Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

Газета "Актуальний погляд" 7-03-2018, 23:58 431   

Із давніх часів жінки Гуляйпільщини славилися своєю працелюбністю, чесністю, відповідальністю, дбайливістю та хазяйновитістю. Зранку й до пізнього вечора і трудяться вони, як бджілки, і виховують дітей та турбуються про добробут своїх родин. І хоча б за це вони заслуговують на те, щоб їм щодня дарували квіти, поважали їх, цінували й дякували. І як би не було важко, немає тієї роботи, яку не змогла б зробити жінка.
Неоціненна праця жінок і в галузі тваринництва, яка в нашому районі, на жаль, збереглася лише в декількох господарствах. Саме про жінок одного із них ми вирішили розповісти напередодні свята 8-го Березня.

Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

На околиці села Воздвижівки десятиліттями працює молочно-товарна ферма товариства з додатковою відповідальністю «Агронива» (директор М.М. Новохатько), де трудяться переважно жінки. Хоч у кожної з них різні обов’язки, але всі вони відповідають за стабільну роботу ферми, доглядаючи корів та телят. І ця робота, дійсно, дуже нелегка, та воздвижанки справляються із нею гідно. У цьому ми й самі переконалися, побувавши в корпусах молочно-товарної ферми.
На порозі будинку тваринника нас зустріли головний зоотехнік, і він же головний ветеринарний лікар товариства Микола Петрович Левченко та завідуюча фермою Олена Михайлівна Кулик, які й розповіли нам про роботу свого колективу.
У корпусах молочно-товарної ферми клопотали доярки, адже кожна із них має не лише двічі на день подоїти  свою групу корів, а й подбати про те, щоб новонароджені телята отримали молоко від своїх мамок.  І на цю роботу треба не мало часу, бо на кожну доярку припадає понад 35 корів. У цілому в господарстві налічується 930 голів худоби, із яких 264 – це дійне стадо, і понад 380 – молодняка телят. Саме тому на ферму жінкам доводиться йти вдосвіта, а ввечері – трудитися допізна. І їхня самовіддана праця оцінюється високими показниками. Лише за минулий рік товариство мало в середньому 4 тисячі кг молока від однієї корови.
 «Кожна жінка в нашому колективі, яка працює чи на свинофермі, чи на молочно-товарній фермі заслуговує поваги, у першу чергу за своє відношення до роботи, - говорить Микола Петрович Левченко. – Щоб піклуватися про тварин, особливо про дійне поголів’я і молодняк телят, необхідно вкладати в цю роботу, як кажуть, душу. В іншому випадку на високі показники розраховувати не варто. Саме цьому навчають молодих доярок більш досвідчені працівниці, яких у нашому колективі немало. Серед кращих хочу відзначити Ларису Хохотву та Ганну Кольчієнко, не гірше працюють і Світлана Холод, Вікторія Будь, Надія Кольчієнко, Юлія Костоглод, Олена Ходоренко, Оксана Васильченко, Людмила Холод, Інна Мороз, Валентина Кашуба та Наталія Семивол. Найкращих слів і подяки заслуговують наші телятниці Ірина та Світлана Хохотва, ветфельдшер Тетяна Рось та обліковець (лаборант) Світлана Губань, посудомийниця молочного посуду Марина Заїченко та денний охронець Ольга Казимір. І без сумніву, злагоджена робота колективу та ферми в цілому – це заслуга нашої завідуючої Олени Кулик. Згадати добрим словом хочу й наших ветеранів праці Любов Василівну Редьку, Катерину Василівну Погорілу та Галину Анатоліївну Гонтар. Ці жінки десятиліттями працювали на фермі, і сьогодні за необхідності виручають, підміняючи доярок. Наше керівництво цінує працю своїх робітниць, і кожного року до свята 8-го Березня всі жінки товариства отримують солідну премію. За таке ставлення до людей ми дуже вдячні.
Напередодні свята 8-го Березня, хочу привітати всіх жінок нашого великого колективу та побажати їм міцного здоров’я, щастя й благополуччя, підтримки й поваги вдома та на роботі».

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

28.06День Конституції України
01.07День архітектури України
01.07День Військово-Морських Сил Збройних Сил України
  НБУ
валюта вартість
EUR30.5033 -0.07253
RUB0.41279 -0.00195
USD26.4464 +0.11745
 • ОВЕН
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Хорошее время для разностороннего общения, встреч с друзьями, партнёрства любого вида и проведения культурных мероприятий. Вечер лучше провести в кругу семьи.
 • ТЕЛЕЦ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Возможны приятные приключения. Не стоит планировать на сегодня серьезную работу и важные встречи. Не назначайте на сегодня деловые переговоры.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Выгодно продавать валюту.
 • РАК
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Подходящий момент для выяснения отношений с любимым человеком. Вечером Вы станете еще более раздражительнее.
 • ЛЕВ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Мечты должны соответствовать реальности. Сделаете все запланированное на сегодня, решите спорные вопросы с соседями, и вы успеете подготовиться к приходу гостей. Старайтесь сохранять спокойное состояние души.
 • ДЕВА
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Судя по всему, родственники Вашей второй половины обратятся к Вам сегодня за советом и помощью. Хорошо пойдут дела у коммерсантов.
 • ВЕСЫ
  Сегодня волнующая Вас проблема предстанет перед Вами в полном объеме. Не спешите довериться малознакомым людям. После обеда Ваше настроение изменится, Вы почувствуете себя более собранно, дела пойдут лучше. Не будьте неблагодарными.
 • СКОРПИОН
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как Вы действовали в прошлом. Воздержитесь от тяжелой пищи.
 • СТРЕЛЕЦ
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Дела назначенные на сегодня, пройдут на редкость удачно. Помогите окружающим и они будут Вам благодарны.
 • КОЗЕРОГ
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Вы постепенно утратите чувство уверенности в себе. Попытки понять ситуацию и разобраться в ней при помощи анализа окажутся тщетными. Будьте осторожны с самолетом.
 • ВОДОЛЕЙ
  День придаст решимости Вашим действиям. Вам возможно, предстоит немало поволноваться из-за того, что сын или дочь вернется домой слишком поздно. Если у Вас есть друзья-иностранцы, сегодня самый подходящий день для встречи с ними. Пришло время пожинать плоды.
 • РЫБЫ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Не исключено неожиданное предложение или встреча с давним партнером по бизнесу. Если, вы не состоите в браке, то возможно, нужно зарегистрировать свой союз. Отправляясь всей семьей на дачу, в лес.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе