Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

Газета "Актуальний погляд" 7-03-2018, 23:58 708   

Із давніх часів жінки Гуляйпільщини славилися своєю працелюбністю, чесністю, відповідальністю, дбайливістю та хазяйновитістю. Зранку й до пізнього вечора і трудяться вони, як бджілки, і виховують дітей та турбуються про добробут своїх родин. І хоча б за це вони заслуговують на те, щоб їм щодня дарували квіти, поважали їх, цінували й дякували. І як би не було важко, немає тієї роботи, яку не змогла б зробити жінка.
Неоціненна праця жінок і в галузі тваринництва, яка в нашому районі, на жаль, збереглася лише в декількох господарствах. Саме про жінок одного із них ми вирішили розповісти напередодні свята 8-го Березня.

Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

На околиці села Воздвижівки десятиліттями працює молочно-товарна ферма товариства з додатковою відповідальністю «Агронива» (директор М.М. Новохатько), де трудяться переважно жінки. Хоч у кожної з них різні обов’язки, але всі вони відповідають за стабільну роботу ферми, доглядаючи корів та телят. І ця робота, дійсно, дуже нелегка, та воздвижанки справляються із нею гідно. У цьому ми й самі переконалися, побувавши в корпусах молочно-товарної ферми.
На порозі будинку тваринника нас зустріли головний зоотехнік, і він же головний ветеринарний лікар товариства Микола Петрович Левченко та завідуюча фермою Олена Михайлівна Кулик, які й розповіли нам про роботу свого колективу.
У корпусах молочно-товарної ферми клопотали доярки, адже кожна із них має не лише двічі на день подоїти  свою групу корів, а й подбати про те, щоб новонароджені телята отримали молоко від своїх мамок.  І на цю роботу треба не мало часу, бо на кожну доярку припадає понад 35 корів. У цілому в господарстві налічується 930 голів худоби, із яких 264 – це дійне стадо, і понад 380 – молодняка телят. Саме тому на ферму жінкам доводиться йти вдосвіта, а ввечері – трудитися допізна. І їхня самовіддана праця оцінюється високими показниками. Лише за минулий рік товариство мало в середньому 4 тисячі кг молока від однієї корови.
 «Кожна жінка в нашому колективі, яка працює чи на свинофермі, чи на молочно-товарній фермі заслуговує поваги, у першу чергу за своє відношення до роботи, - говорить Микола Петрович Левченко. – Щоб піклуватися про тварин, особливо про дійне поголів’я і молодняк телят, необхідно вкладати в цю роботу, як кажуть, душу. В іншому випадку на високі показники розраховувати не варто. Саме цьому навчають молодих доярок більш досвідчені працівниці, яких у нашому колективі немало. Серед кращих хочу відзначити Ларису Хохотву та Ганну Кольчієнко, не гірше працюють і Світлана Холод, Вікторія Будь, Надія Кольчієнко, Юлія Костоглод, Олена Ходоренко, Оксана Васильченко, Людмила Холод, Інна Мороз, Валентина Кашуба та Наталія Семивол. Найкращих слів і подяки заслуговують наші телятниці Ірина та Світлана Хохотва, ветфельдшер Тетяна Рось та обліковець (лаборант) Світлана Губань, посудомийниця молочного посуду Марина Заїченко та денний охронець Ольга Казимір. І без сумніву, злагоджена робота колективу та ферми в цілому – це заслуга нашої завідуючої Олени Кулик. Згадати добрим словом хочу й наших ветеранів праці Любов Василівну Редьку, Катерину Василівну Погорілу та Галину Анатоліївну Гонтар. Ці жінки десятиліттями працювали на фермі, і сьогодні за необхідності виручають, підміняючи доярок. Наше керівництво цінує працю своїх робітниць, і кожного року до свята 8-го Березня всі жінки товариства отримують солідну премію. За таке ставлення до людей ми дуже вдячні.
Напередодні свята 8-го Березня, хочу привітати всіх жінок нашого великого колективу та побажати їм міцного здоров’я, щастя й благополуччя, підтримки й поваги вдома та на роботі».

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Неділя
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
-29-15
(З)

  НБУ
валюта вартість
EUR31.4142 -0.27338
RUB0.41902 -0.00158
USD27.8371 -0.02988
 • ОВЕН
  День чреват для Вас любовными переживаниями, разочарованиями, интригами. Актуальными станут распределение доходов, уплата налогов и пошлин. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ТЕЛЕЦ
  День принесет много тревог и волнений, связанных с близким человеком. Вы станете ещё более серьезным и трудолюбивым. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Сегодня необходимо набраться терпения и выдержки, чтобы избежать конфликтов с близкими и подчиненными. Вас будут волновать вопросы материального характера. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. В голову придут плодотворные идеи.
 • РАК
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Не стоит горячится и волноваться, иначе не избежать печального исхода. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ЛЕВ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Возможны приятные приключения. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ДЕВА
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. Дома будут царить мир и покой, настроение и самочувствие будут на высоте. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Излишнее самомнение, импульсивность, могут стать причиной опрометчивого поступка. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Мечты должны соответствовать реальности. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СТРЕЛЕЦ
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Наиболее плодотворной окажется первая половина дня, поэтому спорные вопросы лучше решить до обеда. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • КОЗЕРОГ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Не спешите довериться малознакомым людям. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Все вопросы, скорее всего, разрешается с выгодой для Вас. Не стоит идти в гости к друзьям вместе с любимым человеком - весьма вероятна ссора Вашей "второй половины" с дорогими Вашему сердцу людьми. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Избегайте натиска и чрезмерной настойчивости в общении с любимым человеком. Несмотря ни на какие испытания и препятствия на Вашем пути к победе и успеху, постарайтесь сохранять спокойствие, новые знакомства нежелательны. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе