«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Газета "Актуальний погляд" 8-02-2018, 09:32 179   

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

Що сьогодні турбує молодь? Здавалося б, відповідь на це запитання дуже проста, адже молодість асоціюється у всіх з яскравими студентськими роками, різними захопленнями, мандрівками й розвагами. Проте сьогодні студенти останніх курсів вишів та молоді спеціалісти змушені цікавитися й зовсім не притаманним їхньому віку речам, а саме пенсійною реформою.

Справа в тому, що з 2018 року вийти на пенсію в 60 років зможуть ті, чий трудовий стаж складатиме 25 років. Щороку цей показник буде збільшуватися, тож у 2028 році особи, народжені в 1968 році і пізніше повинні будуть мати стаж 35 років.
Крім того треба враховувати ще й те, що пенсійна система в Україні має три рівні. Сьогодні працює перший (обов’язкова накопичувальна система, тобто всі кошти, які перераховуються підприємствами та застрахованими особами до пенсійного фонду) та третій (так зване недержавне добровільне пенсійне забезпечення шляхом укладання угод з банками, іншими установами та недержавним пенсійним фондом). Але з 2019 року почне працювати й другий рівень, який передбачає, що особа чи її роботодавець обов’язково сплачуватимуть внески на індивідуальний пенсійний рахунок, а держава буде їх інвестувати. Таким чином, пенсія кожного громадянина буде вираховуватися окремо, залежно від накопичених внесків та інвестиційного доходу. Немає стажу й накопичень – сподівайтеся лише на мізерну допомогу від держави.
Зрозуміло, що проводити реформи необхідно, бо на сьогодні кожна третя людина в Україні – пенсіонер. Постійних платників податків у державі близько 11 млн, а пенсіонерів – 12,5 млн. Тож коштів, які сплачують працюючі українці у вигляді ЄСВ, не вистачає на забезпечення принаймні мінімальною пенсією всіх, хто цього потребує. Та чи згодна молодь платити більше? Головне питання – «Чи не краще щомісяця відкладати на старість самому, ніж довіряти відсотки зі своєї зарплати нинішнім управлінцям?».

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Ціни з кожним роком лише зростають. Для більшості з нас навіть 1-2% від заробітної плати - це гроші. Турбує питання необхідності 35 років трудового стажу, адже ні для кого не секрет, що роботодавці часто відмовляються від офіційного працевлаштування, а для молоді краще подумати про «зараз» і отримати гідну зарплату в конверті, ніж мінімальну, але офіційну. Крім того, як не сумно було б говорити про це, але тривалість життя в Україні лише зменшується, а з такими нововведеннями немала частина населення може просто не дожити до пенсійного віку. А кому ж тоді залишаються інвестиційні доходи й внески на індивідуальний рахунок?», - Вікторія, 21 рік, студентка.

«Готуйте сани влітку». Українська молодь змушена вже зараз задуматися про пенсії

«Щось подібне з накопичувальною системою українці спостерігали 25-30 років тому, коли наші дідусі й бабусі відкладали гроші на книжки для кращого майбутнього, а потім в один момент не стало ні омріяних автівок, ні захмарних багатств, за які могли б жити не лише діти, а й онуки. Не хотілося б так усе життя віддавати декілька відсотків від заробітної плати, а на старість залишитися ні з чим. Краще відкладати самому і точно не в гривнях, тож хоч будеш упевнений, що на чорний день щось є за душею. Сьогодні не можна бути впевненим, що наші інвестиції не потраплять десь на Кіпр чи в кишені чиновника»,Євген, 24 роки, економіст.

Погодьтеся, що сперечатися з такими думками важко, адже ні в кого з нас немає впевненості в завтрашньому дні та в тому, що якщо сьогодні ми відкладемо, а точніше з нинішніми заробітними платами й цінами відірвемо від серця, відсотки від наших доходів через 35-40 років вони будуть працювати на нас. Українська молодь – це покоління людей, яке виросло в період затяжної фінансової кризи, воно не звикло довіряти фінансовим інституціям, а тим більше державним. Молодь не накопичує гроші під матрацом чи на депозиті в банку, а намагається скоріше в щось вкласти чи щось придбати, бо вже звикла до швидкого падіння національної валюти. Це покоління, що живе сьогоднішнім днем і не має бажання віддавати державі своє, бо нічого не отримує від неї взамін.
І хоча кожен розуміє, що пенсійна реформа – необхідний і важливий крок на шляху до розвантаження солідарної пенсійної системи, до викорінення корупції та якісного життя всіх верств населення в Україні, довірити державі свої кошти погодяться не всі. Адже основним недоліком обов’язкової накопичувальної системи для людей 35 років і молодших є те, що результат роботи ми зможемо побачити лише через 25 років, коли перше покоління піде на пенсію. Це ставить під загрозу всю реформу пенсійного забезпечення. За цей час держава може націоналізувати гроші вкладників, як це було, наприклад, в Угорщині. Бо кожна влада звикла переписувати закони під себе.

Надія Коломієць

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Неділя
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

29.05Міжнародний день миротворців
  НБУ
валюта вартість
EUR30.5295 -0.08937
RUB0.42405 -0.00109
USD26.1495 +0.04197
 • ОВЕН
  День предвещает успех в любви, удачные свидания, культпоходы, вечеринки. Не исключено, что Вас разочаруют действия близких людей. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Будьте осторожны с электроприборами.
 • ТЕЛЕЦ
  День подобьет Вас на споры со старшими. Напряженная домашняя атмосфера побудит Вас провести вечер в обществе друзей. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Благодаря Вашему опыту сегодня удастся правильно распорядиться имеющими средствами. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • РАК
  Сегодня проявите мудрость и выдержку. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ЛЕВ
  День хорош для деловых начинаний. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ДЕВА
  День благоприятен для строителей, для занятых в сферах техники и услуг. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • ВЕСЫ
  День хорош для любовного объяснения, бракосочетания, домашнего торжества. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. В голову придут плодотворные идеи.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждут финансовые потери - все из-за Вашей чрезмерной самонадеянности. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успех Вам гарантирован только тогда, когда Вы сумете правильно выбрать момент и убедить окружающих в своей правоте. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • СТРЕЛЕЦ
  Сегодняшний день - лучший фон для деловых поездок и переговоров. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • КОЗЕРОГ
  День может принести немало двойственных ситуаций, требующих такта и выдержки. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня Вам могут вернуть долг или сделать ценный подарок. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • РЫБЫ
  Сегодня такой день, когда стоит отдаться целиком и полностью захватившему Вас чувству. Многие получат премии или гонорары. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний ресурс, ви дорогі відвідувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному сайті ви познайомитесь з історією міста. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко прочитати історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського краю та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний ресурс показує з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний ресурс функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо статті від вас та ваші відгуки. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо поділитися інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, колег на сайті міста Гуляйполя. І ще багато є привабливих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний ресурс, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе