Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

Газета "Актуальний погляд" 7-03-2018, 23:58 315   

Із давніх часів жінки Гуляйпільщини славилися своєю працелюбністю, чесністю, відповідальністю, дбайливістю та хазяйновитістю. Зранку й до пізнього вечора і трудяться вони, як бджілки, і виховують дітей та турбуються про добробут своїх родин. І хоча б за це вони заслуговують на те, щоб їм щодня дарували квіти, поважали їх, цінували й дякували. І як би не було важко, немає тієї роботи, яку не змогла б зробити жінка.
Неоціненна праця жінок і в галузі тваринництва, яка в нашому районі, на жаль, збереглася лише в декількох господарствах. Саме про жінок одного із них ми вирішили розповісти напередодні свята 8-го Березня.

Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки
Воздвижівські жінки, які першими зустрічають світанки

На околиці села Воздвижівки десятиліттями працює молочно-товарна ферма товариства з додатковою відповідальністю «Агронива» (директор М.М. Новохатько), де трудяться переважно жінки. Хоч у кожної з них різні обов’язки, але всі вони відповідають за стабільну роботу ферми, доглядаючи корів та телят. І ця робота, дійсно, дуже нелегка, та воздвижанки справляються із нею гідно. У цьому ми й самі переконалися, побувавши в корпусах молочно-товарної ферми.
На порозі будинку тваринника нас зустріли головний зоотехнік, і він же головний ветеринарний лікар товариства Микола Петрович Левченко та завідуюча фермою Олена Михайлівна Кулик, які й розповіли нам про роботу свого колективу.
У корпусах молочно-товарної ферми клопотали доярки, адже кожна із них має не лише двічі на день подоїти  свою групу корів, а й подбати про те, щоб новонароджені телята отримали молоко від своїх мамок.  І на цю роботу треба не мало часу, бо на кожну доярку припадає понад 35 корів. У цілому в господарстві налічується 930 голів худоби, із яких 264 – це дійне стадо, і понад 380 – молодняка телят. Саме тому на ферму жінкам доводиться йти вдосвіта, а ввечері – трудитися допізна. І їхня самовіддана праця оцінюється високими показниками. Лише за минулий рік товариство мало в середньому 4 тисячі кг молока від однієї корови.
 «Кожна жінка в нашому колективі, яка працює чи на свинофермі, чи на молочно-товарній фермі заслуговує поваги, у першу чергу за своє відношення до роботи, - говорить Микола Петрович Левченко. – Щоб піклуватися про тварин, особливо про дійне поголів’я і молодняк телят, необхідно вкладати в цю роботу, як кажуть, душу. В іншому випадку на високі показники розраховувати не варто. Саме цьому навчають молодих доярок більш досвідчені працівниці, яких у нашому колективі немало. Серед кращих хочу відзначити Ларису Хохотву та Ганну Кольчієнко, не гірше працюють і Світлана Холод, Вікторія Будь, Надія Кольчієнко, Юлія Костоглод, Олена Ходоренко, Оксана Васильченко, Людмила Холод, Інна Мороз, Валентина Кашуба та Наталія Семивол. Найкращих слів і подяки заслуговують наші телятниці Ірина та Світлана Хохотва, ветфельдшер Тетяна Рось та обліковець (лаборант) Світлана Губань, посудомийниця молочного посуду Марина Заїченко та денний охронець Ольга Казимір. І без сумніву, злагоджена робота колективу та ферми в цілому – це заслуга нашої завідуючої Олени Кулик. Згадати добрим словом хочу й наших ветеранів праці Любов Василівну Редьку, Катерину Василівну Погорілу та Галину Анатоліївну Гонтар. Ці жінки десятиліттями працювали на фермі, і сьогодні за необхідності виручають, підміняючи доярок. Наше керівництво цінує працю своїх робітниць, і кожного року до свята 8-го Березня всі жінки товариства отримують солідну премію. За таке ставлення до людей ми дуже вдячні.
Напередодні свята 8-го Березня, хочу привітати всіх жінок нашого великого колективу та побажати їм міцного здоров’я, щастя й благополуччя, підтримки й поваги вдома та на роботі».

Євгенія БЕРЕЖНА

 • Подобається
 • +1
 • Не подобається

У даній публікації ще немає коментарів. Бажаєте почати обговорення?

Додати коментар


Субота
хмарністьтемпература, °Cвітер, м/с
+16-8
(З)

24.03Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
25.03День працівників СБУ
26.03День Внутрішніх військ України
27.03Міжнародний день театру
01.04День сміху
01.04День геолога
07.04Благовіщення
07.04Всесвітній день здоров'я
  НБУ
валюта вартість
EUR32.4274 +0.09337
RUB0.45993 -0.00196
USD26.2655 +0.01183
 • ОВЕН
  День хорош для занятий искусством, но никак не бизнесом - Вы сегодня слишком рассеянны. Велика вероятность того, что Вас попросят заплатить по старым счетам. Сегодня может быть прибыль от дела, в которое Вы вложили массу средств и энергии, либо материальное поощрение. Вероятны конфликты с близкими, особенно со старшими родственниками.
 • ТЕЛЕЦ
  Сегодня день добавит Вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Вы будете особенно приветливы и привлекательны. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Вечером побалуйте своих детей новой игрушкой или интересной книжкой.
 • БЛИЗНЕЦЫ
  Этот день весьма благоприятен для странствий, особенно если учесть финансовое положение, от которого напрямую зависит любое путешествие. В делах следует быть предельно внимательными, потому что вы можете совершить элементарную ошибку, чреватую финансовыми потерями. Отличное настроение и боевой настрой, полученные вместе с утренним зарядом бодрости, способствуют Вашему самоутверждению. В голову придут плодотворные идеи.
 • РАК
  Сегодня Вы получите удовольствие от любой физической нагрузки - так Вы сбросите накопившееся напряжение. Деньги, которые Вы дадите в долг сегодня, вернут с большим опозданием, а то и не вернут вовсе. Сегодня Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. В первой половине дня возможны нарушения планов.
 • ЛЕВ
  День благоприятствует плодотворному взаимодействию с коллегами, родственниками и детьми. Мужчины продемонстрируют готовность к рыцарским поступкам. Советуем уделить больше времени домашним делам и не выяснять отношения с членами семьи. Увлеченный и долгий труд - вот символ сегодняшнего дня.
 • ДЕВА
  День предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Не начинайте сегодня никаких серьезных дел, потерпите до завтрашнего дня. Успешной будет интеллектуальная и творческая деятельность, которая вдохновит Вас новыми идеями. Вероятно возобновление старых сердечных привязанностей.
 • ВЕСЫ
  Этот день - отличное условие для активного отдыха с семьей, для занятий спортом. Возникнет множество неотложных дел, потребующих предельной собранности. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Хорошо пойдут дела на бирже.
 • СКОРПИОН
  День отмечен важными переменами и получением неожиданных неприятных известий. Если Вы водите машину, будьте внимательны на дороге. Необходимо ограничить соленую, жирную и острую пищу. Хорошо пойдут дела у банковских служащих.
 • СТРЕЛЕЦ
  День способствует серьезной работе и осуществлению смелых замыслов. Ваша прямота и откровенность помогут развеять недоговорённости. Отношения с любимым человеком могут оказаться под угрозой - кто-то из Вас двоих примет окончательное решение о расставании. Вечер многие посветят любви и развлечениям.
 • КОЗЕРОГ
  День предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать Вас. Многие получат премии или гонорары. Вам будет сопутствовать успех в отношениях с противоположным полом. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека.
 • ВОДОЛЕЙ
  Сегодня волнующая Вас проблема предстанет перед Вами в полном объеме. Наконец принесет плоды дело, которое Вы уже считали совсем гиблым. Вам не удастся уйти от неприятного серьезного разговора. Ваше настроение улучшится.
 • РЫБЫ
  Сегодня Вас ждет упадок жизненных сил и творческой энергии. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Dваша придирчивость может спровоцировать конфликт между Вами и любимым человеком. Хорошо пойдут дела у финансистов.
                 
Відкриваючи Гуляйпільський інформаційний портал, ви улюблені користувачі, маєте змогу дізнатись, що Гуляйполе має славний славну історію. Тому на Гуляйпільському інформаційному порталу ви познайомитесь з історією району. В розділі Гуляйпільського інформаційного сайту зможете подивитись з історичними фото Гуляйполя. На сторінках інформаційного пізнавального громадського сайту легко переглянути історію селища Залізничне та сіл Гуляйпільського району та Гуляйполя. А ще, до ваших послуг, Гуляйпільський інформаційний портал висвітлює з новини подіями Гуляйполя, Гуляйпільського району, Запорізької області, України та світу. Дозвольте відмітити, що Гуляйпільський інформаційний портал функціонує на основі відвертості та доступності, і ми виходимо в інтернет не лише, щоб заявити про себе, ми хочемо використовувати його як новий, ефективний засіб спілкування, тож на сторінках сайту Гуляйполя, ми чекаємо матеріали від вас та ваші коментарі. А ще в розділі "Оголошення" запрошуємо викласти інформацію стосовно купівлі - продажу, обміну та роботи Гуляйполя. Також у вас є можливість привітати своїх рідних, друзів, знайомих на порталі міста Гуляйполя. І ще багато є цікавих розділів та фактів. Сподіваємось, що Гуляйпільський інформаційний портал, стане для вас доступним та актуальним для створення інформативного, відкритого і всебічного діалогу, і просто улюбленим місцем спілкування в Гуляйполі. Гуляйполе це Україна, Gulaypole in UA! теги: гуляйполе, гуляйполе портал, гуляйполе місто, гуляйпільський портал, новини гуляйполя, статті про гуляйполе