Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

Газета "Актуальний погляд" 7-03-2018, 23:58 588   

Із давніх часів жінки Гуляйпільщини славилися своєю працелюбністю, чесністю, відповідальністю, дбайливістю та хазяйновитістю. Зранку й до пізнього вечора і трудяться вони, як бджілки, і виховують дітей та турбуються про добробут своїх родин. І хоча б за це вони заслуговують на те, щоб їм щодня дарували квіти, поважали їх, цінували й дякували. І як би не було важко, немає тієї роботи, яку не змогла б зробити жінка.
Неоціненна праця жінок і в галузі тваринництва, яка в нашому районі, на жаль, збереглася лише в декількох господарствах. Саме про жінок одного із них ми вирішили розповісти напередодні свята 8-го Березня.

Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

На околиці села Воздвижівки десятиліттями працює молочно-товарна ферма товариства з додатковою відповідальністю «Агронива» (директор М.М. Новохатько), де трудяться переважно жінки. Хоч у кожної з них різні обов’язки, але всі вони відповідають за стабільну роботу ферми, доглядаючи корів та телят. І ця робота, дійсно, дуже нелегка, та воздвижанки справляються із нею гідно. У цьому ми й самі переконалися, побувавши в корпусах молочно-товарної ферми.
На порозі будинку тваринника нас зустріли головний зоотехнік, і він же головний ветеринарний лікар товариства Микола Петрович Левченко та завідуюча фермою Олена Михайлівна Кулик, які й розповіли нам про роботу свого колективу.
У корпусах молочно-товарної ферми клопотали доярки, адже кожна із них має не лише двічі на день подоїти  свою групу корів, а й подбати про те, щоб новонароджені телята отримали молоко від своїх мамок.  І на цю роботу треба не мало часу, бо на кожну доярку припадає понад 35 корів. У цілому в господарстві налічується 930 голів худоби, із яких 264 – це дійне стадо, і понад 380 – молодняка телят. Саме тому на ферму жінкам доводиться йти вдосвіта, а ввечері – трудитися допізна. І їхня самовіддана праця оцінюється високими показниками. Лише за минулий рік товариство мало в середньому 4 тисячі кг молока від однієї корови.
 «Кожна жінка в нашому колективі, яка працює чи на свинофермі, чи на молочно-товарній фермі заслуговує поваги, у першу чергу за своє відношення до роботи, - говорить Микола Петрович Левченко. – Щоб піклуватися про тварин, особливо про дійне поголів’я і молодняк телят, необхідно вкладати в цю роботу, як кажуть, душу. В іншому випадку на високі показники розраховувати не варто. Саме цьому навчають молодих доярок більш досвідчені працівниці, яких у нашому колективі немало. Серед кращих хочу відзначити Ларису Хохотву та Ганну Кольчієнко, не гірше працюють і Світлана Холод, Вікторія Будь, Надія Кольчієнко, Юлія Костоглод, Олена Ходоренко, Оксана Васильченко, Людмила Холод, Інна Мороз, Валентина Кашуба та Наталія Семивол. Найкращих слів і подяки заслуговують наші телятниці Ірина та Світлана Хохотва, ветфельдшер Тетяна Рось та обліковець (лаборант) Світлана Губань, посудомийниця молочного посуду Марина Заїченко та денний охронець Ольга Казимір. І без сумніву, злагоджена робота колективу та ферми в цілому – це заслуга нашої завідуючої Олени Кулик. Згадати добрим словом хочу й наших ветеранів праці Любов Василівну Редьку, Катерину Василівну Погорілу та Галину Анатоліївну Гонтар. Ці жінки десятиліттями працювали на фермі, і сьогодні за необхідності виручають, підміняючи доярок. Наше керівництво цінує працю своїх робітниць, і кожного року до свята 8-го Березня всі жінки товариства отримують солідну премію. За таке ставлення до людей ми дуже вдячні.
Напередодні свята 8-го Березня, хочу привітати всіх жінок нашого великого колективу та побажати їм міцного здоров’я, щастя й благополуччя, підтримки й поваги вдома та на роботі».

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Середа
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
0...00-0
(Пд)

  НБУ
валюта вартість
EUR32.9282 +0.1015
RUB0.4155 +0.00306
USD28.151 +0.02425
 • ОВЕН
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Ваша работа и долг перед близкими поглотят все Ваше внимание. Удачный день для посещения госучереждений - получите четкие и квалифицированные консультации специалистов, без проволочек решатся важные дела. Будьте осторожнее сдержаннее в финансовых делах.
 • ТЕЛЕЦ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Вас может ожидать много неотложной работы дома. Хороший момент для начала ремонта, переделок в квартире, покупки мебели. Будьте осторожны с электроприборами.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Все, что будет происходить, пойдет Вам на пользу, каким бы странным ни казалось на первый взгляд. Возможен трудный разговор с начальством, который в конце концов пойдет Вам на пользу и будет способствовать укреплению Вашей репутации. Благоприятны предпринимательство и торговля.
 • РАК
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Сегодня домашних животных вести к ветеринару не следует, по возможности отложите это мероприятие на несколько дней. Новые связи с деловыми партнерами могут оказаться весьма прочными. Вечером постарайтесь хорошенько отдохнуть, примите перед сном теплую ванну для снятия напряжения.
 • ЛЕВ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Вы сможете проявить свои таланты в профессиональной сфере деятельности. Радостным и полезным окажется общение со старшими родственниками, с друзьями. Велик шанс найти покровителя или спонсора.
 • ДЕВА
  Сегодня волнующая Вас проблема предстанет перед Вами в полном объеме. Вам возможно, удастся четко сформулировать свои цели и задачи. Скоротечный служебный роман может вызвать открытую неприязнь со стороны коллег и начальства. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ВЕСЫ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Во второй половине дня строже соблюдайте диету. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить сегодня из своего меню соленое и острое. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • СКОРПИОН
  На службе сегодня вам следует быть крайне осторожным и внимательным. Возможно, у Вас появится желание что-либо изменить в жизни. Чем сложнее Ваша задача, тем лучше Вы ее реализуете. В голову придут плодотворные идеи.
 • СТРЕЛЕЦ
  День сулит Вам душевное равновесие, благоприятствует мерам по укреплению здоровья. Доверительная беседа вернет Вам уверенность в своих силах. Возможно, сегодня, Вам предложат выгодное дело. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • КОЗЕРОГ
  День придаст решимости Вашим действиям. Известие, которое сегодня придет к Вам, станет весьма неожиданным и радостным для всех домочадцев. Возможны незапланированные доходы, однако почти все придется потратить на детей или на подготовку к предстоящему отъезду в отпуск всей семьей. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ВОДОЛЕЙ
  На этот день не стоит планировать деловые встречи. Любовные разочарования будут Вами переноситься с трудом. Возрастет вероятность обострения хронических заболеваний на нервной почве. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • РЫБЫ
  Очень активный, насыщенный делами и разговорами день. На всякий случай обойдите вопросы наследства, иначе ничего, кроме раздражения и обид, не получится. Смело проявляйте инициативу, выдвигайте на рассмотрение коллег и начальства свои идеи и предложения. Хорошо пойдут дела на бирже.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе