Выгодно покупать валюту.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе